Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Olyan van, hogy egy tárgyalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan van, hogy egy tárgyalás után elválasztanak egy házaspárt?

Figyelt kérdés
Mindenben megegyeztek,nem látnak esélyt a házasságuk megmenésére,és mindketten ezt akarják. Ezt ügyvéd leírta és igy nyujtotta be a bíroságra. Állitolag csak 1 tárgyalás lesz. Ez igaz lehet? Ilyen van?
2010. dec. 16. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért lenne több?
2010. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem békitő tárgyalás mindig van hátha idővel meggondoljáktok a dolgot.
2010. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, akkor kell minimum 2 ha gyerek is van. Én így tudom.
2010. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tegnap a Barátok köztben egy is elég volt :D
2010. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nálunk 3 gyerek van,de mivel mindenben elöre megegyeztünk,már az első alkalommal elválasztottak.
2010. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1995. óta nincs Mo-n békítő tárgyalás.

Ha mindenben megegyeztetek, akkor igen elválasztanak titeket. Ha már csak 1 dologban is különböztök, újabb tárgyalás lesz.

2010. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 2001-ben váltam el, és hiába egyeztünk meg mindenben, volt békítő tárgyalás. Utána újra kellett kérnem a válóper folytatását, a békítő tárgyalás után 5! hónappal később volt az a tárgyalás, amin elválasztottak minket.
2010. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szóval pontosan úgy van, hogy 1995-ben megszűnt az ún. első, kötelező békéltető tárgyalás fogalma és kötelezettsége. Ha az első tárgyaláson a felek nem békülnek ki, akkor a bíróság a tárgyalást elhalasztja és felhívja a feleket, hogy három napon belül írásban kérhetik az eljárás folytatását, ellenkező esetben a per megszűnik. A bíróság a tárgyalás folytatására csak a kérelem benyújtását követő 30 nap elteltével tűzhet határnapot. Tehát itt látható, hogy a jogalkotó az első tárgyalást követően legalább, vagyis minimum négy hónapos szünetet kell, hogy elrendeljen, mely alatt a felek ismételten alaposan újraértékelhetik kapcsolatukat.

(Egy joghallgató)

2010. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Húúúú,elváltunk...elsőre!!! :)

Kedves joghallgató,nem figyeltél oda eléggé. :)

Köszi mindenkinek!

2010. dec. 18. 21:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Minket sem választottak el rögtön.Húzták mint a rétestésztát.Nálunk sem volt vita egymásközt és mégis.
2010. dec. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!