Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csúnya válás. Kitől lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csúnya válás. Kitől lehet segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó. A férjének bejelentette, hogy beadta a válópert, aki nagyon nem örült neki. Van 3 gyerekük. A héten odáig fajultak a dolgok, hogy azért, hogy anyát ne verje meg apa, az egyik gyerek közéjük állt, a karját "apa" kicsavarta. Az anya a gyerekekkel a kocsiba menekült, a rendőrséget hívták, másfél óra után sem jöttek ki. A rokonok, barátok mentek segíteni. Apa elment dolgozni, anya a három gyerekkel nem mer egyedül lenni a házban.

Másnap bementek a rendőrségre, ahol még csak jegyzőkönyvbe sem vették a történetet. Kevesen vannak - ez volt az indok, hogy miért nem mentek ki, van olyan család a körzetükbe, ahol anya minden áldott nap eltorlaszolja az ajtót, hogy apa ne tudjon kárt tenni benne és a gyerekekben.

Túl azon, hogy a gyerekről látleletet vetetnek, szóltak a gyerekvédelmiseknek (iskolában) mit tudnak még tenni? Elköltözni? Ez nem fog később visszacsapni?

Van valakinek valamilyen ötlete?

Válaszokat köszönöm előre is!


2011. febr. 9. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is a rendőrséget nem úgy kell kihívni, hogy áll a bál, hanem úgy, hogy azt mondja az apja HALÁLRA VERI a gyereket éppen, dühöng és dől a vér. Akkor jönnek hamar, amúgy nem.


Másodszor látleletet vetettetek? Történt egyáltalán sérülés?


Harmadszor családvédelem.


Negyedszer távoltartási végzés. Azután, hogy az apa a gyerekére támadt minden esélyetek meg van rá.


Negyedszer kizárólagos lakáshasználat kérése. Jó eséllyel megkapjátok, ha bizonyítható, hogy az apa rátámad a gyerekeire.

2011. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

okosabbat én se tudok mint amit megtettek és az első válaszoló írt.

mennyi idősek a gyerekek? még a védőnőhöz lehet ilyenkor menni ami nem hangzott el de se tehet semmit!

szörnyű :(

2011. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!!


21 éves vagyok..Ebbe nőttem fel!!Apám mindig beivott, és összeverte anyámat olykor minket is..Két testvérem van..Én nem tudom Anyámnak megbocsátani hogy nem lépett..Mára elköltöztem és lassan egy éve nem is halottam róluk..Kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek, és ha tehetnék valamit azokért a bántalmazott nőkért akik változtatni akarnak minden további nélkül megtenném..A párom rendőr..Ő azt mondta segítenek..CSak kérni kell..Beviszik Aput hátha észhez tudják téríteni..Anyám azt mondta nincs szüksége segítségre..Tehát..Csak azokon lehet segíteni akik akarják..Az asztalra csapnak, és azt mondják elég!!Általában minden nagyobb városban van Családok Átmeneti otthona..Anyaszálló..Ide ezeket a családokat várják..És megvédik őket..Segítenek..Kívánom mindenkinek aki ilyen helyzetben van hogy tudjon, próbáljon, merjen és tegyen..Máshogy nem lehet..Ha gyermek van tönkre teszi..A mai napig pszihiátriai kezelésre szorulok bár már egyre ritkábban riadok fel éjszaka, és nem úgy közlekedek az utcán hogy minden lépésnél a hátam mögé nézek..Viszont bele kell törődnöm ha gyerekem lesz ö az én részemről nagyszülök nélkül nő fel mert nem szeretném ha bármit is észlelne abból a légkörből!!

2011. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A rendőrséget úgy hívták ki, hogy apa üti-veri a családot, gyerekeket, a gyereknek kicsavarta a kezét (aki azóta igen fájlalja, ezért mennek orvoshoz vele, majd ő megmondja, hogy érdemes-e, kell-e látlelet). És mégsem jöttek ki. Szintén ők mondták, hogy felejtse el anya a távolságtartást, mert évek, mire lesz belőle valami.

Szerencséjükre van hova menniük, de valószínűleg apa is tudni fogja, hova mentek.

Nem vagyok jártas a válásban, abból nem lehet gond, hogy anya elhagyta a közös házat? Hogyan működik a kizárólagos használat? Még csak a békítő tárgyalás időpontja sincs kitűzve.

A gyerekek 17-15-12 évesek. Valószínűleg ők sem ússzák meg a lelki ápolást. Kemény egy éven vannak túl...

