Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleség kiment Ausztriába...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleség kiment Ausztriába dolgozni, ott összejött valakivel. Válni szeretne, de van 3 gyerek. Ilyen esetben hogy van a családi pótlék, illetve a gyerek tartásdíj megállapítása?

Figyelt kérdés
A feleség azt szeretné, hogy ad 30ezer forintot gyermekenként, és a kinti családi pótlék különbözet nála marad. Vagy a bíróság megállapít az elmúlt 2 év fizetéséből( sajnos nem igen dolgozott) valamilyen minimális összeget. Aki válaszol, kérem írja oda, hogy tapasztalta, tudja, vagy szerinte van úgy , ahogy leírta. Köszönöm

2023. okt. 3. 14:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kiment dolgozni, de ki is akar költözni. Azt kifejtenéd, hogy érted mikor azt írod “ akkor nem olyan szar anya ahogy előadtad”.
2023. okt. 6. 04:43
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam hogy csak ki akar költözni de még nem tette meg.

Azért írtam hogy akkor nem szar anya mert lehet a gyerekeit is kiakarja vinni csak nem mondta el nehogy alátegyél.


Nehezen tudom elképzelni hogy ott hagyja a 3 gyereket, és miért, és hogyhogy ezt nem vetted észre hogy nem igazi anya;

Plusz kérdés mekkorák, mar tinik-e vagy sem?

Mert nem mindegy hogy 3 évesekrol vagy 15evesekrol beszélünk.

2023. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Peryze, hogy akarja a közös lakcímet tartani! Az osztráknak, beadásnál egy lakcímen kell hogy lakjatok. Egy háztartásba. Jogilag, ha jől emlékszem kb. 10éve változott. Előtte a kint dolgozó szülő kapta, független attól, nála vannak e a gyerekek. Ezt megváltoztatták, az kapja, aki neveli őket.Független hol dolgozik. Tehát te megkapod a magyar családit, kintről pedig igényeled a különbözetet. Ez tuti így van, én is kint dolgozom.


Gyerektartás, nem %ra megy, hanem a gyerekek igényének megfelelően. Tehát hiába keres anyu akár 4-5ezer€ neked csak annyit fog megállapítani a bíróság amennyi a gyerekek igénye. Viszonyítás képpen, én 130at fizetek 2gyerekre.Ez egy erőssen jó átlag.

2023. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem akarja vinni a gyerekeket. Az ügyvéd felvilágosította, hogy amit akar az hivatalosan nem megvalósítható.
2023. okt. 21. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!