Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni? Augusztusban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni? Augusztusban volt gyerekelhelyezés+tartásdíj megállapítás miatt a tárgyalásunk. Kisfiam 2éves múlt. Szeptemberben fizetett apuka amit a bíróság megállapított, de azóta 1 forintot sem fizet.

Figyelt kérdés

Láthatást sem tartotta be amiben a bíróság határozatot hozott. A gyerekemet 3hónapja nem látta. A láthatást mindig biztosítottam,de nem élt vele.Mivel bíróság által megállapított gyerektartásdíjat kértem azt mondta,hogy én egy vérszívó vagyok.


Mit lehet tenni,hogy a visszamenőlegesen megállapított gyerektartásdíjat+az elmaradást behajthassam tőle?

Igaz bejelentett munka helye nincsen.


2010. dec. 15. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A bíróságon kell feljelenteni a férjedet elmaradt tartásdíj miatt..Visszamenőleg megkapod,de csak 6 hónapit..Ezért érdemes intézkedni minél előbb..
2010. dec. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, tegyél bejelentést mielőbb. 6 hónapra visszamenőleg kérheted és ha ő nem fizet, az állam megelőlegezi neked és majd behajtják rajta.

A láthatás elmaradásáért szintén bejelentést tehetsz, hiszen a gyerke joga a kapcsolattartás, a szülőnek pedig kötelessége (törvényben előirt).

2010. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Igaz azt is mondtam,hogy ha nem fizet ne is jöjjön;hiszen amiben a bíróságon megegyeztünk 2láthatási időpontban nem igazán tudta tartani.

Vagy rosszat mondtam ezzel;ha nem fizet ne is jöjjönnel?

2010. dec. 15. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Rosszat mondtál, hiszen ehhez nincs jogod, de ettől függetlenül, hogy ezt mondtad, ő még jöhetett volna és jönnie is kellett volna, mivel, mint irtam, a gyerek JOGA a kapcsolattartás és a különélő szülő kötelessége.
2010. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már jogerős végzésed van a gyt-ról és nem fizet,végrehajtást kell a biróságon beadni ellene.Hosszadalmas az tuti.És a megelőlegezést is kérheted.
2010. dec. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A végrehajtás-kéréssel egyidejűleg (vigyázat, ez fontos, mert 6 hónapra visszamenőlegesen kérheted csak a gyt-t, végrehajtás alkalmával is) fel is jelentheted a rendőrségen, ők feltehetően rá fogják bírni a fizetésre.


Előlegezést csak akkor kérhetsz, ha a végrehajtás eredménytelen maradt.


egy ügyvéd

2010. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!