2011. febr. 9. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Javaslom a családsegítőt vagy a gyermekejóléti szolgálatot.

Az édesanya bemegy és elmondja mi is történt, a családgondozó pedig tudja mi a dolga. Ha annyira rossz a helyzet, akkor segít elintézni a krízisszállót, aminek a címe titkos, így az apa nem bukkanhat a nyomukra.

2011. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi is éltünk anyaotthonba..Két helyen..De anyám mindig visszatalált apámhoz..Mert majd jobb lesz mert majd szebb lesz..Fejér, és Csongrád megyében tudok segíteni ilyen helyet találni ha érdekel..Ismerősöm is van ott lehet beszélni is tudok velük..Csongrád megye területén élek ha ez a család is ide valósi más megoldást is találhatnánk..Írj privátban ha érdekel..
2011. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Nálunk már azért is kijöttek a rendőrök, mert nem engedtem a válófélben lévő feleségemet fénymásolni a céges másolón. De ha más hasonló hülyeségekkel hívta az asszony őket, akkor is pár perc alatt itt voltak mindig. Aztán el is hittek minden hazugságot neki, hiába bizonyítottam az ellenkezőjét. Szóval nem tudom, hogy hol laksz, de nyugi, nőként mindent bevesznek neked a hatóságok, a párod van rosszabb helyzetben. Viszont a történteket azért írd le és bizonyítékokkal együtt add be a feljelentést, mert különben tényleg nem lesz semmi.
2011. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy nem kellett volna megvárni, amíg idáig fajul a helyzet, biztos volt már ez előtt az incidens előtt is probléma az emberrel, mindig a megelőzés a legjobb!!!! Nekem is volt egy durva ex-barátom, akitől úgy kellett "titokban" elköltözni, vagyis amikor ő a munkahelyén dolgozott, én összecsomagoltam és leléptem....ha szóban, négyszemközt VALLOMÁST teszek, hogy most elhagylak, engem is elvert volna!!

Azt, hogy el akarsz válni, én nem mondtam volna, csak intézném a dolgokat a bíróságon, és elköltöznék, persze a te helyzeted sokkal nehezebb, mert van gyerek!

DURVA, AGRESSZÍV FÉRFIAKKAL másképp kell bánni, nem lehet szemtől szembe megmondani az igazságot!!!!!

Mert neked megy, elver, agyonver, az ilyen emberekkel te nem lehetsz őszinte!!! Át kell verni, hazudni kell, le kell lépni, de semmiképpen nem szemtől-szemben, nagy hiba. Persze lehet így is, de ott a gyerek kicsavart karja, ez ugye még rosszabb.

Én elköltöztem, papír az asztalon, hogy ELHAGYLAK, és miért, és ne keress, nem anyáméknál vagyok. NINCS PARDON, soha többé nem akarlak látni. Azt is megírtam, hogy az agressziója miatt nem akartam nyíltan közölni a döntésemet.

Szerencsém volt, mert nem volt gyerek ami összekössön vele, se közös lakás, így nem volt miért zsarolnia. De sokáig írta a mocskos és fenyegető e-maileket, amire nem válaszoltam hagy írjon csak, majd megunja és fél év után így is tett.

2011. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az előbbihez még annyit fűznék, nálam az is szerencse volt, hogy akkor voltam munkahely váltás előtt és az ex-barátomnak nem szóltam róla, hol fogok dolgozni....már korábban tervbe volt véve ez a munkahely váltás és hogy őt is el akarom hagyni, de az élet is olyan, mint a sakk, neked kell megtenni az első lépést és úgy lépni, ahogy előnyösebb!

Németo-ban is mikor dolgoztam, ott is a sakk-módszer húzott ki a sz*rból, ott a munkáltatómmal volt egy balhé és mivel ő biztosította a szállást is, előbb ezt kellett orvosolni, így előbb az új szállást intéztem, és csak utána mondtam meg a magamét, mire kirúgott, és persze nem akart kifizetni, de nálam voltak a lakás kulcsai így sakk-matt, én nyertem! Muszáj volt előbb a pénzem odaadnia, különben a kulcsokat a törököknek adom, így történt meg a csere. Az életben a lépések olyanok, mint a sakkban, logika, semmi érzelem, és te nyersz, de egy ilyen komoly helyzetben, mint a tiéd, ezt alaposan meg kell tervezni, hogyan tovább, mert nem lesz egyszerű!

2011. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne légy szívbajos és ne legyen ezek után lelkiismeret-furdalásod, a józan eszedre halgass és leckéztesd meg azt a mocskot!
2011. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!