Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisgyerekes anyukák, mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisgyerekes anyukák, mennyi idő után döntöttetek a válás mellett?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk 2 éves lesz a lányom,de egy éve "szenvedünk".

Most érett meg a döntés h együtt nem mehet ez tovább.

2010. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
2 éves volt a fiam, amikor úgy döntöttem, nincs tovább. Mondjuk nekem könnyű volt, ezelőtt 30 éve, mert saját lakásom volt, és más volt a megélhetési ráta is. Most azonban el kell gondolkozni azon, hogy mit tud csinálni egy egyedülálló anyuka, a GyES-ből, és a gyerektartásból?
2010. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Most azonban el kell gondolkozni azon, hogy mit tud csinálni egy egyedülálló anyuka, a GyES-ből, és a gyerektartásból?


Én nem gondolokodnék inkább két boldog szülő,mint kényszerből ott maradni a fosban a gyerek meg lelkisérült lesz,és nem tud majd normális párkapcsolat kialakítani ő se mert nem látott olyat csak azt ahol apu és anyu utálják egymást,kényszer az egész,és azt fogja hinni hogy ez a természetes....

2010. dec. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Már az első évben tudtam, hogy elfogok tőle válni, akkor kezdtek előjönni a hmm.. nem túl szép dolgai, jelleme.

De már megvolt a kisgyerek. A másodikat én akartam, hogy egy apától legyen, és vártam a kellő pillanatot.

14 év múlva jött csak el! (Anyagi függőség, albérlet-közös lakás, gyes-gyed, munkanélküliség, pénztelenség)

A mai eszemmel, az első pillanatban otthagynám, amikor megfogalmazódott bennem az, hogy nem tudok vele, mellette élni.

Ne tékozold el a fiatalságod, mint ÉN!

2010. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát nincs elmérgesedve a helyzet, de én rendkívül kutyául érzem magam, szóval nem veszekszünk, viszont borzasztóan szenvedek. Hiába mondom, hogy valamit találjunk ki, a páromat nem igazán érdekli, neki így is jó. Meg ő érte is aggódom, a lakás az enyém, hova menjen? Vissza az anyjáékhoz 40 évesen? És a babánkkal mikor fog találozni, nem gondoltam soha, hogy így alakul, nem akartam soha, hogy apa nélkül nőjjön fel a gyerekem. De így tutira nem lehet húzni évekig és én is szeretnék még másik gyereket, viszont nem tőle, a körülményeket tekintve. És nincs is kivel megbeszélnem.
2010. dec. 18. 13:09
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Én mikor kicsi voltam(ovis), azt hittem, hogy az összes apuka gonosz, kiabál, és soha nem szeretgeti a gyerekét. Akkor jöttem rá, hogy ez nem így van, amikor a szomszéd kislánynál voltam, játszottunk és betoppant az apukája. Görcsbe rándult a gyomrom, hogy biztos valamiért kiabálni fog. Leült mellénk játszani... Én pedig csak ott ültem és ámultam

Apum alkoholista, nagyon agresszív ember. Soha nem vert meg minket, de mindig meg voltunk félemlítve. Utálom őt, mert tönkre tette a gyerekkoromat. Utálom mert tönkre tette az anyukámat, aki mindent megtett értünk, de mégsem tudott elválni. Sajnos anyagi okok miatt. Nem hibáztatom anyut, hisz tudom, h nem volt más választása. Könnyű azt mondani, hogy válj el. Én is mondtam neki ezerszer... Nem tudtunk volna hova menni(2 testvérem is van) anyu keveset keresett, mi iskolába jártunk...

Jobb lett volna minden apu nélkül...

2010. dec. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Neonhal válasza:
89%

Figyusz, ha nincs nagy baj, akkor miért az egyetlen megoldás a válás? Gondolod, hogy a következő jobb lesz? Igen, az lesz, talán az első évben. Sztem innen kell megközelíteni a kérdést, nem onnan, hogy 40 éves ki hova tud költözni, ez más káposzta, egy férfi tudjon magáról gondoskodni, ha kell. De talán nem kell.

Annak, hogy felirjuk zászlónkra, hogy a gyereknek is jobb, mert mit tom én, nincs feszültség, van vmi önáltató jellege. A gyereknek a teljes család a jó, és hogy a szülök szeretik, és elfogadják egymást.

2010. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
A probléma ami megoldásra vár mindig bennünk van, Aki váron belül van, az kifelé tekint, aki kint van befelé. Ha mindkét oldalt kipróbáltad, akkor keresed a harmadikat. A végén rájössz, hogy senkivel sem jobb. A jelentkező megoldásra váró napi egyszerű vagy bonyolult probléma megoldásához nagy türelem és konfliktus bíró és kezelő társakra van szükség. Legtöbben úgy vagyunk hogy eleve problémát keresünk és nem békességet. A gyerekre való hivatkozás csak jó alibi saját hibánk és butaságunk eltakarására. Innen gondold végig: Ha holnap közlik veled hogy kb hat hónapod van hátra életedből akkor minden átértékelsz ráfogsz jönni, nem virágot hanem a gazt kerested eddigi életedben. Kívánom így sohasem tanuld meg, hogy lehet másképpen is élni.
2010. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

A gyereknek a teljes család a jó, és hogy a szülök szeretik, és elfogadják egymást.


EZ igaz,de nem minden esetben működik.

Mert mikor engem vert meg apám 2-7 éves koromig,mert zavartam ,meg folyton repültek a tányéroka a vacsoráknál,mellesleg anyám idegroncsként üvöltött apámmal aki a k*rvákhoz járkált,meg amikor nem volt üvöltés meg cirkusz akkor némaság ridegség volt,

A jégkorszakban nem volt olyan hideg,mint nálunk ,apám ha otthon volt mindenért ordított,és ütött,elhiheted nekem inkább Semmilyen családot nem akartam...Szerencsére anyám lépett,mondjuk megdöbbentő de a válás után,mint a galambok úgy lettek,minden megoldodtt azóta anyunak is van új párja,apámnak is új családja ,pszichiáternél kezelték az agresszióját...De azért kihagytam volna azt a korszakot,vagy átaludtam volna.

Én biztos nem maradok egy roszz házasságban csak hogy a gyerekem egész család legyen,ami persze lehet hogy csak látsztban,felszínen egész,de mélyen már nem is egy család csak társbérlők,idegenek...


28N

2010. dec. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
62%

2 éves volt a fiam,amikor az utolsó pillanatban, de döntöttem.Nálunk fura helyzet volt:a férjem féltékeny volt a saját fiára. Nem szerettem majom-szeretettel a gyereket, inkább a férjem volt felkészületlen apa.Semmilyen apa nem volt.Így nem találtam más megoldást, elváltam.Később beigazolódott,helyesen tettem.Sok év telt el,mikor keresni kezdte a fia társaságát.

Nem adok neked tanácsot,mindenki maga látja,mi a helyzet.Okulj a válaszokból,és kérdezz még bátran!

2010. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!