Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy tudom a lányomat az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudom a lányomat az én nevemre venni?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk külön az apjától azóta nem látta...nem is érdekli hogy neki van egy lánya.Szeretném vagy a saját vagy a férjem nevére ,,átiratni".
2011. febr. 10. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Az apának le kell róla mondania. Akkor a párod a nevére veheti (vagy akár te). Akkor viszont gyerektartást sem kell fizetnie (nem tudom, most fizet-e).
2011. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Hát két opció van:

1. A saját nevedre íratod át, az egy szimpla névváltoztatás. Ehhez az apának nem kell lemondania róla, viszont a beleegyezése kell hozzá. Nélküle ezt sehogy nem tudod elintézni, ügyvédtől is kérdeztem már, ehhez mindenképp kell az apa engedélye is.

2. A párod nevére íratjátok át, ez már nehezebb, mert ehhez az apának le kell mondania a gyerekről a párod javára. Ebben nem vagyok járatos, de úgy tudom, itt gyakorlatilag örökbefogadja a gyereket.

2011. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz annyit, hogy a névváltoztatás az anyakönyvvezetőnél, az örökbefogadás a városi gyámhivatalnál kérhető.
2011. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen most ,,fizeti" a gyerektartást. egy évbe van 12 hónap abbol talán 2 havit kifizet!
2011. febr. 10. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalsó vagyok (és gyámhivatalban dolgozom). Minél előbb kérd a végrehajtást a bíróságtól!!! Így a megelőlegezést is el tudod majd indítani.
2011. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha megengedsz egy megjegyzést, egy gyerek nem olyan, mint egy autó, hogy "kinek a nevén" van. Persze ha valakit örökbe fogadnak, vagy lemondanak róla, az más eset, de csak azért, mert apuka nem törődik vele, meg nem fizet gyerektartást, miért kell "átíratni" azt a szerencsétlen kölköt? Lehet, hogy a ti lelkivilágotoknak ez jót tesz, de a gyerekének aligha.


Láttam már olyat, hogy valaki felnőttként - édesapjával való rossz viszonya végett - kérte a nevét megváltoztatni, és minden további nélkül ment is a dolog. De miért nem lehet ezt a választást annak meghagyni, akit érint?


Sajnos olyan ismerősöm is van, akiről lemondtak a szülei, pontosabban az apja nem ismert, az anyja meg elfelejtette elvinni a kórházből. Több évig hányódott szegény állami gondozásban, mire az anyai nagyanyja hivatalosan is a gyámja lehetett, ezalatt 3 különböző családneve volt. Jóravaló fiatalember lett belőle, de a mai napig némi identitászavarral küzd. Persze ennek nyilván nem csak a névváltozás az oka, de minek fokozni azt, ami már amúgy is...? Ne nehezítsétek meg a gyerek életét még jobban.


Persze tudom, hogy nem az én dolgom, lehet lepontozni, amiért beleszóltam, de úgy gondolom, ezt el kellett mondanom.

2011. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én nem pontozlak le,teljesen igazad van. Csak az én lányom most 8 éves és ő kérdzte hogy neki miért nem lehet az a neve mint nekünk. A mostani férjem neki az apa. És szerintem őt zavarja hogy nem ugy hívják mint minket meg a tesot. vagy nem tudom lehet csak én gondolom igy.de mostanában elég sokszor rákérdez hogy hogy van ez. Mondom neki hogy ő az apukája nevét kapta ,de hát ugye nem érti mert az ,,igazi" apukáját nem ismeri.
2011. febr. 10. 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Khm-khm, na akkor erre mondják, hogy ha nem ugattam volna, bölcs kutya maradtam volna... Örülök, hogy ezt a kommentet is ideírtad, így természetesen érthető a névváltoztatási szándék. Bár technikai jellegű tancsácsot adni sajnos nem tudok hozzá, de sok sikert és boldogságot kívánok nektek! :)


utolsó voltam

2011. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. febr. 10. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!