Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem megcsalt, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem megcsalt, és vinni akarja a gyereket is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A feleségemmel 5 éve vagyunk házasok, 3 éves most a kislányunk. Nem rózsás a kapcsolatom a feleségemmel már egy ideje, mégis mindenben számíthatott rám. Napi 10-14 órát dolgoztam, hogy ő és az imádott kislányom ne szenvedjen semmiben sem hiányt. Többek között most szereztem neki egy munkahelyet is. Mindezt annak ellenére tettem, hogy ő nem engedett apává válni a mai napig, a szüleimet meg nagyszülőké, stb. Kisajátította magának a kislányomat. Megtehette, mert én azzal voltam elfoglalva, hogy legyen pénzünk megélhetésre. Szóval bármennyire is rossz volt a kapcsolatunk én végig támogattam mindenben.

Hónapok óta viszont nagyon furán viselkedett. Mindig dugdosta a telefonját, egyértelműen hazudozott, volt, hogy munkakeresés címszó alatt eltűnt egész napra, én meg fontos dolgok miatt akartam őt hívni de napokig nem tudtam napközben elérni. Este meg jött a magyarázkodás. Például azt sem tudtam vele közölni, hogy végre felvették a munkahelyemre, mert ezt is elintéztem neki. Mint kiderült a jövendőbelijével volt. Most hétfőn viszont annyira belemerült a chatelésbe, hogy nem vette észre, hogy mögötte állok. Csak annyit láttam, hogy "Drága Szerelmem". Nem vagyok hülye egyből tudtam miről van szó. Az volt az első mondatom hozzá, hogy kap öt percet, hogy átgondolja, hogy kit választ, ha nem engem akkor mehet. Persze ő engem választott. Jó mondom neki akkor lehet kezdeni a bizonyítást hívhatod a pasit, mond meg neki, hogy vége. 4 órán keresztül könyörögtem neki, ő meg csak azt szajkózta, hogy higgyem el ha nem hívja fel is vége vele. Jött a második nap ugyanúgy folytatta a titokzatosságát. Este megint könyörögtem neki, hogy hívja fel, nem tette meg, megint azt mondta, hogy bízzak benne. Harmadik nap véletlenül kiderült, hogy van egy titkos telefonja is. Akkor azt mondtam neki, hogy jól van gondolkodjon vasárnapig mit is akar, de utána mennie kell. Ja azt még hozzá kell tennem, hogy szolgálati lakásban élünk, amit 10 évnyi munkaviszony után érdemeltem ki. Úgyhogy sok választása nincs, engem tovább nem húzhat. Hozzá kell tennem elfogadta az ajánlatomat, de ennek ellenére a mai napig chatel és telefonálgat, stb.

Csak itt jön a gond, a kislányom, akit mindennél jobban imádok Ő meg nem hajlandó nélküle elmenni. Arra jutottam, hogy ha cirkusz nélkül megakarom úszni, vigye aztán majd a bíróság dönt. Azt még tudni kell a történethez, hogy a választott párja 120 km-re lakik innen, akivel állítólag csak 1 hónapja tartja a kapcsolatot, személyesen meg még csak egyszer találkoztak. Úgyhogy úgy néz ki, hogy 7 nap munkaviszony után felmond és elmegy a vadidegen emberhez a kislányommal. Azt még elfelejtettem írni eddig, hogy alapvetően semmilye sincs, se családja, senkije rajtam kívül. Úgyhogy elég hajmeresztő döntés, főleg azok után, hogy én végig normális voltam vele. Engem ez az egész nagyon zavar, nem én voltam házasságtörő, nem én voltam az aki annyira akarta, hogy elmenjen, most meg egy olyan ember fogja nevelni a kislányomat aki lehet a texasi láncfűrészes is. Nem tudom, hogy ezt a büntetést mivel érdemeltem ki. Úgy vélem nem bírt a hormonjaival, menjen akkor költözzön, de ne vegye el tőlem a kislányomat, ne húrcolja át az ország másik felébe szegényt. Ráadásul képes ezért felmondani, szóval bevállalja a munkanélküliséget is ezért az emberért. Szerintem ez elég nagy felelőtlenség.

A lényeg, hogy én harcolni fogok a kislányomért, és úgy érzem elég jó eséllyel indulok.


Csabi


2011. szept. 8. 21:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
83%
Hát Csabi jól beválasztottál.Te ott hibáztál,hogy könyörögtél neki.Kár volt...
2011. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
16%

sux


Gondolom jóval fiatalabb nálad a nejed.

2011. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
83%

Hát..


Zárd el a pénzcsapot és csak a lányodra költs a feleséged meg szedje össze amit eltelefonál.


Plusz újits be te is egy nőt, minek ragaszkodsz egy ilyen feleséghez, a lányodat szeresd!!


Olyat nem tehet egy anya sem, hogy elsajátítja a gyereket, jogod van neked is magaddal vinni akárhová anyuka meg ha akar jön ha akar meg telefonál, majd magyarázza meg a gyereknek hogy miért.

