Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során ilyen esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során ilyen esetben hogyan alakulna a vagyonmegosztás? Anyósomnak lenne igaza?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem vagyunk válófélben, de az anyósom tegnap kicsit áskálódó hangulatban volt és kioktatott, hogy melyik ingatlan kié is lenne... Gondoltam itt rákérdezek.

Az én házamban élünk (örökség, közösen felújítottuk), a férjem az esküvő előtt 2 héttel vett egy lakást (ott élnek most a szülei), a hitelt azóta is közösen fizetjük. Mi megállapodtunk már az elején, ha elválnánk, akkor a lakás az övé, a ház az enyém maradna. Anyósom tegnap közölte, hogy ez így hülyeség, mert a fia a házasság előtt vette a lakást, az az ő különvagyona, nekem abból semmi nem járna amúgy sem, viszont a ház felújításának költségeit nekem kellene kifizetnem a fiának. Ez tényleg így van?


2012. júl. 13. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez így igaz, de az is számít, hogy a hitelt közösen fizetitek.
2012. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen.Amit számlával tud bizonyítani, hogy ő vett a házadba.
2012. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Nincs igaza nyugi.

Hitelt közösen fizetitek,tehát ha teljesen hiteles lakást vett,akkor is a fele a tiéd.

A tiédet felujitottátok,igy a felujitás árának a fele az övé.

Tehát a megegyezésetek még a férjednek is kedvez nemkicsit.

2012. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Igaza van a 3.-nak. Mivel a hitelt felesben fizetitek,Így abból az ingatlanból neked is jár, a férjednek pedig a felújÍtás fele. Anyósod pedig mit pénzéheskedik, sok köze nincs is hozzá, hogy miként osztozkodnátok. És azt se értem miért agyal ilyeneken.
2012. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

"Az én házamban élünk (örökség, közösen felújítottuk)" értéknövelő beruházás fele a férjedé - festés, mázolás, parkettacsere nem értéknövelő, ablakcsere, tetőfelújítás igen


" a férjem az esküvő előtt 2 héttel vett egy lakást (ott élnek most a szülei), a hitelt azóta is közösen fizetjük." házasság alatt fizetett hitel fele téged illet (vagyis gyakorlatilag a fél lakás)


"Mi megállapodtunk már az elején, ha elválnánk, akkor a lakás az övé, a ház az enyém maradna" - írásban? - mert így nem nagyon lehetne bizonyítani, hogy megtörtént a megállapodás ---nem mellesleg jobban járnál, ha a lakás felét kapnád ellentétben a férjed csak pár százalékát a te ingatlanodnak

"Anyósom tegnap közölte, hogy ez így hülyeség, mert a fia a házasság előtt vette a lakást, az az ő különvagyona, nekem abból semmi nem járna amúgy sem, viszont a ház felújításának költségeit nekem kellene kifizetnem a fiának. Ez tényleg így van?" nem, anyósod erősen csúsztat a fia javára

2012. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bence_ ***** válasza:
66%
Vagyon közösség miatt lesz közös a hitel fizetése?
2012. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Tévedésben tetszenek lenni sokan. Ha nincsen házassági szerződés, házasságkötés előtti vagyoni szerződés, akkor csakis a házasság megkötésétől kezdve él a fele-fele a tulajdoni viszonyok tekintetében.


A lakás akkor is a férjedé, ha közösen fizeteik a hitelt rá, ha a tuljadoni lapon egyedüli tulajdonosként van feltüntetve.


A ház a tied, szintén hasonló okokból. Minden más költség (beelértve az azóta fizetett hitelt és a ház felújítására fordított pénzt is) felesben megy, hacsak nem tudod írásban bizonyítani, hogy pl. a te szüleid többet adtak be a sajátodba, vagy a rokonaid stb. ha nincs írásos bizonyíték arról, hogy ki mit fizetett, akkor a házasságkötéstől számítva megy a fele-fele: tuljadonban is, és költségekben is.


Anyóst ideje volna minél hamarabb leállítani, mert az ilyen "áskálódó hangulatok" nagyon hamar betesznek a házasságnak. Anyósod azért csinálja ezt, hogy éket verjen közétek és letépje rólad a fiát, vissza, magának - ami hosszú távon menni is fog, hiszen lám, te már megijedtél és elkezdtél bennünket faggatni, hogy "mi lenne, ha..."


Az az első: anyóst leállítani, és a férjed mindenben álljon melléd! Téged vett el, nem az anyját, vagy tévedek?

2012. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló jogi fejtegetése szerintem abszolút helytálló. Nem értem, miért pontozták le...


Off: szörnyű, hogy ilyen némberek vannak, mint ez az anyós!!! Döbbenetes. Ismerem ezt a fajtát. Biztos azt mondaná, hogy "á, ő ezzel nem akar semmi rosszat".


Hogy van pofája ilyet mondani neked Kérdező, aki részben fizeted az ő ott lakását!

2012. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

azért pontozzák le, mert nincs igaza ;)


a közösen fizetett hitel az közös...ha 10 milla volt a lakás, 0% volt az önerő, és a házasság ideje alatt kifizetik a teljes hitelt, akkor a nem tulajdonos/nem hitelfelvevő házastársat illeti a lakás fele



ha a lakás 10 milla volt, és 5 milla volt az önerő, amit házasság előtt vagy különvagyonból fizetett az egyik fél, akkor csak a maradék 5 milla feleződik és 75-25 % lesz a tulajdonjog.


ha nem így lenne, akkor elég lenne jól házasodni, kifizetni a hitelt a házastárs vagyonából vagy a közös jövedelemből és hawaii lenne ;)

2012. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Az anyósnak igaza van hozzátenném hogy csak olyan pénzt tud visszakérni amiről számlája van és annak is csak a felét.

Viszont az ő lakáshiteléhez nincs jogilag közös szóval fizesse az anyós és a párod.

Tulajdonrészetek a másik ingatlanába sose lesz tehát az alapfelállás hogy tied a ház övé a lakás továbbra is megmarad.

2012. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!