Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok 170cm 94...

Rcske19 kérdése:

20 éves vagyok 170cm 94 kilogramm. A kérdésem pedig: 1. Mennyit kéne fogynom? 2. Hogy kezdjem el, milyen sportot ajánlotok amitől fogyni lehet, nem izmokat akarok hanem fogyni!

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 04:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

BMI kalkulátor 80kilótól gratulál hogy az ideális testsúly,de ha most azt mondom hogy fogyj 14 kilót nem biztos hogy tényleg lefogysz,addig fogyjál ameddig nem leszel megelégedve magaddal

sport:aerobik,futás,biciklizés és persze minden de ezeket rendszeresen

próbáld ki a T.U.R.B.Ó D.I.É.T.Á.T

2011. aug. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A mozgás mellé pedig teljesen változtasd meg az étkezési szokásaidat.Figyelj rá,hogy miből mikor és mennyit eszel.
2011. aug. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
háááát... attolfugg mit akarsz, szerintem én 60 kiloig nem állnék meg :D de mar 70 is türhető, szerintem a legfontosabb most a diéta. kcal számolást tudom ajánlani, azzal nemlehet nagyon melléfogni, keress rá, fogsz találni sok hasznos írást róla. plusz az este 6 után nem evés nagyon hasznos.
2011. aug. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Először is,az első válaszoló egyszerűen hülye,már elnézést.

Mi az,hogy adjon le 14 kg ? Azt nem lehet csak,úgy ledobni magadról !

Ez egy szép lassú folyamat.

Én a helyedbe eljárnék futni.

1.nap 10-15 perc

2.nap 20-25 perc

3.nap 20-30 perc

Tehát,így kéne fokozni,nem rögtön 3 órát futni =)

Nyugi,nem vészes ez a súly.

2011. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mármint ha lány vagy. gondolom az. ha nem, akkor 60 kilo azért ne akarj lenni :D
2011. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

TÚRBÓDIJÉTA a lóf4szt... bár nem akar izmokat megtartani arra meg tök jó. Koplajjá mint állat, ne mozogj semmit akkor tuti lepucolod magadról az izmokat. Kár, hogy a zsír meg ott marad de mivel úgy is a kg számít neked nem a testzsírszázalék így mindegy.

Izmot amúgy sem lehetne építeni fogyókúra közbe szóval eleve hülyeség ahogy a kérdést feltetted.

Nem baj de ha mindenképp mozogni akarsz nagy izomveszteséggel akkor irány rubint rékucizni!

Fogyj legalább 50kgot, akkor talán észhez térsz.

2011. aug. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fruits Punch Samurai!


Hülyeségeket írt az első kettő, ez tény. De te képben vagy, miért nem segítesz neki a nagy leszúrás után? Arra van szüksége (:

2011. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha elmondom mit kéne csinálnia megköveztek. Az izommegtartáshoz maximálishoz közeli izomfeszülés kell amit puszta s3ggrázással nem lehet előidézni. Teljes testes edzés kell...

Ha a legtöbb izomtömeget akarod megtartani akkor a konditermi edzés a legtutibb.

Ha megelégszel csak viszonylag sok izommegtartással akkor vegyél súlyzót otthonra.

Ha nagyon alább adod de mégis jó forma kell akkor saját testsúlyos gyakorlatok kellenek.

Ezt kell kiegészíteni valamilyen másfajta mozgással mondjuk futás/bicikli/úszás, a lényeg, hogy ez csak kiegészítés legyen.


Az étrend már sokkal bonyolultabb. Elsőnek tudni kell mennyi a kcal felhasználásod abból kell 500-at levonni. Az ételeket úgy kell összeválogatni, hogy reggelire jusson a legtöbb szénhidrát és a további étkezésekkel egyre inkább csökkentsük azt úgy, hogy vacsira szinte semennyi ch ne legyen. A fehérjével fordítva, tehát reggel alig alig estére meg egy csomó. Persze kivételt képez ez alól az edzés utáni étkezés ahol gyorsan felszívódó ch és fehérje kell. Nagyon fontos dolog még, hogy a fehérje mennyisége grammban a kétszerese legyen a mostani testtömegednek (kg). Tehát ha 60kg vagy akkor 120g fehérjét kell bevinned egész nap... a kérdező 94kg tehát 188g fehérje kell neki egy napra... minimum.

A gi indexre is illik figyelni, ha lehet alacsony gi-ű szénhidrátforrásokat fogyasszunk, kivéve ugye edzés után. Napi 5-6 étkezés minimum kell, bár ennek pszichológiai okai vannak, de 3 alá senki se adja!

2011. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nos, hogy valami konkrét válasz is érkezzen. Akkor fogsz fogyni, ha lassan adsz le kilókat, és semmi éhezés, semmi extra szerek. Mivel nem tudunk semmit az étrendedről, az egész napodról így kicsit nehéz. A lényeg, egyél többször kis adagokat, igyál sokat (ásványvizet). Nincsenek tilos kaják, hanem az adagokra kell odafigyelni. Ehetsz egy szelet sütit ebéd után, de NE egy egész tortát! Megehetsz egy zsíros kenyeret reggelire, de ne a zsír legyen több, a kenyér inkább ne fehér legyen. Ne nassolj, ha megéhezel egyél egy almát, rágcsálj egy répát, stb. Mozogj sporton kívűl is! Porszívozz, vidd ki a szemetet, a boltba busz helyett gyalog vagy bicajjal menj (persze fogalmam sincs hol a bolt). Futni egyedül rettentő unalmas. Biciklizz (az csak kicsit unalmas egyedül), ha az anyagiak engedik vegyél szobabiciklit az esös napokra, menj úszni, ha van kedved, lehetőséged és pénzed, akkor járj el lovagolni.
2011. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Én 170cm/86kg ról kezdtem, de talán olyan 68-69kg körül már emberi formám volt. Most 64vagyok ez így már eléj jó.

Szóval ha fogysz egy olyan 25kg-ot már tuti lesz,kapsz magadra normális ruhákat,amik ráadásul divatosak is,nem csak azokat a nagymama sátorruhákat.

Tudom ajánlani az elliptikus trénert,az mindent átmozgat,és súlyzós edzést. Nyugi,ettől még csak véletlenül sem leszel izmos:)

Na meg a kajára oda kell figyelni,kevés ch sok protein. És maradj a napi fogyis kalóriaszükségleteden belül.

2011. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!