Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy kezdjem újra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezdjem újra?

Figyelt kérdés

50 éves vagyok. Feleségem 45. Éppen válunk.

25 éve vagyunk házasok, de mint kiderült megcsalt fűvel fával.

Anyagilag, érzelmileg, a válás egy iszonyat, de ezen felül, hogy éljek ezután?

50 évesen kezdjek el randevúzni? Szó szerint az előző évezredben udvaroltam nőnek a feleségemet leszámítva. Vagy maradjak magányos? Hogy legyen?



ápr. 29. 00:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Járj társaságba, próbálj ki valami új sportot, hobbit. Ne akarod görcsösen! Hidd el, ha nem hagyod el magad és nem kezdessz önsajnálatba, fogsz magadnak társat találni. Persze előbb zárd le a házasságod magadban is, ne csak papíron, ha kell "gyászold el". Csak miután továbblépték, akkor érdemes ismerkedni.
ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Háztartást vezetni, főzni, mosni nem probléma. Főzni kifejezetten szeretek.

A gyerekek biztos az enyémek, a legkisebb is 14 éves. Ez a hűtlenség új dolog.

De abban van igazság, hogy ezt le kell zárni.

Csak tudjátok ez több mint két évtized. Nagyon hosszú idő…

ápr. 29. 15:35
 13/16 Grizesteszta ***** válasza:
Szia, kérdező! Én majdnem 20 év után váltam, és én akartam válni. A férjem nem is értette eleinte, hogy mi bajom van, mit akarok 'vénségemre', ugyanis én 55 voltam akkor. Mostanra már felfogta, hogy mi volt a gond és lehet, hogy tanult is belőle. Mindezt azért írom, hogy lásd: a korod nem lehet akadálya az újrakezdésnek, de vannak átgondolni/rendezni valók a lelkedben. Mert a csalás ronda dolog volt, de az, hogy te azt hitted, 'jól éltek'- nos, ez fontos, mert arra utal, hogy nem igazán figyeltél a feleségedre és a közös életetekre, ha nem vetted észre, hogy gond van. Ezt érdemes átgondolnod, 'újraélned', és megkeresned az árulkodó jeleket... Ez sokat fog abban segíteni, hogy egy új kapcsolatban nyitottabb légy és ne kerülj megint ilyen szituba. Sok sikert neked!
ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam, annyi különbséggel, hogy engem nem fűvel fával csalt a feleségem, csak egy szeretője lett (ebben hiszek neki). Én is ezen agyalok folyton, hogy mi legyen, hogy mi lesz. Mi nem váltunk még el, a feleségem nem akar.


Azt mondja, hogy semmiképp sem hagyna el engem, csak hagyjam, hadd élje ki magát kicsit :) jó, mi? Bizonyára ez így neki marhára kényelmes helyzet, mondjuk a lelkiismeretével nem tudom, hogy számol el.


Ja, nálunk is 4 gyerek van, nagyon nem szeretném, ha széthullana a család, nem szeretnék hétvégi apuka lenni, vagy hogy szét legyenek választva a gyerekek. Én valahogy nem erre esküdtem fel (szó szerint és képletesen is).


Mit csináljak? Milyen az élet válás után?

máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kb ugyanígy vagyok, csak nőként.

50 leszek a nyáron, 23 év házasság volt, a legkisebb 15.

Nem én voltam a hűtlen fél.

És kb ugyanez foglalkoztat: Hogyan kezdjem újra?

máj. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Grizesteszta ***** válasza:

#14: azt nem tudom, kell-e valni, de azt tudom, jogyan kell ujrakezdeni.

#14-15: Ne az uj parkeresessel foglalkozzatok elso korben, hsnem rendezzetek a gyakorlati ugyeiteket es talaljatok meg azt az eletformat, amiben egyedul ( plusz gyerekek) jol erzitek magatokat. Majd ha mar kialakult az egyeni elet es jol vagytok a borotokben, akkor nezzetek szet az akkori elvarasoknak, celoknak megfeleloen! Laza kspcsolat? Egyutteles? Alkalmiak? Uj hazassag? Ne akarjatok a regit azonnal egy ujra cserelni!

máj. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!