Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy melyik fél adja be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy melyik fél adja be a válópert, annak van komolyabb jogi vagy eljárásbeli hatása, következménye?

Figyelt kérdés
Vagy csak az illetékben (ha nem közösen adják be)?
2010. okt. 20. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Jogi, eljárásbeli hatás, következmény??? Mire gondolsz? Aki beadja az fizeti az illetéket. A többi már jön a bíróságon.
2010. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Semmi! Aki beadja az lesz a felperes, a másik fél az alperes. De a válás kimondására semmiféle hatással nincs.
2010. okt. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki beadja, annak minden tárgyaláson meg kell jelennie, mert ha nem, akkor megszünik a per (de a költségeket ki kell fizetni), a másik fél ha nem megy el, attól még az eljárás folytatódik, söt akár ugy is kimondják a válást, ha egyetlen egyszer sincs ott.
2010. okt. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az illetékes bíróságot az alperes lakóhelye alapján kell kijelölni. Mikor mi váltunk a férjemmel (teljesen békésen, közös megegyezéssel), eldöntöttük, hogy kettőnk lakóhelye közül melyik bíróságon szeretnénk a tárgyalást, és az alapján döntöttük el, hogy ki adja be a keresetet.
2010. okt. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.

Mi mindketten beadtuk, de a feleségem ügyszáma volt előbbi, ezért egyesítették az ügyet és ő lett a felperes. Vissza is él vele rendesen. Egyrészt ha ő nem megy el, akkor megszüntetik az ügyet, (eezel fenyeget is), ha pedig én nem, akkor mindenképpen megtartják a tárgyalást a rovásomra. Mindemellett volt olyan bölcs, hogy nem kérte a vagyonmegosztást, és mivel ő a felperes én nem kérhetem. Mindemellett minden tárgyaláson őt hallgatták meg előbb és én csak szinte védekezni tudtam, holott bőven lett volna még mit elmondanom nekem is.

2010. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon. De azért ellentmondásos: sokak szerint nincs nagy különbség, egy válasz szerint pedig igen súlyos is lehet...! Egyéb tapasztalatok? Várnám!
2010. okt. 21. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!