Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Korlátozhatja a volt feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korlátozhatja a volt feleségem a láthatást?

Figyelt kérdés

A volt feleségemmel eváltunk 1,5 éve.Van egy közös 10 éves gyermekünk. Én újra nősültem és most újra gyermekem lesz. A bírósági végzés alapján a gyermek 2 hetente nálam lehetne egész hétvégére, de mivel én sokat dolgozom,a hétvége egyik napját a munkában kell töltsem,így a volt feleségem nem engedi el hozzánk a gyermeket csak amikor én is otthon vagyok.Ráadásul kiköti,hogy ha pl. tanulásban segíteni kell a gyermeknek,akkor a jelenlegi feleségem nem segíthet neki csak én. Pedig a gyermeket megkérdeztük és szívesen jönne ha dolgozom akkor is és a jelenlegi feleségem is szívesen látja őt. A volt feleségem szerint a jelenlegi feleségemnek nincs joga a közös gyermekünkkel foglalkozni. A volt feleségemnek is szintén van új élettársa, ők is gyermeket várnak,én nem szólok bele,hogy ők mit csináljanak otthon, ki tanulhat a gyermekkel és ki nem, hiszen a gyermekünk érdeke szerintem az, hogy bárhol is van bizt onságban és szeretetben legyen mindketőnkkel és mindkettőnk új párjával is.

Azt szeretném megkérdezni ilyenkor mi a teendő?


2011. jan. 26. 18:29
 1/6 napietus ***** válasza:
a láthatást nem korlátozhatja komoly ok nélkül. viszont a láthatás, mint a neve is mutatja, lehetőség arra, hogy találkozz a gyerekeddel. Neked jár, és nem másnak (pl. szüleidnek, nejednek, testvérednek stb.). tehát törvényi kötelezettség egyedül feléd áll fenn. szerintem módosítani kéne úgy a megállapodást, hogy minden hétvégén menne, és csak vasárnapra. így Te is gyakrabban láthatnád, exnejed is megnyugodna. kerülni kell a konfliktust, és a kompromisszumos megoldásra kell törekedni, ez a gyerek és mindannyiótok érdeke! a Te élethelyzeted most olyan, hogy minden szempontból praktikusabb lenne a hetente egy napos láthatás. próbáljatok meg ezirányba mozdulni!
2011. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 napietus ***** válasza:
ja, szombat v. vasárnap mindegy, amikor nem dolgozol. lehet úgy is, hogy egyik háten szombat, másikon vasárnap.
2011. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos 2 hetente csak 1 db szombatot vagy vasárnapot kapok a munkahelyről,tehát nem megoldható a heti láthatás. Hétköznap van helyette szabadnapom,de az iskola időszakban ilyenkor nem hozhatom el hétköznap,mert iskola után különórái vannak.
2011. jan. 27. 07:21
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Saját tudomásom szerint, az új házastársnak szintén van láthatási joga. Nézz ennek utána! Az érzelmi oldal gondolom az édesanya részéről nem lehet könnyű, de próbáljátok megbeszélni ha a gyermek is szívesen van nálatok akkor is, ha az új pároddal tölti az idejét fele részben. A láthatási jogodat pedig nem korlátozhatja, kivéve ha kér módosítást, amit a bíróság meg is ítél, és az ítélet jogerős.

A gyámügyön tegyél bejelentést, illetve ügyvédet kérdezz!

2011. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10.35

Te miről beszélsz?Milyen jogai vannak az új házastársnak??

2011. jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
"A kapcsolattartás célja, hogy a kapcsolattartásra jogosult személyek (külön élő szülő, nagyszülő, nagykorú testvér, a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa) közötti családi kapcsolatot fenntartsa, valamint a kapcsolattartásra jogosult szülő a gyermek nevelését, fejlődését folyamatosan figyelemmel kísérje, tőle telhetően segítse." Alapesetben a nagynéniknek, nagybácsiknak és új házastársaknak akkor van a szülővel egyenlő joga a láthatáshoz, ha a különélő szülő és nagyszülők ezzel nem élnek. De lehet erre kérelmet beadni a gyámhivatalhoz, tekintve, hogy a párod Veled egy háztartásban él, nem kivitelezhető, hogy ne foglalkozzon vele. Vegyük csak a vacsora elkészítését. Szóval igen, joga van hozzá, bár szabályozni kell.
2012. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!