Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megtilthatja a férjem,hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtilthatja a férjem,hogy magammal vigyem a gyereket?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor megfordul a fejemben,hogy mindent hátrahagyok és a kicsivel eljövünk,de mivel az én családom külföldön él(én is úgy jöttem ide férjhez) és én itt szültem(MO) nemtudom,hogy a férjem meg-e tilthatná,hogy magammal vigyem a kicsit!Igazából nemszeretném leírni a körülöttünk lévő dolgokat,de ez nagyon foglalkoztat!Mert ha nem akkor inkább csendben maradok és tűrök tovább,de a gyerekem nélkül sehova!(Annyit hozzátennék,hogy soha nem bántott és tudom soha nem is tenné meg,csak azért írom le ezt,mert sokszor olvastam már ilyen esetről és ez nálunk sose történt meg!)Köszönöm!
dec. 15. 13:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, azt írod, nem agresszív és jó ember. Ülj le vele, hogy "Te Béla én válni akarok. Amíg lezajlik a per én anyámékhoz költözök a gyerekkel, de bármikor jöhetsz, vagy elhozom, megfelel?" Aztán vagy igen, vagy nem. Ennyi lenne.
dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
De nem kell magyarázkodni, senki nem is kérte tőled. Csak a beleegyezése kell ahhoz, hogy te külföldre költözhess vele. De ha EU-n belül maradtok, akkor meg főleg nem para, az kb olyan, mintha másik városba mennétek, rengeteg család él úgy, hogy az egyik szülő másik országban van, mint a gyerek. Be tudsz menni a helyileg illetékes szociális osztályra vagy gyámhivatalba, de akár a védőnőnél is utána tudsz érdeklődni, és ott segítenek, hogy ezt hogyan lehet elintézni. Amúgy ha nem váltok el, akkor én úgy tudom, hogy nem kell már a másik szülő hozzájárulása, hogy elvihesd külföldre, nyaralásnál néztem, hogy ha egyedül mennénk a lányokkal nyaralni, apuka nélkül, akkor csak ilyen "biztonság esetére" jellegű nyilatkozatot kellene vele íratni, de egyébként mehetnék az "engedélye" nélkül bármikor. Nyilván az úgy fair, ha tud róla, de ugye most a hivatalos utat mondom. Csak úgy, szó nélkül viszont minősíthetetlen ember, aki lelép a gyerekekkel a másik szülőtől, anélkül, hogy szólna neki előre, hogy ez lesz. A gyerekekkel szemben is megbocsáthatatlan, ha nem tudtak elköszönni az apjuktól, hát még ha ő egy reggel arra ébred, hogy nincs ott a családja. Azért ebbe is érdemes belegondolni, ha ilyeneket fontolgatsz, és ha még csak nem is bánt titeket, egyszerűen nem vagytok boldogok, akkor van ennek békés és minden szempontból tiszta, legális, rendben lévő módja, de hogy csak simán lelépj, az nem is értem, miért merülne fel. Ez nekem eszembe se jutott, amíg valaki le nem írta itt a válaszolók között :D
dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Soha nem lépnék le úgy,hogy ő nem tud róla,soha!!ahogy soha nemis tudnám őt megcsalni sem!eltávolodtunk egymástól!Hibás vagyok énis mert amióta anya lettem csak a gyerekem az első és tudom,hogy már késő lenne helyrehozni!

És soha nem hibáztatnám őt hiszen egy kapcsolat két emberen múlik!

dec. 15. 14:42
 14/16 anonim ***** válasza:
Azonnal, hogy nagybátyám felesége elcuccolt 2020-ban, 1000 km-re vitte a gyerekeket a szülővárosába. Végül még ő pereskedett vagyonelosztással kapcsolatban, a nő nem nyerte meg egyiket sem, de az elsődleges felügyelet az övé maradt. Nagyon ronda, 2,5 éves válás volt. Nem biztos h az exednek lesz ennyi türelme mint a nagybátyámnak volt.
dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Gyámügyi engedéllyel viheted, ha a férjed nem engedi válás után.Amúgy nem.
dec. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Férjemmel őszinte voltam és nemtagadom attól függetlenül,hogy eltávolodtunk úgy néz ki érzelmek még vannak!Nem adjuk fel,megpróbáljuk rendbehozni!

Kellemes Ünnepeket🎄

dec. 24. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!