Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férj el akar válni mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férj el akar válni mert tönkrement a házasságuk, az anya megtilthatja a gyerek láthatását a birósági itélet hozatalig?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki el akar válni a feleségétől! Attól tart hogy addig amíg a bíróság nem dönt,a felesége meg fogja tiltani a gyerekük láthatóságát! Nem bántalmazta őket,nem volt semmi probléma vele...hogy lehetne ezt elkerülni hogy akkor is láthassa a gyereket amíg a bíróság nem engedélyezi a láthatást?
2012. júl. 1. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem,hiszem amíg házastársak és nincs bírói ítélet egyenlő jogokkal bírnak a gyereknevelésben, az ingatlan birtoklásban egyaránt.-ahogy eddig is.
2012. júl. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a gyerek hivatalosan nincs elhelyezve, addig mindkét szülőnek ugyanannyi joga van a gyerekhez.
2012. júl. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Eéső lépésként meg kellene próbálni az anyával egyezkdeni. Mindenki mondja el, hogy milyen láthatást gondol. ha van egyezség akkor érdemes lepapírozni, hisz ha vmelyik fél idővel felrúgja akkor lehet azzal az egyezséggel fordulni a megfelelő hatósághoz. Sajnos ez az aminehzen megy, hisz ilyenkor egyik vagy másik fél dafke azért sem egyezkedik.


Ez esetben akkor édesapa jelezze a bíróságon, hogy van egy ilyen félelme, hogy anyuka megtagadja majd a láthatást amíg nincs döntés. Kérni kell egy ideiglenes intézkedést kapcsolattartás körében. Itt minden le lenne írva a végzésben. Láthatások, szünidők, értesítési kötelezettségek, láthatások pótlásának menete stb.Egyszóval minden klassz dolog. :) Na és ha ezek után pl.anya mégsem biztosítja majd a láthatást akkor lehet menni gyámügyre. Azt tudni kell,hogy a gyámügy mindig a bírósági végzést hajtatja végre. Tehát ha nincs semmilyen papírotok, egyezségetek, akkor a gyámügy meg van lőve.

Szóval mindenféleképpen szerezz be papírt a láthatásról. Atöbbi úgyis hosszú idő lesz.


Pláne ha apa is szeretné majd magának a lurkókat akkor az nagyon hosszú idő lesz. Tanu meghallgatások, bizonyítékok begyűjtése,körny.tanulmányok, ovi, suli vélemény kikérése stb. És nem utolsó sorban jön majd a pszichológiai vizsgálat.


Mi ezeken vagyunk túl. Előző hónapban kaptuk meg az ítéletet,hogy apukának ítélték a gyermeket. 3!év után lett ítélet :S Szóval mindenféleképpen azokra az időkre is kell gondolnia a bíróságnak amíg nem hoz ítéletet.

2012. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :) erre voltam kíváncsi :)
2012. júl. 1. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg közös a jogok, a válás, illetve a gyermekelhelyezés kimondásáig. Viszont, ha az anya elkezd az állandóságra, meg hasonlókra hivatkozni, akkor úgyse lehet mit tenni. Az én feleségem, így csökkentett le heti 2 napra a láthatásomat. Nincs róla papír, hogy így kellene lenni, sőt a bíróság kimondta az első tárgyaláson, hogy még a láthatás nincs korlátozva. Még sem tudok mit tenni. Ha emiatt hőbörgök úgy is én leszek a hülye, na meg aki nem veszi figyelembe a gyermek állandóságát. Meg jártam én már családsegítőt, gyámügyet emiatt, mindenütt én voltam a szemét. Sőt már zaklatásért is fel lettem jelentve, persze alaptalanul. Nincs itt semmilyen egyenjogúság, ez tévhit. Ameddig anyapárti a közmegítélés, addig így is marad. Addig vagy a bíróság bölcs megítélésében vagy az anya rendességében lehet bízni.
2012. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez igy elég szomorú amit leírtál :( sajnálom :( az én ismerősöm ezért fél otthagyni a családját mert ettől tart hogy nem fogja engedni a felesége hogy lássa a fiát!! igazából én nő vagyok és ilyen helyzetben lehet hogy én is ilyennel "zsarolnám" az apukát :/ pedig tényleg semmi értelme hisz a gyereknek mindkét szülőre szüksége van,attól függetlenül hogy a házasság már nem működik :/ egyébbként mit jelent az az állandóság?
2012. júl. 2. 11:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megtiltaná, alapból rossz esélyekkel indulna a gyermekelhelyezéskor.
2012. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

állandóság ez esetben, hogy pl. a gyerek ne zökkenjen ki a kis világából. pl. egyik nap te mész érte és nálad alszik, másik nap az anyuka. az anyuka egy idő után simán mondhatja azt hogy jaj jaj szegény gyerek összevan zavarodva bla bla bla.

amúgy nekünk az ügyvédünk mesélte hogy "nem igazán szereti" a közös szülői felügyeletet. a szó szoros értelmében mon dom. ugyanis a legtöbb anya "felajánlja a bíróságon hogy persze persze brámikor jöhet az apa, bármikor hozhatja, viheti, csak hamar legyen már meg a válás.


ugye az apa ennek megörül, és belemegy az egyezségbe. bíróság nyilván jóváhagyja, hisz a szülők megtudtak egyezni.

na már most ez így megy mondjuk 2 hónapig. és egyszercsak az anya elkezd prüszkölni, hogy jaj így megviseli a gyereket meg úgy megviseli stb. és az apa kettőt pislog és már meg is van az új bírósági végzés melyben lecsökkentik a láthatást az alap 2 hetente 2 napra, plusz szünetek fele.

na? és ilyenkor apa csak les.

nekünk megmondta az ügyvédünk ha egy kicsit is lát jeleket arra hogy az anya gymond trükkből és azért csinálja hogy hamarabb szabaduljon, akkor nem támogatja a közös szülői felügyeletet.

nálunk jól megérezte az ügyvéd, így erre nem került sor. mondanom sem kell hogy nálunk is volt próbálkozás anya részéről. érezte hogy kezd alatta rezegni a léc amiket tett, és gyorsan megpróbált "békülni"

nem dőltünk be neki, így a pokol csak innen kezdődött. :S


Szóval hosszas per után mi nyertünk a bíróságon.

2012. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!