Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges, hogy mégsem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy mégsem vettek el minket anyától?

Figyelt kérdés

Anya állandóan azt hajtja, hogy azért kerültünk apáékhoz, mert ők addig pereskedtek, míg így nem lett.

Anyának volt/van saját lakása, munkahelye, nem iszik/ivott, nem dohányzik, nem drogozott/drogozik.

Azt tudom hogy sokszor megcsalta apát.

Én öt voltam akkor az öcsém két éves. Mindketten apához kerültünk. Ennek már 10 éve.

Lehet, hogy anyu lemondott rólunk?

Azt a nagypapáéktól tudom, hogy durva válás volt.

Itt olvasom, hogy olyan korban, mint mi voltunk, és anya lehetőségeivel tuti hozzá kerültünk volna.

Anya pedig folyton mocskolódik...


2011. jan. 24. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lehetséges. Ha neki ítélt volna benneteket a bíróság,akkor nem az apukátoknál laktatok volna. Ehhez nem kellett anyukádnak lemondani rólatok. A Bíróság a körülményeket figyelembe véve döntött úgy,hogy apukátok alkalmasabb a nevelésetekre.

Lehet,hogy az anyukád életvitele (szeretők tartása) miatt ítéltek benneteket az apukátoknak.

A mocskolódásával pedig ne törődjetek.

2011. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Én azt mondom, ne bolygasd a múltat. Ki tudhatja rajtuk kívül, hogy mi az igazság. Ha a bíróság így látta jónak, valószínű, hogy akkor ez így volt helyes. Mivel lesz az jobb akár nektek (a tesóddal), akár a szüleidnek, ha kikotorsz valamit a múltjukból. Tudd, hogy tökéletes ember nincs, lehet hogy akkoriban valamelyikőjük valamit elrontott és annak lett eredménye az a bírósági itélet. Ha mindketten egyformán szeretnek, az jó. Szeresd őket egyformán, mert mindkettő megérdemli.
2011. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Csak mert az öcsém egyre jobban gyűlölködik apuék felé, anya miatt. Pedig anya az aki havonta eljön, elvisz minket pizzázni, meg vesz neki márkás cipőt, de olyan felkiáltással, hogy "apádék úgyse vesznek, csak kínait".

De könyörgöm, fél év alatt nő a lába egy számot, azért hülyeség 25-30ezret kiadni. Főleg, hogy öten vagyunk tesók. Nem kis összeg azt kifizetni. Anya meg csak uszítja az öcsémet. Engem nem tud.

Anya azt se tudja, milyen a szobám. Nem nézte meg.

2011. jan. 24. 18:30
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja úgy vagyunk öten, hogy apa újraházasodott, az anyukámnak volt két gyereke, és lett egy közös.
2011. jan. 24. 18:31
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Sokan állítanak tapasztalatok nélkül, felületesen sok mindent, erre nehogy alapozz!

Nem sok anyát ismerek, aki magától lemond a gyerekéről, azok is inkább a szülőszobában, én ezt elképzelni sem tudom egyetlen nőről sem! (Kivéve alkohol, drog hatása alatt, súlyos pszichátriai beteg...stb.)

Az is sokat mond, hogy a nagypapáéktól tudod, hogy durva válás volt. Csak amiatt is érthető, hogy édesanyádban maradtak keserű érzések, ha nem lehet a 2 kiskorú gyermeke mellett.

A válásnál a viselkedés nagyon összetett dolog. Pl. személyiségkarakterek is befolyásolják. Szerintem manapság még jobban, mint korábban, az ismerős befolyása és főleg a pénz irányít sajnos a bíróságon is, és akinek elég pénze van, az korábban is előnyösebb helyzetbe került, ha akart, azzal szemben, akinek nincs, mégha akarta is volna a gyerekeket. Tehát itt nem az akarom vagy nem, hanem a pénz dönt.

Az emberi lelkekbe pedig főleg nem látnak bele a bíróságon, akik akkor kerülnek elősyör kapcsolatba a váló párral, így szerintem nem feltétlenül igazságos a gyerekelosztás a bíróságon.

"Normális szülőknél" szerintem 7 év alatt minden gyerek az anyjánál kellene, hogy maradjon, mert egyszerűen az anya szülte meg, ő gondoskodik róla éjjel-nappal (míg a férj dolgozik), nemhiába ez az évszázadokon át hagyományos szerepkör, biológiailag ilyenek vagyunk, valamit "nagyobb óraszámban" ad az anya, ami kell a gyerek fejlődéséhez. És amiért nem így döntenek, annak az oka, hogy az apa nem látja ezt be. (Nálunk is csak én olvasom a gyereknevelési könyvek garmadát, a férjeknek se ideje, de a legtöbbnek igénye sincs erre, sőt a férjeknél szerintem gyakran hatalmi harc miatt akarják a gyereket, ez a férfi hormonok miatt jobban dolgozik bennük.) "Normális szülőknél" (vagyis nem drogozás, nem iszik...stb) csak ha az apa önként belátja, hogy a gyerekeknek jobb helye van az anyánál, és az anya is így áll hozzá, egy szóval meg tudnak egyezni, szerintem szinte csak akkor születik jó döntés a bíróságon.

