Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kell elindítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell elindítani a válást? Milyen papirok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Ha közös felügyeletet kérünk a gyerekekre,akkor is jár a tartásdíj???

Teljesen tanácstalan vagyok!!! Fogalmam sincs mi ilyenkor a teendő!


2010. dec. 1. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Házassági anyakönyvi kivonat+gyerek születési akiv+bontókereset 12 ezer forintos illetékbélyeggel a lakóhely szerinti illetékes bíróságra
2010. dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A válóper megindítása keresetlevéllel történik. A válóper keresetlevelében fel kell tüntetni az eljéáró bíróságot, a feleknek és képviselőiknek nevét, a bíróság illetékességét mnegalapító tényeket, adatokat. A válóper keresetleveléhez csatolni kell azt az okiratot, amelynek tartalmára a felperes bizonyítékként hivatkozik, vagy amely a bíróság hatáskörének és illetékességének megállapításáhozszükséges.


A bíróság a válóper keresetlevelét nyomban, de legkésőbb a bírósághoz érkezésétől számított harminc napon belül megvizsgálja annak megállapítása érdekében, hogy nem kell-e azt a félnek hiánypótlásra visszaadni, nincs-e helye az ügy áttételének, illetőleg a keresetlevél idézés kibocsátása nélküli elutasításának, és a szükséges intézkedéseket megteszi.


A bíróság legkésőbb a keresetlevélnek a bírósághoz való érkezését követő harminc napon belül intézkedik a válóper tárgyalási napjának kitűzéséről, mely határnapra a feleket megidézi.


A válóper tárgyalását a bíróság tűzi ki, hogy az első tárgyalási nap a keresetlevélnek érkezését követően legkésőbb négy hónapon belül megtartható legyen. A válóper tárgyalási napját úgy kell kitűzni, hogy a keresetlevélnek az alperes részére való kézbesítése a tárgyalás napját legalább tizenöt nappal megelőzze.

2010. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A válóper keresetlevél benyújtásával indul.


-A házassági bontóper indítás illetéke 12 000 forint, melyet a felperes fizet meg, ugyanakkor a benyújtott keresetlevélre a házasság vonatkozásában előterjesztett alperesi viszontkereset illetékmentes. Amennyiben a házasság felbontását a házastársak közösen kérik, úgy az eljárási illetéket is közösen fizetik meg. Válóper


-Jogi képviselő megbízása esetén a keresetlevelet már ő készíti el.


Az igazoló okiratokat (házassági anyakönyvi kivonat, gyermek születési anyakönyvi kivonata) a keresetlevélhez mellékelni kell. A fentieken túlmenően a keresetlevélben határozott kereseti kérelmet kell előterjeszteni, amelyből ki kell tűnnie, hogy a felek a házasság felbontását közös megegyezés alapján, vagy a házasság megromlására vezető okok feltárásával kérik. Válóper.


-Az első tárgyaláson lehetőleg mindkét házastárs személyesen jelenjen meg, hiszen a bíróság elsődleges feladata a házastársak meghallgatása, illetve a házastársak kibékítése.


-A békítést egyébként a bíróság a per során bármikor megkísérelheti, nem csak az első válóperi tárgyaláson.


-A további tárgyalásokon már a felperes személyes megjelenése sem kötelező, de legalább meghatalmazottja útján képviseltetnie kell magát, ellenkező esetben ugyanis a bíróság megszünteti a válópert.


-Ha a bíróság által megkísérelt békítés sikertelen volt, a bíróság a tárgyalást elhalasztja.


-A bíróság a tárgyalás folytatására új tárgyalási napot csak a folytatásra irányuló kérelem benyújtását követő 30 nap eltelte után tűzhet ki. Amennyiben valamelyik fél késve kéri a tárgyalás folytatását, igazolási kérelmet csak 15 napon belül nyújthat be.


A házasság az első tárgyaláson is felbontható, ha a békítés nem vezetett eredményre, és


• a házastárs cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt áll, ismeretlen helyen tartózkodik, vagy más elháríthatatlan akadály miatt nem képes a bíróság előtt megjelenni, vagy


• a felek között a házassági életközösség legalább három éve úgy szakadt meg, hogy külön lakásban élnek, és igazolják azt, hogy a közös gyermek elhelyezését, eltartását a gyermek érdekében rendezték, vagy


• a házasságból közös kiskorú gyermek nem született.


A házasság felbontásáról a bíróság - megegyezésen alapuló bontás esetén a házastársak egyezségének jogerős végzéssel történő jóváhagyását követően - ítélettel határoz. Válóper.


Családjog


-A házasság felbontása esetén a bíróságnak a közös kiskorú gyermekek elhelyezése és eltartása felől - szükség esetén - az erre irányuló kereseti kérelem hiányában is rendelkeznie kell.


-A bíróság a házassági bontóperben a perköltség (ügyvédi munkadíj, szakértői díj, stb.) viseléséről a pernyertességtől/pervesztességtől függetlenül, az összes körülmények mérlegelése alapján határoz.



Ha a házasság felbontását kimondó ítélet jogerőre emelkedik, a házasság megszűnik, és ezzel beállnak a megszűnés joghatásai. Válóper lezárás.


1. a házasságkötési képesség visszanyerése


2. a férje nevét viselő feleség - ha a névviseléstől nem tiltják el - szabadon dönthet arról, hogy milyen nevet kíván viselni,


3. a házastársi vagyonközösség megszűnése,


4. a házasságon alapuló apai vélelem megszűnése


5. megnyílik a házastársi eltartásra való igény,


6. megszűnik az öröklésen alapuló házastársi haszonélvezeti jog.

2010. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a gyors válaszokat!

Milyen esetben lehet kérni illetékmentességet?

2010. dec. 1. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Az eljárás illetéke 12.000 Ft.

Szociális okból költségmentesség ill. illetékfeljegyzési jog kérhető.

(Az ehhez szükséges vagyonnyilatkozat a portán szerezhető be

A személyi és vagyoni adatokra vonatkozó részt a kérelmezőnek kell kitölteni. A

munkáltatói igazolást a munkáltató tölti ki. Amennyiben a kérelmező nyugdíjas,

akkor az utolsó havi nyugdíjszelvényét kell csatolni, ha munkanélküli, akkor a

munkaügyi központ igazolását arra vonatkozóan, hogy munkanélküliként

nyilvántartásba vették-e és munkanélküli járadékban részesül-e.)

2010. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerűbb, ha bemész a helyi bíróságra. Ott minden héten van egy panasznap, amikor ingyen tanácsot adnak. Elmondják,hogy mi fog kelleni, mit kell tenned stb. Menj be, ezért vannak!
2010. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyermektartásdíj minden esetben jár annak a szülőnek, akinél a gyermek elhelyezésre kerül.
2010. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Illeték- (pontosabban költség-) mentességet akkor kérhetsz, ha az egy főre eső jövedelmetek nem haladja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegét, amely jelenleg 28.500 Ft.


egy ügyvéd

2010. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

a legegyszerűbb:

felkeresel egy ügyvédet és az a betűk írásától kezdve mindent elmond

2010. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!