Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni szeretnénk közös megegye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni szeretnénk közös megegyezéssel. Hogyan kell elindítani, mennyibe kerül? Mennyi idő alatt zajlik le?

Figyelt kérdés
Kemény 5 hónapja vagyunk házasok. Tudom, rettenetesen hangzik, hogy ennyi idő után válni akarunk, de komoly okunk van rá... Mindketten ezt akarjuk, nincs közös vagyonunk, bevételünk, még csak együtt sem élünk. Hogyan kell elkezdeni?
2011. febr. 2. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az a komoly ok 5 hónap után,kár volt az esküvő...
2011. febr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Itt sok kíváncsi fog rákérdezni mi a baj,5 hónap télleg durva,de semmi gond szerintem,menj be a bíróságra és add be a válópert,aztán várjál.majd értesítenek,ennyi
2011. febr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyikőtök beadja a bíróságon a keresetet. A tárgyaláson elmondjátok,hogy mindenben megegyeztetek,akkor akár az első alkalommal is kimondják a válást. Legfeljebb pár ezer Ft-ot kell fizetnetek a Bíróságnak.
2011. febr. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Be kell menni a bíróság ha nincs jövedelmed akkor kérni kell hogy illetékmentességet. El kell mondani hogy közös meg megegyezéssel akartok válni. Majd hónap múlva kapsz idézést békítő tárgyalásra ,ha nem békültök a következőn el választanak. Ha jogos hogy nincs kereseted ingyen el választanak.
2011. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

MEgbeszélni sem lehet?! Semmit nem lehet már csinálni?


UTálom ezt a sok válást olvasni, és még kikerülni is nehezemre esik :(

2011. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Bemész a bíróságra,beadod a válókeresetet.kitöltöd 3 példányban a papírokat,ha munkanélküli vagy illetékmentességet kapsz(amúgy 12000Ft).Mivel nincs gyerek,nincs békítőtárgyalás sem,tehát csak 1-szer kell tárgyalásra menni.Nekem kb. 2 hónap alatt zajlott le.
2011. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne az indok.
2011. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Csak" a házasságunk volt ilyen rövid, a kapcsolatunk nem. 2003-ban kezdődött, huszonévesek voltunk. Szó sem volt együttélésről, csak hatalmas, lángoló szerelemről. Hittem, Ő az igazi.

Aztán folyamatosan elhagyott, ilyen-olyan okokból, volt, hogy évekre elszakadtunk, de valahogy mindig újra összekerültünk. 2006-ban aztán megkértem a kezét, könnyek közt mondott igent. Rá egy hétre kidobott... 4 évig voltunk külön, mikor én hülye újra megkerestem.

Mivel igazából sosem bontottuk fel az eljegyzést, elhatároztuk a nagy lángolás közepette, hogy azonnal összeházasodunk. Így is lett 4 hónapon belül. (Persze ez is majdnem kudarcba fulladt, de mindegy).

Nem akart hozzám költözni különféle ürügyekkel, és most már nem is fog. Rájött nem én kellek neki, és én is, milyen hülye voltam, hogy újrakezdtük. De a szerelem... No, mindegy, vázlatosan ennyi, már így is ki fognak dobni ilyen hosszas kommenttel :)

2011. febr. 3. 02:26
 9/9 anonim ***** válasza:
ez szörnyű: sajnálom:( mi is pont 5 hónapja vagyunk házasok.
2011. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!