Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tisztelt Mindenki! Mi alapján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tisztelt Mindenki! Mi alapján írhat ki a bíróság 30. 000, -Ft/havi gyerektartásdíjat egy felszámolás alatt lévő cég volt dolgozójára, munkanélküli segélyt kapóra? Jogos-e a 3 különböző havi gyerektartásdíj elmaradására kiírt végrehajtás? Zoli

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék, ugyanis a volt feleségem annak ellenére hogy utaltam gyerektartást igaz nem egymást követő 3 hónapban, pénzügyi nehézségeim miatt nem tudtam fizetni de igértem hogy amint anyagi helyzetem javul pótlom, mindezek ellenére végrehajtást tetettet rám. Azt állítván ügyvédjének hogy én az elmúlt 7 hónapban egy fillért sem fizettem. Átutalási bizonylaton tudom igazolni hogy utaltam. Hitel és ingatlanközv. -el foglalkoztam, vállalkozásunk teljesen összeomlott, munkanélküli lettem, ennek ellenére 30. 000, -Ft összegű gyerektartás díjat állapított meg a bíróság. (volt feleségem ügyvédje a megyei kamara elnöke) 3 és fél éve cibálnak,31 tárgyaláson vagyok már túl. Teljesen ki vagyok már borulva. Az ingatlan és összes ingóságunk ami volt nála maradt. Amig ment a cég a mindenkori bérem 20%-át utaltam és lehetőségeim szerint gyermekem támogattam.
2009. nov. 5. 08:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
tudom nem vigasz, de a volt feleségedet a női nem szégyene, és ezt nőként írom. Megkapta a lakást meg a cuccost benne, és még követelődzik....Sajnállak, de tényleg :( Max. az utalási számlákkal tudnál valamit kezdeni, meg hogy munkanélküli vagy. Ha később melót szereznél, akkor is minimálbérre írasd be magad, mert ez a nőstényördög mindeneset elszedné!!
2009. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Sajnos kis hazánkban manapság már nem az igazság számít. Tudnék rá példát mondani bőven.

Mást nem tehetsz, csak ha indítasz egy másik bírósági pert egy saját jó ügyvéddel, akit vagy megtudsz fizetni, vagy nem, és megpróbálod bebizonyítani, hogy amíg nincs munkád addig képtelen vagy a semmiből fizetni. Állj a sarkadra és ne nyelj le szó nélkül minden hazugságot. Nyisd ki a szád, max. rádszólnak.

Én is jólnevelt voltam a bíróságon, el is vesztettem az örökölt házam felét, ami már 80 éve a családomé volt, egy idegennel szemben aki csak össze-vissza hazudozott. Ráadásul kaptam még mellé 1 000 000 Ft közösköltség tartozást is, amit az az idegen halmozott fel.

