Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben hogyan alakulnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben hogyan alakulnak a dolgok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most tervezek férjhez menni, de nekem akárki akármit mond, bizony felkell készülni mindenre is, így én mindenre is felkeszulok, reméljuk nem kell, és örökkon örökké lesz de a mai világban minden is megtortenhet.

Szóval:

Hitelre vettem egy házat 2019 - ben, amire még a mai napig fizetem a hitelt. Ha mondjuk 2 év múlva kifizetem a hitelt, és pl 5 èv múlva válunk, a férjemnek lesz köze a házhoz? Vagy ez házasság előtt szerzett vagyon? Vagy hogyan van ez a mai törvények szerint?

Ha esetleg válnánk, viheti a lakásom felét? Neki is van lakása, persze hogy ahhoz semmi közöm mert azt még régen vette, és úgy vagyok vele hogy ami házasság előtt vettünk, az maradjon is a sajátunk. Vagy érdemes papírt írni róla?

Köszönöm a válaszokat.


ápr. 19. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Írjatok házassági szerződést, különben a férjed vinni fogja 5 év után a vagyonod felét.
ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A házasságotok alatt kifizetett hitelrész felét követelheti, mivel onnantól vagyonközösségben vagytok, tehát nincs én pénzem, te pénzed külön szerződés nélkül.
ápr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A lakásod felét nem fogja vinni, viszont a házasság alatt fizetett hitel arányban lesz tulajdonrésze az ingatlanban. (Nem a vásárlás összege az alap, hanem az aktuális értéke arányítva.)
ápr. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1

Honnan a büdös pitsából szedik egyesek, hogy 5 év után minden közös? Nem, nem az.

Viszont ebben az esetben a ház nem házasság előtt szerzett vagyon teljes egészében, mivel közösen fogják fizetni a hitelt, és abból még csak 5 év telt le, hátra van kb 20-30 év. Emiatt lesz a férjnek is tulajdonrésze, mivel közös vagyonból van fizetve a hitel.

Illetve ha együtt éltek, akkor a vagyonközösség onnantól fog számítani, vagyis gyakorlatilag csak az önerő része lesz a tied, a többi közös.

Mindenképpen beszélj ügyvéddel, kérdés, leendő férjed belemegy-e abba, högy kvázi a közösen fizetett hitel mellett neki sem nem jár a házból.

ápr. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

De házassag alatti dolgok közösek le is kellett tegye az asztalra. Miért is vihetné azt el a válással?

Ez olyan lenne hogy veszek egy kenyeret a boltban megeszem aztán vizessem ki mert már nem kell kenyér.

ápr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5

Ha a beugrót a kérdező bizonyíthatóan olyan pénzből vette, ami neki már eleve megvolt, akkor az a része a magánvagyona és az is marad.

Nyilván az a helyzet, hogy eddig nem voltak közös kasszán teljesen, és a kérdező fizette a hitelt, de ezzel gondok lehetnek, mert házasságban közös vagyon van, jogilag a hitelfizetés is abból megy, és a közösvagyon házasságkötés esetén nem a polgári egybekeléstől számít, hanem az együttéléstől. Mindenképpen ügyvéddel kell ezt megbeszélni. Másrészt a férj helyzete is érthető, hogy nem akar csupasz sggekl távozni sok év közös hitelfizetés után.

ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Ki mondta, hogy közösen fizetik a hitelt? Az is lehet, hogy külön kasszán vannak.
ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2027-2028 ban jar le a hitel.

Papíron tesóm fizeti (az ő számlájarol vonják) de a hitel csak az én nevemen van.

Közös kassza van nálunk.

ápr. 20. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Házasságban jogilag nincs olyan, hogy külön kassza. A házasság az vagyonközösség. A bírót nem érdekli, effektíve ki utalta a törlesztést, az 50-50 lesz.
ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!