2011. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
44%

Ez fikció, én képtelen vagyok elhinni, hogy ilyen horderejű döntésekbe netezőket avat be valaki, vagy ha egy családapa elkeseredett, akkor internetes névtelenségbe burkolózó ismeretlenektől kérjen tanácsot.

Mindegy, a történetben szereplőkről vélemény és a mit csináljak? kérdésre válasz:


Csabi - teljesen korrekt hozzáállás, remélem a gyermek nálad marad

Feleség - ribanc, családanya létére szégyenteljes *****

A bíróság remélem a te javadra dönt, kedves Csabi! Az asszonyt meg úgy kírúgni, hogy soha ne halljon felőled semmit.


Ha nem fikció, mea culpa!

És sajnállak, Csabi! Általában a rendesen hozzáállók szívják meg. Mondjuk valaki mindig megszívja. Ilyen ez.

2011. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
hát, neked van lakásod, neki nincs. ez jó, de ha te elengeded a lányodat vele, akkor azt a bíróság úgy veszi h bizonyos fokig lemondtál róla ez a te hátrányod. Meg írtad h sokat dolgozol, csak akkor kaphatod meg a gyereket ha lesz egy nagyszülő aki vállalja h segít. Szóval vannak finomságok, beszélj egy ügyvéddel. Továbbá h szereted a feleséged, kérdezd meg tőle h biztos-e ebben és mégis ezt h gondolja, h munka minden nélkül lelép, mert ez sem az ideális gyereknevelés...
2011. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
89%

Nameg ezek fényében igyekezzél felépíteni egy külön háttérbirodalmat a nejedtől függetlenül, amihez semmi köze, ha esetleg nagyhirtelen úgy dönt hogy elválik és kiforgat mindenedből!


A szabad akaratával úgysem tudsz mit kezdeni, attól, hogy a feleséged még nem kontrolálhatod minden lépését.

2011. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, megértem, hogy szörnyű most neked! Amit a feleséged tett, az valóban elítélendő! Viszont, arra gondolnod kellet volna, hogy, ha napi 14 órákat dolgozol akkor ennek is el fog jönni az ideje.. Sajnos, így nem lehet normális házasságot folytatni! Nem védem a feleséged, kérlek ne érts félre!! Nem ez lett volna a módja annak , hogy a tudtodra adja, a kapcsolatotok halott..

Elhiszem azt is, hogy értük dolgoztál annyit! Rá kell lelni az aranyközépútra.. Kevesebbet dolgozni, s többet lenni a feleséggel, nem elhanyagolni egymást.

Valószínűleg ez az egész már menthetetlen a feleségeddel, viszont egy nagyon jó lecke a következő kapcsolatodhoz, ugyanis azt be kell látnod, hogy ha nem változtatsz, s ilyen borzasztó sokat dolgozol, akkor előbb utóbb minden nő el fog hidegülni tőled. Lehet nem fog megcsalni, de vagy elhagy, vagy unalmasan, egymáshoz egy szót sem szólva élitek le az életeteket.

2011. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem próbáld meg, hogy a gyerek nálad maradjon.

Ha tényleg úgy igaz, ahogy írtad (ugye nem ismerjük a másik fél történetét, így nem lehet persze biztosan mondani), és az anyjának nem csak, hogy semmije sincsen, de még idegen emberhez is akarja vinni a kislányt, kiszakítva a megszokott környezetéből, egy egy hónapos ismeretség után...

Nos, akkor úgy gondolom, hogy jó esélyed lehet, hogy a bíróság téged tartson alkalmasabbnak a gyereknevelésre.

Más kérdés, hogy napi 10-14 óra munka akkor hogy működne?? De ezt persze nem az én tisztem eldönteni.

Mindenesetre megpróbálnám a helyedben, már ha tényleg válásra kerül a dolog.

2011. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
44%

Én is elvált vagyok (nő), az én kisfiam 6 éves volt mikor elváltunk...


Azt a tanácsot tudom neked adni, hogy bármennyire is nehéz, de próbálj meg a lehető legbékességesebb viszonyt kialakítani a feleségeddel és majd a párjával is (lehet, hogy nem az lesz a "nyerő", aki most van), mert csak úgy fogja engedni, hogy találkozz a kislányoddal. Ha makacskodsz, ha harcoskodsz ki fogja okoskodni, hogy hogyan fosszon meg téged a kislányodtól.


Sajnos vagy nem sajnos a bíróság nem fogja neked ítélni a kislányt, csak ha annyira veszélyes életmódot folytat a feleséged, hogy elveszik tőle, csak nagyon indokolt esetben vesznek el lánygyermeket anyától. Hidd el, ha nem egy szörnyedvény a feleséged jobb helyen is lesz nála.

2011. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
73%

A házastársi vagyon minden esetben közös erre figyelj oda, tökmindegy kinek a nevén van. Legjobb ha valami vagyonszerződést is iratsz, hogy a mai naptól megszerzett javak ügyében külön vagytok vagyoni ügyekben.


ügyvédet keress meg, hogy mit lehet ez ügyben tenni ilyenkor.

2011. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!