Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyósom elveheti a lányomat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyósom elveheti a lányomat? Bövebben lent

Figyelt kérdés

együtt élünk anyósomékkal egy kertesházban!szeretnék majd elköltözni anyumhoz és az élettársához a picivel!anyósom elég karakán valaki,nem türi a nemet,mindent megmagyaráz,jobban tud,szóval ő az ész!igaz sokat segít anyagilag,de ezzel cserébe elvárja,h mindent úgy tegyek ahogy neki tetszik!papírt iratott velem alá,h ha elhagyom a házat akkor nem tarthatok anyagi igényt a házból(nem is állt szándékomba,hisz nem vagyunk összeházasodva a párommal),de emellett azzal dobálózik,h úgy tekint rám,mintha a lánya lennék(na persze)!

úgy érzem,h képes lenne arra is amikor elköltözök,h elvegye tölem a lányom,hivatkozva minden szarra

megteheti,h elvegye?nem iszok,nem drogozok,nem élek többes életet,nem maradok ki éjszakákra,stb...baba elött is dolgoztam rendesen bejelentve!nem tudna mit felhozni ellenem,de tartok töle,h megteszi!az,h a baba apukája jönne-e velünk az csak rajta múlik,h ki mászik-e anyukája szoknyája)fogsága)alól vagy sem


2010. jún. 17. 00:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem, az anyósod nem veheti el a gyereket, ő nem tarthat rá ilyen módon igényt, ahhoz azért súlyosabb okoknak kellene lenni. A párod meg az lenne a legjobb ha veled menne, de készülj rá, hogy anyukádéknál előbb utóbb ugyanezek a problémák előjönnek. Nem tudnátok valahol olyan helyen lakni, ami a ti szűk családotok lakhelye? Apa anya baba. Így hárman, ez lenne a legjobb.
2010. jún. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod nem veheti el a gyermekedet.

Egy ismerősömnek az anyja akarta elvenni a saját unokáját a saját lányától...nem sikerült neki és soha többé nem láthatta az unokáját.

2010. jún. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem veheti el, ne aggódj. :) Ahhoz nagyon súlyos indoknak kéne lenni, ilyesminek pld., hogy alkoholista vagy, vered a gyereket, nem adsz neki enni, kórházi látlelete van, vagy otthagyod napokra, drogozol, stb. stb.. ja és mindezt bizonyítani is kell ám! Szóval nincs mitől félned, ha ilyen xar a helyzet, akkor menjetek nyugodtan az anyukádhoz.


De mit mond a párod?

2010. jún. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Miért venné el?Érdekes,hogy sok fiatal anyukát akik éppen kezdik a gyermeknevelés gyakorolni az anyós meg tudja evvel zsarolni,hogy elveszik tőle a gyermekét.Miért? Mert még nem sokat tud a gyereknevelésről? vagy néha bizonytalan,mert nem tudja mit tegyen ha sír a kicsi???Elmondom,hogy az anyósok is voltak fiatal kezdő anyukák,és ők is ugyanolyan bizonytalanok,félénkek voltak mint most a fiatalok többsége.De ez nem ok arra,hogy elvegye az anyjától a gyerekét!Ha te nem vagy drogos,alkoholista,nem vagy ön és közveszélyes,nem vagy qrva akkor nincs az a bíró aki elveszi tőled a gyermekedet.Ne élj azért rettegésben,mert az anyósod evvel fenyegetőzik!!Én komolyan nem értem az ilyen nőket..Én is anyós vagyok(fiam van) Én is imádom az unokámat,és szeretem a menyemet.Ahogy nekem is ,a menyemnek is van hibája,de elfogadom,tisztelem,mert jó ember.Nem velem élnek,boldogok..De ha éppen válnának vagy a menyem úgy döntene,hogy az unokámmal külön megy akkor sem riogatnám avval,hogy elveszem a kicsit tőle,hiszen jó anya,talán jobb mint én voltam..Látom,hogy mennyire odavan a kisfiáért,és látom,hogy bármit megtenne érte..

A gyermeknek anyára van szüksége,és ha van akkor egy jó mamára is...

2010. jún. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. erre semmi képpen nincsen joga. pontosabban csak akkor lenne ha iszákos, drogos kefélős logyó lennél. Akkor is csak a ygerek érdekében.


