Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire gyakori, hogy 30+ év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori, hogy 30+ év házasság után válik el egy pár, mikor a 60-as éveiket tapossák?

Figyelt kérdés
A szüleim egyike fontolja a válást, azért kérdem.
2023. okt. 30. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem teljesen mindegy mennyire gyakori, az embernek 1 élete van és 60 felett is az a cél mint 20 évesen, boldognak lenni. Ha valamelyik nem boldog akkor váljon el, mert nincs elég idő arra, hogy az ember szemethunyjon és szenvedjen egy számára lelkileg/minőségileg/fizikailag nem kielégítő társ mellett
2023. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm férje 60 évesen vált el es vette el barátnőmet. Mert szerelmes lett. Nem gyakori de vannak ilyenek, 60 felett meg pláne érzi az ember ,hogy az èlet rövid…
2023. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Vannak rá példák, de azért nem gyakori. Mondjuk az sem mindegy milyen társadalmi közegben nézed, vidéki egyszerű emberek kb ebben a korban halnak meg, fővárosi, értelmiségieknek meg lehet még hátra van 20 év és akkor már inkább lehet erről szó.
2023. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az én szüleim esetében a válni akaró fél nem harmadik fél miatt akar válni, nem is akar már párkapcsolatot a továbbiakban. Az okokat, hogy mi miatt akar válni, 100% megértem, én se élnék együtt a helyében a másikkal. Sajnos, azt kell mondjam, tényleg sajnos, de így van. Megértem őt, mert én is elhagynám a másikat. Gyermekeként nekem is jobb a külön lakás távolsága tőle. Attól még furcsa nekem ez az új válásos történet, hisz a szüleim, és úgy ismertem őket közel 28 éve, hogy együtt vannak. És a jövőben külön lesznek, ha végig csinálja a válni akaró fél. Sajnos, szerintem jobb, ha végig csinálja. Még jobb lenne, ha együtt lennének egy jó kapcsolatban, de onnantól kezdve, hogy az ember felfogja és beletörődik, hogy nem fog már változni az a szülőm, akkor jobb a válás, mint az együtt maradás. Ez van, ezt dobta az élet. De annak örülök, hogy én már pár éve külön élek, jómagam friss házas vagyok, mert ha még velük élnék, jobban megviselne ez a válásdi. Nagyon nem illenek össze a szüleim, se azt illetően, ahogy takarításról és rendről gondolkodnak, de azt illetően, ahogy az anyagiakról és spórolás/költekezés-ről gondolkodnak. Emellé van még az egyik szülőmnek az az elviselhetetlen személyisége, hogy sokat kiabál, máskor nem válaszol, sértődékeny, nem lehet neki kritikát mondani, soha életében még bocsánatot nem kért.
2023. okt. 30. 17:51
 5/6 A kérdező kommentje:
*de = se
2023. okt. 30. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy valaki60év környéken jár vagy jól benne az 50es éveikben meg boldogságra vágyik.

Amit illik elfogadni nem megkérdőjelezi.

Sőt attól hogy egyik sem a harmadik fél végett válik azért lehet hogy megtalálja a párját.Amít illik elfogadni főleg egy felnőtt embernek.Gyakorlatilag téged már ez nem különösen érint.Irom neked ezt úgy mint elvált szülők gyerekei.Itt a hasonló sorstársaim inkább mindig az anyagi juttatások miatt aggódnak amit szerintem egy felnőtt a maga erején kell már elérjen.

Majd hozzá szólksz az új felálláshoz ellene úgy sem tehetsz semmit.

Egy biztos nekem ettől függetlenül anyám, anyám apám, apám maradt soha nem engedtem meg hogy uszitsanak a másik ellen.Mondjuk nem különösebben akarták ezt megtenni.

2023. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!