Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjam el az 5 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el az 5 éves lányomnak,hogy nem találkozhat az apjával?Az apja nem akarja tartani vele a kapcsolatot.Érdemes egyáltalán mondani neki bármit is? Tanácstalan vagyok,de megszakad a szívem mikor mondja hogy menni akar az apjához.

Figyelt kérdés

jan. 28. 19:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

"még képes lenne azt mondani, hogy az anyukáját már nem szereti és a gyerek is tőle van, ezért nem szeretné, vagy igazából sosem akart gyereket és bánja, hogy vállaltak stb.."

Az anyukája is ezt mondaná el, ha neki kéne, szóval az infót megkapja. Csak nem mindegy, kitől kapja meg, mert amit az anyja mond, azt a gyerek nem tudja leellenőrizni - vagy elhiszi neki, vagy nem.

Az a tiszta, ha az apjától hallja.

jan. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem ugyanaz. Az egyiknél a gyerek van elutasítva és rossznak beállítva az apja által, a másikban az anya védi a gyerekét az apától. Nem tud egy öt éves úgy gondolni az apjára, hogy az nem normális, ezért nem szereti őt, magában(vagy az anyjában) fogja keresni a hibát, akkor is, ha az apja direktben megmondja a dolgait. Tönkretennétek a gyereket, csak hogy az apját kellemetlen helyzetbe hozzátok. De neki ez nem lenne kellemetlen, mert nem normális. Tönkretenné a gyerekét. A gyereknek azt kell éreznie, hogy az anyja védi az apjától, és magától is elhagyja/elhagyta és harcol azért, hogy egyedül nevelhesse. Nem tud megbirkózni és nem is biztos, hogy emlékezni fog rá egy 5 éves, hogy "nem szeretlek, mert sosem akartam gyereket, anyukádat sem szeretem és egyedül akarok élni, tőletek távol"..


Ki a fene akar egy pszichopatával traumát okoztatni a gyerekének, hogy magát mentse?


Meg miért sumákolná? A saját szintjén el lehet mondani a dolgokat, nem kell nyilván nagy szavakat használni. Apukád sok rosszat gondolt és tett, ezért úgy döntöttünk ketten leszünk egy család, és ennek én örülök, ha nagyobb leszel többet mondok. Ez nem sumákolás.

jan. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is azt mondtam a kislányomnak, hogy apa most messze dolgozik, így nem tud vele találkozni. Azt nem szabad mondani, hogy apád nem akar téged látni, mert elkezd majd kombinálni, hogy mit rontott el.

Nálunk ez bevált. 4 éves volt akkor. Most 13 éves. Az apja most hirtelen tartani akarná a kapcsolatot. De mostmár a lányom zárkozik el tőle, mert ő már a férjemet tekinti az apjának.

jan. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!