Apro pó: Párod, hogy lehet ilyen anyámasszonykatonája? Tessék szépen szembe szegülni anyucival.

2010. jún. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

huhhhhh,köszönöm nektek a gyors választ és nagyon megkönnyebbültem!rettegek amikor eljön az a pill.,h megmondjam:elköltözünk!

3masban azért nem tudunk menni,mert amit kapok kevés a páromnak meg nincs bejelentett melóhelye,ráadásul kivan ha megemlítem neki a hitelt!nem akarja megkockáztattni mégha lenne is bejelentett munkája!én szeretnék majd külön menni anyuméktól is amint visszamegyek dolgozni,de saját lakást csak hitelböl tudok intézni,mert nem volt olyan szerencsém,h egykeként házat kapjak!

viszont tényleg nem vagyok se ön- se közveszélyes,se lotyó,se drgos,se diller,se semmi...és az életem a kislányom,a mindenem és belehalnék,ha elveszíteném őt

2010. jún. 17. 00:49
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Nahát, párodnak miért nincs bejelentett munkahelye?

Tenni kellene róla, és együtt költözni el, hárman.

2010. jún. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Ne ringasd illúziókba magad, nem hinném, hogy hitelt kapsz, mostanság ahhoz elég nehéz hozzájutni. Pláne sokhoz. Mivel egyedül vagy, fizetni sem tudod. Inkább a párodat se rángasd bele, nagyon jól teszi, hogy így áll hozzá.


Az anyósod meg szerintem csak a ház miatt aggódott. Gondolj már bele felnőtt ésszel, hogy a fenébe tudná elvenni a gyereked????? :DDD Istenem...

2010. jún. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

Tudom,hogy nem a legjobb ilyen anyós mellett élni. De én a te helyedben nagyon meggondolnám az elköltözést,éppen a kislányod miatt. A hitelkérdésben igaza van a párodnak,és nincs is értelme ezen gondolkodnotok. Ma már nagyon nehezen lehet hitelhez jutni.Ha a párodnak nincs állandó,folyamatos munkaviszonya,megfelelően magas jövedelme,akkor nem fog sehol hitelt kapni. A szükséges önrészről nem is beszélve. Te sem fogsz kapni,ha egyedül leszel,mert nem leszel hitelképes. Saját lakásról egyenlőre csak álmodozhatsz.

Nekem úgy tűnik,hogy nem gondoltad végig a továbbiakat teljes egészében.

Ha elköltözöl az anyukádhoz a párod nélkül,miből akarod a picit nevelni? A Gyes és a családipótlék nagyon kevés,és ha a párodnak nincs bejelentett munkája,akkor még gyerektartásra sem nagyon számíthatsz. Abban sem bíznék,hogy eltudsz menni a baba mellett dolgozni! A munkáltatók nem szeretik a kisgyerekeseket. Ha anyukád nem vállalja a kicsit,akkor is,ha beteg,akkor sokat kellene hiányoznod a munkából,ez pedig többnyire a munkahelyed elvesztésével járna.

Ha pedig nem tudod eltartani a picit,akkor anyósodnak (illetve a férjednek) lehet esélye,hogy elvegyék tőled a gyereked.

Ma nagy divat azt mondani,hogy válj el! Eltekintve attól,hogy egy gyereknek apára is van szüksége,azért felnevelni nem olyan egyszerű egyedül.

A helyzeteteket, a pároddal való kapcsolatodat te tudod megítélni. De mielőtt rossz döntést hozol,gondolj végig mindent alaposan,éppen a kicsi érdekében. Ha valóban annyira szereted,akkor az ő érdeke legyen a legfontosabb számodra. Van egy mondás: Rossz a rosszal,de még rosszabb a rossz nélkül.

2010. jún. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fontos tudnod,hogy hazudni bármit lehet,csak nem a rendőrségnek meg a nyomozóknak.Ha tényleg nincs súlyosabb ok,akkor mit hoz fel ellened??:S

Ráadásul ott a párod,aki ha nem anyuci kisfia még mindig,akkor igazat ad neked és megy veletek.Ennyi.

Vagy pedig akkor kell elmenni,amikor a drága anyós nincs otthon..:Đ

2010. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!