Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válunk, feleségem nevén van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válunk, feleségem nevén van az ingatlan/én vezetéknevemel/25év után, eltudnák adni? , jelzálog hitel van rajta, és én meg nem kapnék belöle a hitelre, . S nyöghetem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem világos. Mit számít az, hogy a te vezetékneveddel az ö nevén van az ingatlan?

Tehát a feleségedé az ingatlan és neked nincsen tulajdoni hányadod? Mert ha az övé, akkor nyilván nem jár neked semmi belőle.

2011. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

házasság alatt vettétek az ingatlant?

kinek a pénzéből?

hitelt együtt törlesztettétek?

2011. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az ingatlant a feleséget a házasságkötés ELÖTT vette, akkor az övé, ha a házasság alatt, akkor közös. Ugyanez érvényes a hitelre is, az is közös, ha a házasság alatt lett felvéve.

Eladni lehet, ha van, aki megveszi és a bank is beleegyezik.


De nemártana, ha a kérdésedet még egyszer megfogalmaznád értelmesebben.

2011. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Foldhivatalban kerdezd ezt meg!
2011. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TOMAtm ***** válasza:
ha több mint öt éve egy háztartásban éltek jogod van BÁRMINEK a felét elperelni haver.ilyen a magyar jog,még házastársnak sem kell lenni,csak egy lakcímen élnetek több mint 5 éve.
2011. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
TOMAtm: ne hülyítsd a kérdezőt, nem így van
2011. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

TOMAtm: ilyen nincs , teljesen mindegy, hogy HÀNY évig élnek együtt, a külön vagyon SOHA nem lesz közös.

NEm tudom, honnan szedi egy csomó ember ezt a hülyeséget, de legalább ne terjesztené, mert még valaki elhiszi.

2011. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

19:59:


Ez baromság. A magyar jogban házasság előtti vagyon SOHA nem lesz közös. Ahogy a névre szóló ajándék és az öröklés sem.


A házasság alatt szerzett vagyon közös. Az viszont mindig, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van.

2011. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont a kérdés semmivel sem lett világosabb.
2011. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!