Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségem nem hajlandó válni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mogyoró76 kérdése:

Feleségem nem hajlandó válni, hány év bizonyított különélés kell ahhoz, hogy simán lemenjen a válás? A vagyonmegosztás is problémás lesz mindenképp, mivel egyáltalán semmiben nem akar nekem engedni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Évek óta köztudottan rosszul élünk, kb 1,5 éve el is költöztem. Huszonéves gyerekeink vannak.
2011. febr. 7. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sehány év különélés, szépen beadod a válópert egyedül, és a bíróság majd kitűzi a tárgyalást. A vagyonmegosztás meg, hát ha ti vitatkozok, majd a bíró eldönti, azért van.:)
2011. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A valast es a vagyon megosztast kulon targyaljak, tehat Te igy is eltudod inditani a valopert, s ehhez nem kell a parod beleegyezese, hiszen majd megkapja az idezest.

Ha mododban all, akkor keress fel egy ugyvedet, Aki talan mar elis vallalja a pernek az elinditasat.

2011. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem külön tárgyalják a vagyonmegosztást! A fiam épp most válik.
2011. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy 3, vagy 5 év különélés után simán elválasztanak. Nem így van?
2011. febr. 7. 12:38
 5/12 anonim ***** válasza:
3 év különélés után egy tárgyaláson elválasztanak, mert már nem kell mérlegelni, hogy helyrehozható-e még a kapcsolat. De ezzel még semmire sem mész, mert a közös vagyon megszüntetése így valóban egy külön per lesz, sima polgári per. Az viszont tényleg évekig húzható, rengeteg pénzt felemésztő, idegőrlő procedúra.
2011. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ildegonda ***** válasza:

Minden hozzászólónak igaza van. ahány válás, ahány bíró, annyi variáció.

Saját tapasztalat.

De: válás, vagyonmegosztás elvileg két külön ügy lehet.

Pl. váltam és kértem a vagyonmegosztást külön perben.

Elváltam első tárgyaláson, (gyerektartás külön per, 1 tárgyalás) vagyonper 3 év volt :((

ha nincs közös megegyezés, lehet, hogy a bíró/nő össze akarja vonni a kettőt, holott lehet, hogy a vagyonmegosztásban más bíróság az illetékes (értékhatár miatt). remélem segítettem.

2011. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

De miért nem adtad be a válást??? Már annak rég vége lenne, nem 1 db, hanem 2 db tárgyalás lesz és kész, ennyi a különbség. Tök mindegy, szerintem...

A vagyon miatt kéne pláne mielőbb elválni, mert addig közös a kereseted is, mindenre joggal tart igényt!!! Mielőbb válj el, az anyagiakban meg majd előbb-utóbb dönt a biró, aztán kész. Azzal mást nem tudsz kezdeni, de hát pont ezért kéne mielőbb beadni a kereseteket.

2011. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért nem adtam be eddig, mert a feleségem egyszerűen nem hajlandó belemenni, és úgy gondoltam, ha kivárom az x évet, akkor nem kell vele botrányozni, és simán kimondják a válást. Persze a vagyonmegosztás miatt mindenképp veszekedés lesz, ezt nem kalkuláltam bele sajnos.
2011. febr. 8. 08:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, te most azért akarsz a férjeként éldegélni még pár évig, hogy 2 tárgyalás helyett 1 tárgyaláson mondják ki a válást? Botrányt azon az egyen is pont akkorát tud csinálni, mint kettőn. Viszont évekig amit keresel, fele az övé.

A tárgyalóterem helyett meg gyakorlatilag BÁRHOL tud botrányt csinálni (mint a példa mutatja). És szerintem a nyilt utcán ez kissé kinosabb, mint a tárgyalóteremben.

De hát te tudod...

2011. febr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ildegonda ***** válasza:

Kedves Uram!

Ön tulajdonképpen mire vár 1,5 éve? valaki Maga helyett megoldja? esetleg sült galamb?

Alapvetés: nős férfi nem nagyon szokott lépni, szőnyeg alatt pp, majd csak megoldódik.

ps: le lehet pontozni, hogy ki és mi alapon azt nem tudhatom :((

2011. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!