Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál a felek hogy oldják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál a felek hogy oldják meg a lakhatási gondokat?

Figyelt kérdés

Mikor már vège van a kapcsolatnak ,mert mèrgező lègkört teremtettek ès nem akarnak együtt èlni,hogy ès hova szoktak menni a felek?

Mármint ahol nem jön lètre a megegyezès.

Mert gondolom először szètköltöznek a felek.. hisz azèrt válnak mert nem tudnak együtt èlni.



2023. jún. 9. 10:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Férjem mikor végleg besokallt, elköltözött albérletbe. Beletelt néhány évbe, míg exnő egyáltalán belement, hogy adják el a közös házat és osztozzanak, mert ő kifizetni nem tudja, kiköltözni meg nem szeretne. Mikor az ügyvéd felvázolta neki a számokat, mije marad, ha per lesz és árverés, mert nem hajlandó semmire, akkor aláírta a megállapodást az eladásról. Karácsonykor. Azóta halott az ingatlanpiac.

Mindegy, majd elmegy.

Szóval nyilván ha nem tudsz rögtön másik lakásra valót előkapni, akkor albérlet, aztán osztozkodtok.

2023. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Nincs benne tapasztalatom, de:


Kinek a nevén van a ház?

Volt-e házassági szerződésben erről bármi?

Ideiglenesen az egyik fél visszaköltözik a szülőkhöz, vagy albit vesz ki, amiben a másik anyagilag támogatja.

Eladják a lakást és osztoznak az áron a megfelelő arányban

Az egyik kivásárolja a másikat a házból

Ha volt megcsalás, a megcsaló fél a szeretőhöz költözik


stb

2023. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

"Ideiglenesen az egyik fél visszaköltözik a szülőkhöz, vagy albit vesz ki, amiben a másik anyagilag támogatja."


LOOOOOL. Igen, te hány ilyet hallottál már, hogy a férfi elköltözött (általában a férfi költözik el, ha valaki) és utána a nő támogatja?

2023. jún. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nincs itt semmi ilyen tulajdonjogi problèma nincs.

Az asszony összeharácsolta szèpen magát. A másiknak meg semmi se csak fizette a kötelező kiadásokat java rèszèt.

Ezen megy folyton a vita.


Itt az a kèrdès hogy mikor becsomagol az ember sok èv után -0ft al hová megy?

2023. jún. 9. 10:13
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Mi együtt éltünk lakótársakként, amíg el nem adtuk a házat. Egy élmény volt. Ha már nagyon untam a drámát (nem veszekedett velem, csak minden nap elhangzott, hogy elhagyom és ezzel tönkreteszem az életét), akkor 1-2 hétre barátoknál, rokonoknál "csöveztem". Eladás után tulajdoni hányad szerint osztoztunk.
2023. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Erre lehet mondani/írni,hogy ahány válás, annyi "megoldás", vagy nemmegoldás... mert ha nincs több ingatlanuk,ha nincs különvagyonuk amiből ki tudja fizetni egyik fél a másikat, nagyon nehéz. A szülőkhöz vissza már nagyin kényszermegoldás ennyi idősen.
2023. jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Tehát a nőé a lakás? Összeharácsolta magát. Aha. Tehát már a kapcsolat előtt is az övé volt. Akkor rakd össze a bőröndödet és viszhall.


Hogy hová mész ilyenkor - ha x évig simán eléltél más lakásában, nyilván nem kért bérleti díjat, azon akkor el lehetett volna gondolkozni. Pl félretenni sajátra, hogy ha oda kerül a sor, neked is legyen. Nem lett. Akkor albérletbe.

2023. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

#3 nem láttam példát. De semmi másra sem. 21 éves vagyok, nem éppen a válás korszaka. Viszont szerintem így korrekt és én kifizetném az exemnek az albi felét nő létemre. Hiszen nekem is van munkám, egyenlőek vagyunk stb.


Ha 0 ft van, akkor szülőkhöz/barátokhoz. De miért 0 forintod van?

2023. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szóval örüljünk hogy nem kèrt albèrleti díjjah.. Hmm.. Èrdekess.. Ès gondolnom kellett volna arra hogy saját titkos számlat lètre.. Válásra. Èrdekess.. Milyen kapcsolataid lehettek neked Jèzsom!

Nekem eszembe se jutott ez jól megvoltunk.

Itt nállunk csak az a gond hogy rendberaktam felbútoroztam a házát,aztán ès mikor gondban vagyok vagy le vagyok ègve inkább kèrek mástól ,hogy ne vághassa a fejemhez az asszony ezt is. Utálok pedig tartozni.

Idegből elköltözik az ember az gyorsan megvan ,de amúgy nem olyan egyszerű.


Èn pl folytonos lelki mèrgezèsben vagyok tartva nincs kedvem sokszor èlni se úgy le tud húzni lelkileg. Nem tudom hogy kezdjek bele ,bármibe. A lelki erőm önbizalmam már a bèka feneke alá van amortizálva.

Ezèrt akarok válni. Bár az asszony holakar holnem cincálja az idegrendszerem.

Innen hogy lehet innen felállni?

2023. jún. 9. 11:19
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem, ne örülj, hogy nem kért albérleti díjat. De gondolom felmerült benned, mi tévő leszel, ha egyszer különmentek és a nő ingatlanából el kell költözz. Amit a nő nélkül lakhatásra költöttél volna, annak egy részét azért meg lehetett volna spórolni.

Nem, nekem nem volt ilyen jellegű kapcsolatom. Vagy közös albérletben laktunk vagy közös ingatlanban, soha nem cuccoltam oda egy hapsihoz se, hogy utána kérjem a nemlétező jussomat az ő ingatlanából.


A bútorokat vidd el vagy add el, ha te vetted őket. A "rendberakás" mit jelent? Tudtad, hogy nem a sajátodra költöd - legalább a számlákat eltetted, hogy legyen mire hivatkozz? Mert ha nem, akkor egy forintot nem fog neked fizetni.


Amúgy a lelki-idegi részére: de, mielőbb költözz el, nyilván albérletbe, mert ez a helyzet csak mérgez.

2023. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!