Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan kismama, anyuka,...

Van itt olyan kismama, anyuka, aki terhessége alatt dohányzott? Lett valami következménye, a babára nézve, mikor megszületett?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 19:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%

igen tudok!

Egy lány nagyon erős dohányos volt mikor terhes lett napi 2 szálat szívott meg eljárt bulizni a barátjával.

A kisfia szívbeteg lett.

Gondold meg ha, terhes vagy ne dohányzz vagy ne vállalj gyereket. El kell döntened a gyereked egézssége fontosabb vagy a dohányzás.Ha, a második akkor ne vállalj inkább gyereket mert, nem vagy érett az anyaságra.

2011. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%
A nővérem is dohányzott a terhesség alatt,neki a védőnő meg az orvos tanácsolta azt h ne szokjon le róla hirtelen,h egyik napról a másikra leteszi. hanem próbáljon meg kevesebbet szívni. A gyereknek nem lett semmi baja
2011. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
62%
Én dohányoztam, és aszthmás volt a kisfiam, amit mára már kinőtt, nagy darab felnőtt férfi lett belőle.
2011. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutna :D Még a buszmegállóban is odébb állok, ha rágyújt valaki, féltem magamat és a babámat is. A barátnőm, akivel szinte egy idős babásak vagyunk, sajna ő mindig is dohányzott, és nem tudtam leszoktatni :( Most sem tudja letenni, sokszor mellette sem tudok lenni most, hogy érzékenyebb vagyok a szagokra. Múltkor már sírva mondtam neki, hogy megöli a babát(már volt egy vetélése, de azt mondja, nem a cigitől volt), most sem teszi le, azt mondja, nem lesz semmi baja a babának. Azért tettem fel a kérdést, hogy megmutassam neki a tapasztalatokat.
2011. ápr. 10. 19:14
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerősöm babája is asztmás lett, pedig az anyuka nem dohányzott sose, csak a nagypapa, de együtt lakik az anyukával, tehát szívta szegény várandósan a füstöt rendesen. Én viszolygok azoktól, akik terhesen dohányoznak. Az is undorító, ha kisgyerekek mellett rágyújt valaki, és nem csak azért, mert rossz példát ad. A saját egészségét bárki kockára teheti (amíg nem mellettem pöfékel, én is asztmás vagyok és fulladok a füsttől), de hogy van joga ahhoz, hogy a pici baba egészségét is veszélynek teszi ki?
2011. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

Mennyit szív egy nap? Mert nem mindegy, hogy két szál, vagy két doboz.


Amúgy anyám se tette le teljesen, napi 1-2 szál elment. Teljesen egészséges vagyok, immár 28 éve.

2011. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
83%

Amikor én a kisfiamat szültem,a legtöbb anyukának a gyereke,aki intenzíven volt,dohányoztak :(

Szívbetegség,asztma,krupp,koraszülés,"bölcsőhalál"....hadd ne részletezzem...arról nem is beszélve,hogy az ilyen anya,hogy szoptat?

2011. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
31%
Az én nővérem simán tudta szoptatni a gyerekét,még 3 éves korában is szoptathatta volna ha nem megy vissza dolgozni és adja be a bölcsibe. Neki azt mondták h az rosszabb rá és a babára nézve is ha egyik napról a másikra leteszi h most többet nem gyújtok rá.
2011. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
50%

Az unokatestverem anyja eros dohanyos. Neki megsem lett baja.


Egyik ismerosom borzaszto eros dohanyos. A munkahelyen 5-10 percenkent megy ki cigizni (fonok, tehat megteheti). Elvetelt. Mindenki mondta neki, hogy ez lesz es nem banta, mert azt mondta, ugysem volt tervezett baba. :(

2011. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%

Anyum úgy tudom cigizett, mikor a pocakjában voltam. Teljesen egészséges 29 éves nő vagyok.


Azt amúgy én is hallottam, hogy nagy dohányosok esetében a leszokással járó stressz rosszabb hatással van mindkettőjükre.. Azt viszont akkor sem értem, hogy akkor hogy képzeli a jövőt egy dohányzó anyuka? Szoptatás és még bölcsis-ovis koráig is a gyerkőc szívja állandóan a füstöt? Remek...

(Jah és jelenleg én is dohányzok, és nehezen megy a leszokás, de addig nem szeretnék teherbe esni, míg ez nem ment...)

2011. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!