Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1 1/2 évnyi házasság után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 1/2 évnyi házasság után válni szeretnék. Mik a teendők? Mi az a keresetlevél? Hol szerezzem be? Ha én inditom el a válást mennyit kell fizetnem? Meddig tart a válás?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 21:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyerek,vagyonom nincs.
2011. máj. 8. 21:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A keresetet te magad nyújtod be a bíróságra,azaz írsz egy házasságbontási kérelmet.A válás lebonyolítása körülményektől függ.Ha sikerül megegyezni a másik féllel,egy tárgyalás elég lehet(békítőn felül),de ha akadékoskodtok,akkor évekig mehet az egész.Ami az illetéket ileti,nem tudom most mennyi lehet.
2011. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyerek vagyon,akkor könnyű helyzetben vagytok.az simán megy.
2011. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha beirod a keresőbe, hogy házasság felbontása, akkor még mintát is találsz, hogy mit kell irnod. Az illeték 10ezer Ft körül van, de ha jól tudom ez tárgyalásonként ennyi. Közös megegyezéssel két tárgyalás alatt elválasztanak, de a tárgyalás kitűzése hónapig tarthat (ez függ attól, hogy éppen mennyire van leterhelve az illetékes biróság). Egy tárgyalással csak akkor választanak el, ha igazolod, hogy évek óta külön éltek (ami ugye másfél év házasság után lehetetlen).
2011. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, elég sok hülyeséget írtál.

Most váltam el én is.

12.000 ft az illetékbélyeg, ezt kell megvenni és ráragasztani a keresetlevélre.

Ez egyszeri díj, nem tárgyalásonkénti.

Ha nincs gyerek, és mindenben megegyeztek, csak egy tárgyalás van, a te esetedben nem számít mióta éltek külön. (ha gyerek van, akkor van kettő)

2011. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
A tárgyalás időpontját pedig 30 napon belül kitűzik, az más kérdés, hogy mikorra.
2011. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mokkacsino ***** válasza:
100%

Én 3 éve váltam. Kb. 10k az illeték, és egyszeri díj valóban. Ügyvéd nem szükséges ha közösen megegyeztek a vagyonelosztásról az házastársi tartásról stb. Ha nincs gyerek elég az egy tárgyalás is, de csak abban az esetben ha közösen meg tudtok egyezni. Ahogy írták 30 napon belül kitűzik a tárgyalást. Nekem 2-3 hónapra rá volt az első tárgyalásom a keresetlevél beadása után.


A keresetlevélben leírod, hogy a házasságod helyrehozhatatlanul megromlott. Akár röviden leírod a tényeket. Mármint mikor házasodtatok nagy vonalakban leírod, hogy mi vezetett idáig. Ja és ajánlatos beleírni. Én ehhez mellékeltem egy közös megegyezésről szóló - mindkettőnk által aláírt - dokumentumot is, amiben leírtam, hogy miben és hogyan egyeztünk meg (tanúkkal aláírattuk) Ja és a bíróságra küldtem be a papírt.


Amennyiben kérdéses a vagyon elosztása (a közös idő alatt szerzett vagyon fele illeti meg mindkét felet alapesetben), úgy jobb ha beszélsz egy ügyvéddel, mert ő segíthet abban, hogy mit hogyan intézz a vagyoni kérdésekben. A bíróságokon vannak panasznapok. Olyankor akár ingyenesen is kérhetsz tanácsot.

2011. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket.
2011. máj. 9. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!