Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarok. Hogyan kezdjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarok. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
12 éve élek házasságban, de már nem szeretem a feleségemet. Megcsalni se szeretném, nem az én stílusom az. Viszont, van egy lány aki nagyon tetszik, kerülgetjük egymást. Hozzá teszem, meg mondtam neki, hogy amíg házas vagyok addig semmi se lehet, csak válás után. Nekem se esne jól, ha a feleségem engem csalna meg, meg nem is vagyok az a hátba szúrós tipus. 2 éve megromlott a házaság, nincsenek nagyon veszekedések... de, úgy elfáradt. 1 éve rájöttem, hogy nem nagyon szeretem már. Ez az érzés erősödik. Tudom, van gyerekünk... de mindenki egyszer él. Nem kívánhatja senki azt, hogy boldogtalanságba meneküljek a gyerek miatt. A válás után ugyan úgy fogom szeretni, látogatni, támogatni. Hogy lehetne hozzá kezdeni a váláshoz? Hozzáteszem, szerintem a feleségem se szeret már. Legalábbis, nem nagyon...
2010. okt. 26. 19:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
először is jelentsd be a feleségednek. (őszintén mondd el neki, amit itt leírtál) kezdésnek megteszi.
2010. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Ülj le vele beszélni, s mondd el neki!

Ezt követően gondolom el kell indítani a válást...

2010. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
29%

Első lépés:

"Drága, kedves, édes kis arany tündérbogaracskám! El akarok válni."

2010. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Első lépés mindezt elmondod a párodnak. Megegyeztek. Majd illetékkel felszerelt kérelmet írsz a bíróságnak, melyben kifejted válás iránt szándékod. Az illetékes bíróság kitűzi az első tárgyalás időpontját, s ott majd kiderül a többi lépés.
2010. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
21%

Más nőre gondolsz,kerülgeted,ez nem megcsalás?

Beszélj vele,és válj el,semmiképp nem szabad a pocsékban maradni...

2010. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%
de tanulj az esetből. miért romlott meg a házasságod? mi hiányzik belőle? stb. ezeket ami hiányzik, tedd bele a következő házasságodba :), hogy az jobb legyen.
2010. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem erre volt kíváncsi, mert ezt magától is tudja hogy a feleségének meg kell mondania.


A válás hivatalos menete:


[link]


Mindazonáltal mielőtt bármibe kezdenél, üljetek le megbeszélni, biztos nincs-e semmilyen mód a változtatáshoz, mert maga a válás iszonyat tortúra és inkább rágjátok át ezerszer mintsem egyszer megbánjátok!

Sok szerencsét mindkettőtöknek!

2010. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
Sztem ha más nőre gondol, tetszik neki, az nem megcsalés, hanem egy természetes érzés, ami a kiüresedett házassága miatt keletkezett (na azért nem csak ez esetben van ez így). Ha az embereknek bűntudatuknak kellene lenniük, mert megérinti őket valaki, hát, az elég nagy baj lenne. Bevallja magának, ez jó. Következő lépés, hogy mindezt elmondja a párjának - nem tartom kizártnak, hogy nem az derül ki, hogy az asszony se szereti, hanem pont hogy kiborulás lesz, mert nem számít erre. Fiatal évein túl lehet, a párja meg lelépne egy érdekesebb/szebb/fiatalabb (feltételezem) nővel...
2010. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
75%

...és ha mindenben egyet értetek és közös az akarat akkor döntsd meg a rekordomat!! NYOLC PERC alatt elválasztottak.. a magnetofon be és ki kapcsolása között!! Pedig még a személyes adatokat, és minden tanút adataival, bírót, jegyzőt felsoroltak!! :)))

a végén meg is jegyezte..... :D

2010. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Próbáld megmenteni a házasságodat, adj neki még egy esélyt.
2010. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!