Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válóperes keresetlevél, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válóperes keresetlevél, mi hiányozhat?

Figyelt kérdés

3 hete beadtam egy kézzel írott keresetlevelet, én vagyo a felperes.

Mellékeltem az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot.

A keresetlevélben szerepel: alperes, felperes adatai,házzasságkötés helye, ideje, mikor romlott meg a házasság, és az én aláírásom. Közös gyermek nincsen.

Felhívtam őket, és megtudtam, hogy valószínűleg hiánypótlás miatt nincs még kitűzve az időpont, de nem tudom elképzelni, mit kellett volna még beküldenem.


2010. okt. 26. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd kell kapj egy levelet arról mit pótolj.
2010. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3példányban küldted a keresetlevelet?Mert úgy kell beadni.
2010. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, 3 példányban adtam be.

Tudom, hogy megküldik majd levélben,(ki tudja mikor) mi a baj, de eléggé felidegesített, ezért tettem fel a kérdést.

2010. okt. 26. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a következőket írtuk bele: Mikor kötöttünk házasságot, közös megegyezéssel szeretnénk elválni, ingó vagyonunkat megosztottuk, közös ingatlanunk nem volt, mikor romlott meg a házasság, és ki hol lakik jelenleg. Mi mindketten aláírtuk, meg ráragasztottuk a 12 ezer ft értékű illetékbélyeget.
2010. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt beleírtad, hogy kéred a házasság felbontását? Általában ez szokott kimaradni a keresetlevelekből. :)
2010. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmi. A bíróság iszonyat lassú tud lenni.
2010. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az jutott eszembe, lehet az a baj, hogy nem írtam bele, hogy megegyeztünk a közös vagyonon?

Azért nem írtam bele, mert nem közös megegyezéssel adtam be, és a férjem aláírása ezért nem szerepel a papíron.

2010. okt. 27. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!