Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Külföldi nyaraláshoz, kell az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi nyaraláshoz, kell az apa beleegyezése?

Figyelt kérdés

Utólag tudtam meg,hogy a fiam külföldön volt egy hetet.Nem írtam alá semmit,nem járultam hozzá,mivel nem is tudtam róla.Meg tehette ezt az anyja?

(Orvosi igazolással hiányzott egy hetet a fiam a suliból.)


2011. jan. 24. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
1 év feletti tartozkodáshoz kell, útlevél igényléséhez szintén-hacsak nem szünetel az apa felügyeleti joga. 1 hetes utazáshoz nem kell. Fordított esetben, ha nem a gondviselő, hanem a másik szülő vinné el egy hétre, akkor kellene a gondveiselő beleegyezése.
2011. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Azt hiszem van egy időtartam, amikorra nem kell, de nem vagyok benne biztos és fogalmam sincs ez mennyi, de szerintem ez még benne van.
2011. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Csak akkor kell az apa belegyezése,ha hosszabb időre menne külföldre a gyermek..Mondjuk 1 évre..Nyaralás esetén nem kell semmi engedély..

Egyébként miért baj ha utólag tudtad meg,hogy külföldön nyaral?Nem engedted volna el?

2011. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy döntött-e már a bíróság gyerekelhelyezés ügyben.

Ha igen és nála helyezte el, akkor kiviheti az engedélyed nélkül, de még nem, vagy ha közös felügyelet van, akkor kell a másik fél írásos hozzájárulása is. Itthon oda viszi, ahova akarja, de az országból nem viheti ki ez esetben.

2011. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 71%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:23

Akkor sem kell beleegyezés,ha a másik fél viszi el,az én lányomnak sem kellett...

2011. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6 hónapot meghaladó időtartamra kell (kitelepülésnek) veszik.

Ha nem apuka láthatási idejéről volt szó, nem kell semmi engedély, aláírás (eu-s országba) .

Apuka is ugyanígy viheti, de csak a lefixált láthatási időben (kivéve ha megbeszéltek mást)

2011. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a válaszolók feltételezik, hogy a gyermeket már elhelyezték az anyánál. Ha ez valóban megtörtént, úgy igazuk van, és nem kell hozzájárulás, de ha még nincs gyermekelhelyezés, akkor teljesen más a helyzet. Közös felügyelet esetén ugyanis szükséges.

Szóval jó lenne tudni, hogy elhelyezte-e már a gyereket a bíróság.

2011. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen,volt gyermek elhelyezési per.Anyjánál van a fiunk.

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen elengedtem volna,de így max jelzem neki,hogy azért valamilyen szinten van közöm ahhoz,hogy a fiam hol is van,mert azt sem tudom,hol voltak.Ismerősök mondták,hogy elutaztak...így jött a kérdésem.

Én nyáron a Balatonra vittem nyaralni,de szóvá tette exem,hogy az messze van.(Alföldiek vagyunk)

2011. jan. 25. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!