Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A következőre szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A következőre szeretnék választ kapni. Elvált férjem vagyon megosztási pert indított ellenem. A perben nekem 2 660 000 Ft-t és 2006-tól a kamatait kell kifizetnem neki. Ha nem fellebbezek és jogerőre emelkedik az ítélet, akkor végrehajtás következik?

Figyelt kérdés

Ha végrehajtás, akkor:

- Jön a végrehajtó és elvisz dolgokat,

- fizetésem/nyugdíjamból fogják levonni,

- van valami pénzem, fizetek neki,

- Kinek kell a végrehajtást, a végrehajtási díjat kifizetni, és mennyi százaléka ez a behajtandó összegnek?

- Vagy mindjárt elárverezik fejünk felöl a lakást?


2010. nov. 11. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, csak nagyjából, azt viszont tudom,hogy ha nincs semmi a neveden (ingatlan, ingóság), akkor a fizetésedből fognak vonni. Kb. 33%-ot. A nyugdíjból is vonhatnak.

Az,hogy elvisznek-e valamit, gondolom függ az összegtől. Tehát, csak akkora értékben foglalhatnak le bármit is, amekkora a tartozás. A végrehajtó pedig akkora összeget fog szerintem behajtani, amibe belekalkulálja az ő munkadíját.

2010. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ítéletben benne van, hogy mennyi időn belül kell ezt az összeget kifizetned. Ez mindig a jogerőre emelkedéstől számítódik. Ha határidőre nem teljesítesz,a férjednek joga van a bíróságon végrehajtást kérnie ellened. A végrehajtás költségét a végrehajtást kérő előlegezi meg, de a kötelezettnek (esetünkben neked) kell majd megfizetned és bizony ez sem kis összeg. Maga a végrehajtási procedura elég lassú, a végrehajtó ellenőrzi a vagyoni helyzetedet (erről többnyire nem is tudsz, lekérik az apeh adatbázisából, hogy van-e bejelentett munkahelyed, a földhivatal(ok)ból, hogy van-e ingatlanod, stb.). Aztán végrehajtási jogot jegyeztetnek be az ingatlanodra, azaz ha eladod, először ők kapják meg a pénzüket, te csak a maradékot. Eközben többször felszólítanak, hogy fizess. Ha van bejelentett jövedelmed, abból elkezdik vonni a részleteket, de mivel ez töredéke a tartozásodnak, és évtizedekig tartana, az ingatlanra folytatódik a végrehajtás. Ha nem fizetsz, felértékeltetik és - lakottan - árverésre kerül. Ilyenkor buksz a legtöbbet, mert eleve aláértékelik, plusz ennek, amit idáig leírtam, elképesztő költségei vannak, amit még levonnak az árból. Az új tulajdonos pedig majd némi utánajárással kipakolhat az ingatlanból.

Nem túl rózsás, de ez így megy. Valamilyen módon próbáld meg mielőbb kifizetni a tartozásodat, hogy ne rakódjanak rá tovább költégek.

2010. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem megy tényleg elárverezik az ingatlant amúgy a vállás része a vagyonmegosztás, nem semmizheted ki a vagyonából ha fordiott lenne a helyzet az ő lakását árvereznék mert neked is jogod lenne a pénzhez.
2010. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!