Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem "kiábrándult"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem "kiábrándult" belőlem és válni akar,de a házból nem hajlandó elmenni, ami az én örökségem, mert nincs pénze-minimálbér a keresete- és a gyermeket nem akarja kivenni a megszokott környezetből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hogy ítél ilyen esetben a bíróság, a házat a szülőktől örököltem, igaz hogy a felújításokat a feleségem is finanszírozta , pl.az új tetőcserét a testvére csinalta meg aki ács a munkásaival. Ezenkívül a nappaliba vett bútorokat.


A gyereknek örülök hogy ott van, de válás után is egy házba legyünk az milyen?


Azt mondta hogy majd ha összegyűjt elegendő pénzt es vált munkahelyet akkor lép.

Szerintetek?


2023. okt. 18. 06:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk az értéknövekedés is közös vagyon. Szóval az is kérdéses, hogy mikor örökölted. Arra nem válaszoltál, hogy szeretnéd-e a felügyeleti jogot. Meg úgy egyébként a többi kérdésre sem nagyon. Indítottál egy témát, aztán eltűntél. 🤔
2023. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
88%
En azt nem ertem, hogyha meg is iteli a birosag, hogy anyuka maradhat a gyerekkel a hazban, ami ugye nem az ove, akkor apuka menjen alberletbe + meg gyerektartast is fizessen? Mert haszonelvezeti jogot kaphat az anyuka, ha lesz uj parja akkor azt odakoltoztetheti, de az ingatlanhoz kapcsolodo kiadasokat szinten apuka fizesse? Nekem kicsit furcsa ez igy.
2023. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
30%
Fizesd ki amit beleölt pénzt. Plusz a gyerek sok nőnek érvágás anyagi szempontból, sokszor a munkahelyből is a sz.rabb jut miatta.
2023. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Várd ki a végét! Majd ha az ügyvéd közli veletek a bírósági, ügyvédi illetékeket,beadványokat, tárgyalási képviseletet stb. máshogy gondoljátok. Hugyos pár millán nem éri meg bíróságozni évekig.


A ház a tied, örökölted! Két "befektetés" van egy házba. Értéknövelés, és állagmegóvás. Értéknövelés, pl tetőscere, tetőtérbeépítéssel, +2szoba. Vagy melléképület, garázs stb. Ezzel növekszik az ingatlan értéke. Állagmegóvás, pl. tetőcsere, fürdőszoba felújítás, parkettázás, ledőlt a kerítés, új kell stb. A dolog lényege, értéknövelésnél, a fele j@r a másik félnek. Állagmegóvásnál,viszont nem! Eggyütt használtátok, eggyütt tettétek tönkre, eggyütt javítjátok. Az ő cipője is koptatta a parkettát, nem csak a tied. Ez száraz jogi dolog. Jog ugye, nem ismeri a jófejséget.


Gyereket nem viheti külföldre, még válás után se a te beleeggyezésed nélkül. Viszon országon belül sajna viheti. Egy Ózdról Kanizsára költözés, neked felér egy külföldre költözéssel. Amúgy külföldön nincs kolbiból a kerítés bármit mesélnek a barátnők, ismerősök. Főleg nem egyedül, 1gyerekkel.


Én véleményem, eggyezzetek meg, jobban jártok mint éveken átt pereskedni. De majd rájöttök....

2023. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
81%

A ház a tiéd.A felújítást viszont ki kell fizetned.Legyél gáláns lovag add oda a bútorokat neki.Legalább az ne emlékeztessen ő rá.Ha a felújítást kifizetted abból tellik egy albérletre.A hátralévő életéért nem te felelsz.

A gyereket míg nem fejezi be a tanulmányait gyerektartást és a neves alkalmak ha kifér a pénztárcádból nyaralás mindenkép fizess.De ha ügyes vagy akár nálad is elhejezhetik.

2023. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
29%
21Egy ex aki válni akar mi jogon tart be az ex ferjnek.Ezt fel nem foghatom.Mi köze válás után hogy mit csinál hogy él az ex férj.A saját házába meg vihessen azt akit akar.A ex feleség akar válni és még szankciókat hoz.Ez vicces.
2023. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
72%
A felújítás nem biztos, hogy értéknövelő jogilag.Csak az értéknövelő beruházás fele illeti.Amúgy semmi köze a házhoz, mert az örökséged.Keress ügyvédet,de na hagyd a házad
2023. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
80%
37igazad van.Én vagyok a 35néha oda kell adni valamit hogy egy életre szabadulhassunk egy nem kívánatos szeméjtöl.Igy is a gyerek végett míg az nem nagykorú zsarolhato az apa amit az anyukák szívesen ki is használnak.Tisztelet és bocsánat aki nem ezt teszi.
2023. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!