Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Menyem válópert indit. Az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyem válópert indit. Az én és egy másik gyermekem tulajdonában lévő lakásban lakik most. Két kiskoru gyerek van az egyik ide van bejelentve de a menyem és a másik gyerek nem. Igényelhet-e bármit a lakhatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2017. máj. 11. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Igen. Az meg, hogy ki hova van bejelentve az egy dolog, nem az a alapján ítélik meg. Azonban ha van két kiskorú gyerek, akkor ha Anyánal ítél a bíróság,akkor lehet megítélik neki a használati jogot, amíg a gyerekek nagykorúak nem lesznek. Amúgy sem úgy van, hogy csak úgy kirakok egy volt házastársat, akárkit, ha nincs hova mennie, csak azon az alapon mert az én tulajdonom. Az más kérdés ez igazságos e, de magyar jogban ez van. Amúgy a jogifórum.hu-ra menj inkább.
2017. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Na, anyós intézkedik...
2017. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%

Ügyvédtől kérdezzd meg.

Szerintem semmi nem jár neki, abból ami nem az ő tulajdona.

2017. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
3.: ilyen helyesírással inkább ne próbálj meg válóperi ügyekbem tanácsot osztogatni
2017. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Jogi fórumot javasolok én is, mert szerintem itt a többség tök hülye a joghoz (én is, igen).


Nekem amúgy logikátlan lenne, ha a feleség a férj családjától bármit követelhetne. Válóper során a közös vagyon kerül megosztásra, nem pedig a férj családjáé... Aztán ki tudja.

2017. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
5.: persze, logikátlan, inkább menjenek az utcára a gyerekekkel
2017. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os: nem az utcára, de az nem lenne logikus, hogy akkor lényegében nem rokon emberek ingatlanába költöztetünk be. Mármint nem venné jól ki magát, hogy az anyám és az én nevemen lévő ingatlanhoz az ex-sógornőmnek bármi köze lenne... (Most tekintsünk el attól, hogy a gyerkőcök a rokonaim, és a sorsuk nyilván nem közömbös számomra.)


De gondolom ebben az esetben kicsit több van a háttérben, és ki tudja milyen színlelt szerződések meg kacifántos tulajdonviszonyok vannak. Ezt csak egy ügyvéd fogja tudni megmondani a pontos helyzet ismeretében.

2017. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kiskorúval nem rakják utcára. És nem úgy van, hogy valakit csak úgy ki lehet tenni. Gondoljatok bele még albérlőt sem,nem volt házastársat , gyermeket. Elvileg maradhat a meny.
2017. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7-es olvasgass csak a jogifórumon. :)
2017. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Igaz, megmagyarázná a kevés női hajléktalan jelenséget :)
2017. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!