Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan is kell értelmezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan is kell értelmezni azt, hogy a "gyermek tényleges szükségletei" tartásdíj megállapításakor?

Figyelt kérdés

Ami a gyermek szükségleteit illeti a törvény azt mondja: gyermek élelmezése, ruháztatása, iskolai költségek, gyógyszer költségek, lakhatás költségei!


Ez így rendben is van, de akkor hogyan lehet az, hogy mégis a bíróságok megítélnek 10-20 e ft? Nyilván mindenki tudja, hogy a fent felsoroltak töredéke a 20 e ft.


Ez a 20 e ft kb. az iskolai élelmezést teszi ki 1 hónapban, plusz mondjuk még egy nadrág és egy cipő vásárlása a gyermeknek. Hol van itt még a lakhatás, az otthoni étkezés, az esetleges gyógyszerköltségek!


Félre értés ne essék én csak általánosságban kérdezem!


2013. dec. 10. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

20-at megitél,másik 20-at annak kell hozzátenni akinél marad a gyerek,40ből már megoldható.

10 tényleg kevés.

2013. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Mindkét szülőnek elvileg ennyivel hozzá kell járulnia. Azért havi 40e-ből már ki kell jönnie a gyerek ellátásának.
2013. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én mindenhol azt olvasom, hogy ez egy tévhit, hogy a másik szülőnek is hozzá kell tennie ugyanannyit. Sőt azt olvasom, hogy a gyereket nevelő szülő természetben járul hozzá a neveléshez (pl. mos, főz, takarít a gyerekre, ő kel fel ha beteg a gyerek, ő ír vele leckét stb.) a különélő szülő pedig pénzzel (tartásdíj) járul hozzá a neveléshez.
2013. dec. 10. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Így van. A nevelő szülő tényleg csak természetben kellene hogy hozzájáruljon, tényleg nem igaz, hogy ugyanannyit oda kellene tenni. A különélő szülő feladata lenne a gyermekéről anyagilag gondoskodni, hiszen minden mást a nevelő szülőjétől kap.

Persze ez nem így van, ezen kár is idegeskedni.


Csak saját példát írok. Nálunk is ez a 20 ezer a felállás kamasz gyerekre. Menza napi 480 Ft, azaz havi 10.500, reggeli ha csak szendvicset csinálok kb 300 Ft, ami havi szinten kb 9000 Ft. Még nem vacsorázott, azaz a kajájára se elég. Ennek ellenére édes apukáját életembe egyszer kértem meg arra, hogy vegyen zoknit neki, mert nem volt időm elmenni Ő meg vitte láthatásra, annyi volt a válasz, hogy jó, majd levonom a tartásdíjból.


Az a legnagyobb baj, hogy az apukák azt hiszik, hogy abból a pénzből él a nő amit ő küld, úgy fogalmazódik ez meg a férfiak többségébe, hogy ő tartja el ebből a pénzből még a volt feleségét is.


Hát uraim sokuknak utána kellene számolni, hogy mire is elég az az összeg, amit küldenek.

Számolják ki, hogy még a gyerek ételére se elég, nem ám a plusz kiadásokra. Edzés /persze nem kötelező/, osztálypénz, kirándulások, gyógyszer ha beteg a gyerek, a víz a villany, a ruházkodás stb.

Nálunk ha egy gyerekkel számolok, akkor havonta kb 70 ezer forintba kerül.

2013. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

persze én magam is nő vagyok, tehát ezért is írtam, hogy lehetetlen havi 20 e ft-ból ellátni egy gyermeket.


Munkanélküli apánál meg ne is beszéljünk, ott még ennyit sem ítélnek meg!

2013. dec. 10. 10:05
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy hozzá kell járnia a nevelő szülőnek is. Szép is lenne akkor elválnék keresnék egy új féjet élnénk mint Marci Hevesen aztán a gyerek költségeit meg az apa majd rendezi. Gyereket kér ember vállalta, válás után is két embernek kell fedeznia költségeket. Törvényben nem kizárólagos szó szerepel csak az, hogy elsősorban, az azért nem úgyan az.

Másrészt soszor megfeledkezünk a családi és adókedvezményről is, azt az állam nem az anyának hanem a gyereknek adja.

2013. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha a családi adókedvezmény a gyereknek járnak akkor gondolom én az lenne a neve, mint ahogy a családi pótléknak sem gyerekek után járó pótlék a neve.
2013. dec. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A természetbeni tartás nem abban byilvánul me hogy felkelsz hozzá...
2013. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
A természetbeni tartás azt jelenti, hogy a gyermekedet gondozod, tehát mosol, főzöl rá,, taníttatod, elviszed orvoshoz,kiváltod az orrcseppet stb. ennek nyilván költségei (is) vannak. A gondozó szülőre egyértelműen nagyobb teher hárul a gyermek ellátásában, de gondozó szülő ezt nyilván tudja, amikor a válóper során kéri, hogy a gyereket nála helyezzék el. Ezáltal kizárólag ő részesül a gyermek után járó kedvezményekben, juttatásokban, mint pl. adókedvezmény, családi pótlék, esetleg rendszeres szociális támogatás. Tehát nem úgy van, hogy csak a különélő szülő állja a pénzbeli oldalt. Fizet a gondozó szülő is, csak természetben (ami szintén forintosítható).
2013. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 apa72 ***** válasza:
100%

Én erre azt szoktam mondani, hogy az vállalja a gyereket, aki ilyen körülmények között is vállalja.

Nálam egy fiam van. Mivel anyukánál van a másik én semmilyen GYT-t nem kapok. Így kell megoldanunk.

A GYT egyébként tényleg úgy van, hogy anyagilag a külön élő szülő, természetben a nevelő járul hozzá. Erre azt szoktam mondani, hogy egy családban mindenki maradjon otthon, egész nap takarítson óránként ezerért és így ketten kerestek 360e-t egy hónapban. De miből fizetnek a közértben?

Szerintem az lenne az igazságos, ha anyagilag feleződne és aki így is vállalja ott legyen a gyerek. Persze, ha minden más körülmény is a gyerek érdekét szolgálja.

2013. dec. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!