Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem "kiábrándult"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem "kiábrándult" belőlem és válni akar,de a házból nem hajlandó elmenni, ami az én örökségem, mert nincs pénze-minimálbér a keresete- és a gyermeket nem akarja kivenni a megszokott környezetből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hogy ítél ilyen esetben a bíróság, a házat a szülőktől örököltem, igaz hogy a felújításokat a feleségem is finanszírozta , pl.az új tetőcserét a testvére csinalta meg aki ács a munkásaival. Ezenkívül a nappaliba vett bútorokat.


A gyereknek örülök hogy ott van, de válás után is egy házba legyünk az milyen?


Azt mondta hogy majd ha összegyűjt elegendő pénzt es vált munkahelyet akkor lép.

Szerintetek?


2023. okt. 18. 06:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
55%

"mai vilàgban nem adunk el egy hàzat a gyerekek feje felől"


De nem is adjuk oda az exfeleségnek az örökségünket, á nem ilyen pofátlan módon.


A kérdező eladja a házat (megteheti, mert az övé), max. kifizet majd valamennyit a pénzből a feleségnek, ha van számla az értéknövelésről, a kapott pénzen pedig vesz magának másik, kisebb házat vagy lakást.


A felesége meg ezt meghallva úgysem fogja beadni a válópert, mert nincs hova mennie gondolom, nem tudná hova vinni a gyereket. Ez van, amikor gyereket vállal az ember, elközeleződést is vállal.

2023. okt. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
89%
A ház nem illeti meg, keressen jobban fizető munkát, vagy költözzön a szüleihez a gyerekekkel.
2023. okt. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
91%

Az örökség mindig is külön vagyon lesz, akárhány gyereket szül oda.


A tető meg más közös felújítás ára illeti meg ha ő fizette vagy a felét ő fizette akkor annyi.

2023. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
14%

Ezert nem kell olyannak szülni akiek van lakása háza mert aztán mehet az ember az utcára a kölykökkel.

A bíroság nem igy fogja látni.

2023. okt. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem akar menni, akkor b.szd ki a pitsába. A gyerek pedig maradjon nálad. A felújítások költségének felére igényt tarthat, de a házban lakni nincs joga.
2023. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Egyrészt az en hibám az elhidegülés, az okot hosszú lenne leírni.

Kemenykedni most nem akarok, tény ö sokat tett a kapcsolatba amit nagyban én b.asztam el.


De most a ház dolog zavar nagyon, és az hogy viszi a gyereket külföldre, + hogy a házba marad de úgy hogy elvagyunk válva.

Mert ugyis szétválasztanak bennünket.

Ez kicsit így kicsit sok lesz.


Nem tudom én most mit kellene tegyek, mivel kisemmizni sem akarom, de a házat se eladni.

2023. okt. 18. 08:27
 17/38 anonim ***** válasza:
83%

Az örökölt ház külön vagyon (vagyis a tiéd), DE


"... a felek közötti egyezség hiányában előfordulhat az az eset is, hogy hiába kizárólagos tulajdonosa Ön az ingatlannak, annak használatára mégis az édesanyát jogosítja fel a bíróság, ha egyben a szülői felügyeleti jogot is neki ítéli és ha a gyermeke lakhatása másként nem megoldott."


Egyébként te szeretnéd, ha a gyerek veled maradna? El tudnád látni?

2023. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
79%

Külföldre a te beleegyezésed nélkül nem viheti ki.

Viszont ha meg azt nézzük, higy itthon gyerekkel nehezen talál munkát, akkor lehet azzal járna jobban.

Anno mikor szétmentem a párommal a kicsi még csak 2 éves volt. Sehova nem akartak miatta felvenni dolgozni, még úgy sem hogy szóltam hogy a mamával lakunk, ha beteg a kicsi akkor is megoldott a felügyelete.

Szóval elég patt helyzetbe voltam, ès minden tilitoli munkát kénytelen voltam elvállalni. Nekem már az is segítség lett volna ha az exem normális gyerektartást fizet. De ő havi 10 ezret is sokalt.

Mennyi idős a kicsi? Nem tudod kezdetben segíteni hogy albérletbe tudjon menni? Ha normálisan váltok, akkor az is megbeszèlhető hogy amíg dolgozik te is figyelsz a kicsire.

2023. okt. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
81%

Beszélgessetek, mert a jelek szerint ő se tudja, mit akar...

Nem kiszakítani a gyereket a megszokott környezetből, de azért külföldre vinni... Nem kicsit ellentmondásos.

Mondd meg neki, hogy amit felvázolt, az neked nem jó és szeretnéd egyeztetni a lehetséges megoldásokat.

2023. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
85%

Írtatok papírt arról, hogy ő mennyivel járult hozzá a ház jelenlegi állapotához? Mert ezt bizonyítania kell valahogy, így ha jogi útra terelődik a dolog, sajnos ő lesz hátrányban. Nem a bútorokra gondolok, mert azt megfogja és viszi, hanem pl. a tetőre, amit írtál.

Én 12 év után hagytam el az exemet és mivel semmiről nem írtunk papírt (nagyon fiatal és naiv voltam), mindent otthagytam, kb. 2 millió forintom bánta 2008-ban. Igaz, én már menekültem abból a kapcsolatból az agresszió miatt, így nem érdekelt már az sem, mennyit veszítek anyagilag.

2023. okt. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!