A megcsalás nem tartozik a drog, alkohol kategóriába, nem kellene, hogy befolyásolja a gyerekelosztást (!), az csak a megromlott házastársi viszonyt jelzi, és ált az a megcsaló, akinek több a hátránya benne és emiatt kiutat keres, de emiatt éppolyan jó anya lehet még, mint aki sose lépett félre.

Ezzel nem édesanyádat akartam védeni, hanem arra felhívni a figyelmedet, hogy szerintem ne alkoss szilárd véleményt erről, ami még változhat a későbbiekben, ne ítélkezz kívülállók véleményéből, inkább amennyire tudod, próbáld elfogadni, hogy így alakult, és mindkettővel megkeresni a közös hangot, amennyire ők is törekednek rá.

Nagyon sajnállak, és boldogabb életet kívánok!

2011. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Hosszúra sikerült, még nem volt hsz, amikor elkezdtem, és nem tudtam pontosan, mit értessz mocskolódás alatt, közben olvastam a hsz-odat.

Nem értem, hogy édesanyád miért szorul arra, hogy nektek, gyerekeknek mondjon ilyeneket, de ez csak akeserűségét mutatja, amit nem jól dolgoz fel sajnos, nem tud még megfelelően kezelni. Ez nem szól se amellett, hogy lemondott rólatok, se amellett, hogy "harcolt" értetek, hogy vele maradhassatok.

Szerintem aki látogatja a gyerekeit, az nem mondott le róluk, akkor nem is foglalkozna veletek, nem menne értetek...


18.41

2011. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

A cipőről még annyit, hogy igen, lehetséges, hogy anyagiakat nézve nem érdemes annyi pénzt kiadni, és megértem, ha 5 gyerekkel nem engedhetik meg édesapádék maguknak a drágábbat. De a láb egészséges fejlődése miatt a kínai és az olcsóbb cipők gyakran maradandó és később helyrehozhatatlan hibákat is okozHATnak (ha a cipő szorítja a lábat). Kár, hogy édesanyád nem emiatt veszi a drágább cipőt, vagy nem ezt magyarázza el nektek...

18.41

2011. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tetris ***** válasza:
68%

A testvéreddel beszéld meg felnőttesen, hogy anyukátok mocskolódását csak a keserűség táplálja. Apukátokhoz vszeg azért kerültetek, mert ő tudott nyugodt, biztos, szeretetteljes, kiegyensúlyozott légkört biztosítani nektek.

Ha anyukátok állandóan csalta apátokat, akkor ez azzal jár, hogy vszeg hanyagolta a családi kötelezettségeket, a háztartást, a gyereknevelést, mert fontosabbak voltak a szeretők.

Nem kell ezért elítélni anyátokat, de az biztos, hogy dicséretet se érdemel ezért. Aki két gyerek mellett nő létére még szeretőket tart, az előttem nem áll meg.

Ettől függetlenül ti ne itélkezzetek egyik fél felett se, csak szeressétek őket a hibáikkal együtt.

2011. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy könnyű helyzetben, nagyon sajnálom.

Szerintem valójában már nem számít, hogy miért kerültetek apukádhoz, hiszen végeredményben egy gyermeknek két szülője van, és válás esetén sehol sincs megírva, hogy csak az anyához kerülhet. Te mit gondolsz, jó helyen vagytok? Jó életetek van? Szerettek édesapáddal élni? Mert csak ez számít. Néhány év, és az öcséd is rájön, hogy nem az anyagiak a legfontosabbak.

Az számomra szomorú, hogy édesanyád szidja édesapádat. Sajnos sok megbántott szülő teszi ezt. Ha téged ez bánt, mondd el neki! Az érdekes, ahogy írod, hogy havi egyszer jön édesanyád. Nem töltitek vele a szünetek és a hétvégék felét? A váláskor ugyanis ezt is rendezni kell, ezt láthatás-szabályozásnak hívják.

Kívánom, hogy elsimuljanak ezek a dolgok, és békésen élhessetek! Talán beszélhetnél az öcséddel is, hátha rád hallgat, és megváltozik a viselkedése...

2011. jan. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Ilen nincs, hogy addig pereskedtek, míg oda nem kerültetek. Csak nagyon ritka esetben ítélik a gyerekeket az apának, tehát biztosan van valami nagyon csúnya titka anyátoknak, ami miatt így döntött a bíróság. Nem véletlenül volt a válás is olyan amilyen.

Lehet hogy jobb is, ha nem tudod, mi van a háttérben.

2011. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!