2009. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
Nézd,a leírásod alapján a feleséged egy kicsinyes bosszúálló nő,aki elég aljas módon viselkedik veled.Most ez vagy igaz vagy nem,de nekünk itt nincs okunk kételkedni,ezért csak a tényekre szorítkozzunk!Ne haragudj,de az nem magyarázat a gyereked felé a tartásdíj nem fizetésére,hogy Te munka nélküli lettél.Akkor talán a gyerekednek a kiadásait függesszék fel amíg állást nem találsz?Addig ne kapjon enni,ne járjon oviba suliba...stb...???Ezt te sem gondolhatod komolyan,hogy ezért már csak az anya dolga eltartani a gyereketeket mert munka nélküli vagy.Az anyja is mondhatja azt,hogy nincs??Annyira megértő tud lenni mindenki ilyen esetben,és az anyával miért nem azok?Egy gyereket sem lehet a semmiből eltartani.És szerencsére a bíróság azért még a gyerek szempontjait megélhetését helyezi előtérbe.Az én férjem is munka nélküli már lassan egy éve,mégis el kell tartanunk agyerekeinekt.Sehol nem értik meg ha azt mondjuk nem tudunk fizetni.Sem az oviba suliba,sem a boltokba,sem egyetlen szolgáltató sem.Bocs,de nem agyereked tehet a nehéz helyzetedről,vcalami megoldást kellene találnotok.Mert az valóban nem elfogadható még egyetlen hónapig sem,hogy nincs tartásdíj!!!
2009. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
BOCS az offért. A kérdező "hátterét" tényleg nem ismerhetjük, de azért a leírásából úgy tűnik, hogy nem arról van szó, hogy nem szeretne fizetni és támogatni a gyerekét, csak nincs miből. És olyan van. Ha az anyuka reszelgeti a körmét a közös lakásukba, akkor is van!!! Volt egy ismim, az apja valami nagy cégnél volt valami kisgóré -papíron minimálbéren meg munkanélkülin. 10 évig az anyja egy forintot nem látott gyerektartás címén. Na, látod, mégis lehet!!!
2009. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
igen 09:00 es csak hogy egy munkanélkülinek 30ezer ft azért nagyon sok...nem mondom késöbb ne fizesse ki ezt..mert ugye bár ki tudja mennyit keres az anya...bár egy ilyen nőről feltételezni tudom hogy nem a gyerekére fogja költeni a pénzt.. új per mindenképpen.. munkanélküli segélyből ha egyáltalán fogsz kapni nem lehet kifizetni a 30ezret és ha nem fizeted 3hónapig keményen megbüntetnek ha ez a hárpia feljelent:S szóval per..és állj a sarkadra,hogy te munkanélküliként nem tudsz kifizetni ennyit..vagy kérj fizetési halasztást vagy összeg csökkentést..
2009. nov. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
6%
Kedves 09,07 és 09,09 próbáljátok meg,hogy pénz nélkül hogyan lehet gyereket eltartani.Menjetek be aboltba és nézzetek szépen,hogy sajnos nincs pénzetek zsemlére,de a gyereknek enni kell.Ugyanezt az oviba,hogy sajna nem tudtok fizetni,de majd ha jobban megy akkor fogtok.Magyarázzátok meg a gyereknek,hogy most felfüggesztünk egy időre mindent amio pénzbe kerül,mert nincs.Nagyon könnyű megérteni idegeneket,hogy szegények nem tudnak miből gyt-t fizetni,de annak a szegény gyereknek csak kellene ennie akkor is,kellene laknia is valahol,márpedig ha az ember nem fizet számlákat akkor nem sokáig élvezheti a szolgátatásokat.Szóval írjátok már le légyszi a titkot,hogy hogyan lehet ezt megoldani a semmiből?Hol fogadják azt el,hogy majd ha jobban megy akkor fizetünk.Hol ennyire megértőek?Mert minket is érdekelne a férjemmel.
2009. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

Mindenkinek rosszabb,a mostani időben,de attól még a gyereknek ennivaló,ruha,fűtés,gyógyszer kell.Az ovi,iskola se ingyen van.

Ha a családit hozzáteszük,akkor 46000 ft nem is elég egy gyermek havi tartására(mert az anya ugye "természetben"teszi hozzá a részét)

Szóval a lényeg az az,hogy a gyermekünket el kell tudnunk tartani.Akkor is,ha rosszul megy a szekér éppen...

2009. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
na, ha majd lesz időm, megsajnálom a nöcit, hogy lakással meg ingósággal a háta mögött nem tud gyereket nevelni. Gondolom közös volt a lakás is.Ha legalább kifizette volna a(volt) férjét, lenne aranytartaléka havi 30.000reket adni. mindenki a gyerek anyját sajnálja, pedig egy pénzpumpát lát a volt férjében. Ígéretet tett neki, hogy fizet . Ráadásul úgyse tudta volna elsinkofálni a gyerektartást.
2009. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
9%
Kedves utolsó!És mit tálaljon vacsira?A fürdőszobát,vagy a konyhaasztalt?Azt nem tudjuk miért hagyott ott a kérdező mindent.Általánban annak oka van,ha nem osztozkodnak a felek(szülő vette,különvagyon,vagy egyszerűen lelép egy nőcivel,aztán unánna kezd csak el számolni stb.Persze nem általánosítok,a kérdező lehet másért tette,de nem írta le)
2009. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Azokat kérdezem, akik arról beszélnek, hogy miböl vegyen az anyuka a gyereknek valamit,ha apuka nem fizet gyerektartást (mivel nincs neki se pénze): ha nem lennének elválva, akkor mi lenne? MErt akkor sincs pénze az anyukának? Azért az apuka is ember, ha nincs pénze, akkor miböl adjon? Ez ugyanaz, mint amit itt emlegetnek, ha nincs pénz, akkor nem tud belöle se vásárolni, se másnak adni.
2009. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!