Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most vagyok válófélben....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most vagyok válófélben. Lakásunkon 9000000Ft jelzáloghitel van. A tulajdonrész 50-50%. A hitel közös néven van. A férjem magának akarja az egész lakást. Én nem akarom a lakást mert sok a törlesztése. Kérhetek valamit a tulajdonrészemért? Tiziszilvi

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Az eddig kifizetett részleteknek elvileg -elvileg!- a felét ki kéne fizesse neked, cserébe lemondasz a tulajdonjogról.

De be kell számítani azt is, ha a jelzálog nem csak ezen a lakáson van, hanem pl. valamelyikőtök nagymamájának a házán...

2009. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak a lakáson van a jelzálog nincs más ingatlan /szülő,nagyszülő stb./ bevonva.
2009. jan. 15. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Szerintem úgy kell számolni, hogy a lakás tényleges ára - hitel és ennek a fele a tiéd. (Ezt kapnád, ha eladnátok a lakást.)

2009. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
73%

Kedves Szilvi!


A legjobb megoldás az egészre, ha ráveszed valamilyen úton és módon a volt férjedet arra, hogy adjátok el a lakást! Mivel a banki szerződések valamelyik pontjában benne van ,hogy "ha a házas társak elválnak, akkor kötelesek a hitelt kifizetni". Mivel innentől kezdve már nem közös a lakás.

Nálunk ugyan ez volt a helyzet. Ügyvédhez fordultam, aki felkereste hivatalosan a volt férjemet és megbeszélés útján rávette, hogy ez neki és nekem is jó, ha a közös hiteltől megszabadulunk. A hitel zárolása és kifizetése után, mindenki megkapta 50-50%-ban maradt összeget.

Ha viszont nem akarja eladni a lakást, akkor is ügyvédhez kell fordulnod, mert Ő tudja ennek a jogi menetét. Azt tudom ,hogy ilyenkor az ügyvéd kér egy értékbecslést, felértékelik a házat és a háznak a hitel nélküli részét köteles neked kifizetni.

Ja és egy fontos dolog, hogy a bankkal mindenképpen beszéljél.

Üdvözlettel:Barbidu.

2009. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm is ugyanebben a szituban volt. Ott megegyezett az elvált pár úgy, hogy megnézték, mennyit ér most a lakás, aztán megnézték, mennyi még a tőketartozás és a különbséget felezték. Persze ha nem tudtok a lakás forgalmi értékében megegyezni, akkor sajnos értékbecsültetni kell, ami költséges és az ügyvédet is lehet fizetni, stb, stb. Érdemesebb inkább megegyezni.
2009. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Szilvi!


A vagyonközösség megszüntetése során meg lehet úgy egyezni, hogy az egyik fél magára vállalja a hátralévő törlesztést teljes mértékben, s ennek fejében a közös vagyonból nagyobb rész illeti meg.

Nem tudom a pontos arányokat a ti ingatlanotok esetében (pl. azt, hogy mennyi a még hátralévő hitel összege és az hogyan aránylik az egész ingatlan értékéhez), de a hitelt egy negatív közös vagyonnak kell tekinteni, ha tehát ez egyvalakit terhel, akkor az őt meghaladó rész fejében az ingatlan vagyonjogi megosztása nem 1/2-1/2 arányú lesz, hanem az általa vállalt többlet-hitellel azt korrigálni kell.

Természetesen, ez esetben is jut Neked is az ingatlanból - feltételezve, hogy nem 9 milliós az ingatlan értéke, hanem több -, de ehhez pontos számok kellenek.

A férjed hajlandó megváltani azt a tulajdonrészt, amely ennek eredményeként neked járna?

2009. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nállunk is ez volt a helyzet. Mi megegyeztünk.

4millió volt a hitel a házon. fele-fele tulajdon és ugyanigy a hetelnél is. Ő volt az adós és én az adóstárs.

Megegyeztünk a ház eladási árában. 5milliáért ment volna el. Neki kellett a ház. Átvállalta a hitelt teljes egészében. A megmaradó 1 millának a fele volt az enyém. Meg persze a többi járulékos vagyon forgalmi értékének a fele 8 természetesen hitel levonása után.

3év házasságból 1,5millióval léptem ki. és még azt mondhatom, hogy nagyon jól jártam. Mostani párom 12év házasság után a nullárol indult ujra.


Szoval kérni kérhetsz- de beszéld meg egy ügyvéddel mindenképp.

2009. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!