Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös házat tervezünk vásároln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös házat tervezünk vásárolni a párommal. Neki van egy 4 éves lánya, aki után gyerektartást fizet. Ha egyszer nem lesz keresete akkor a nevén lévő házrészből elvehetnek valamennyit gyerektartás címén?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert gyerektartást bér jellegű jövedelemből vonnak vagy tiltanak.

A kislány viszont ugyanolyan örökös lesz, mint ha majd lesz közös gyereketek.

2010. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tulajdonjoga van a házon az ő részére ráterhelhetik. Unokahúgom van most így szerencsére náluk az ő nevén van a ház, és a párja csak akkor tud fizetni előző kapcsolatából származó gyerekei után ha van melója. Az ex meg ugrál, perel már foglaltatott volna, de pofára esett.A bútorokat is a srác fizette de az uncsihugom neve van a megrendelő lapon, így nem tudtak semmihez se nyúlni. Egyébként mindig tisztességesen fizet a srác de vidéken nem sok melólehetőség van.
2010. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, ráterhelik a házra.De először vagyonvizsgálatot rendel el a bíróság.Ettől természetesen csak akkor kell tartani ha hónapokig nem fizet az apa és az anyuka feljelenti.
2010. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen ha sokáig nem fizet az anyuka a bíroságtól kéri a gy.t. megelőlegezését amit késöbb a bíroság behajt az apukán és ha a ház az egyetelen vagyona a bíroság elárverezheti.

Az anyukának nincs semmi köze az ex tulajdonához de a gyerek törvényes örökös lesz.

2010. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
azt kéne hogy a te neveden legyen az egesz haz es a párod haszonélvezete legyen rajta igy ő is be van biztositva hogy örök életere amig el az ö rendelkezik vele de nem örökli a gyereke hanem a ti sajat gyereketek örökli mi igy csinaltuk.
2010. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ma 12:48 már bocs de mér ne örökölne a gyerek egy olyan házat amit az apja épít, és ha a kerdezővel szétmennek az apa ne jusson hozzá a több millios vagyonához mert csak ugy oda ajándékozta a kérdezőnek. Mit kezd a haszonélvezettel ha válláskor a kérdező nem tud hova menni 1-2 új gyerekkel papíron ővé a ház simán utcára teszi a kérdezőt.
2010. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
remélhetőleg nem mennek szét ahogy mi sem.de képzeld el pl azt hogy fele-fele aranyban veszik meg apuka meghal 13 ev mulva anyukukae 50% egyik gyereke 25 masike 25 es azt mondja a kedves zabigyerek anyja tüzelésére hogy fizesse ki őt a kérdező vagy el kell adniuk vagypl. bosszantasbol beköltöztet oda bárkit..nos mi azert döntöttünk amellett hogy enyem a haz parom haszonelvező mert ilyen példa volt a 2. szomszedunkban amit leirtam...most épp valami hajléktalanfélét vitt a lakasba a kedves mostohagyerek.mert neki joga van...ill. eladta valakinek a házrészét ennek a hajlaktalanfélének mert anyukanak nem volt pénze őt kifizetni hiaba élvezett elsöbbseget megvetelben.
2010. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mit kezd a haszonélvezettel ha válláskor a kérdező nem tud hova menni 1-2 új gyerekkel papíron ővé a ház simán utcára teszi a kérdezőt."


A haszonélvezeti jog ERŐSBB, mint a tulajdonjog!


Akinek haszonélvezete van egy ingatlanon az még jobb, mintha az övé lenne... Ugyanis kiköltöztetni nem lehet, a beleegyezése nélkül SEM kiadni SEM eladni nem lehet a házat.


Példa:

Neked van egy lakásod és nekem van a te lakásodon haszonélvezetem.

Te engem soha többet nem rakhatsz ki, nem adhatod el a lakásod ha én nem egyezek bele és még bérlőt sem hozhatsz a lakásba az én engedélyem nélkül.

2010. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!