Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valas utan az anyuka ujbol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valas utan az anyuka ujbol ferjhez megy es az uj csaladdal es persze a gyerekkel akit neki itelt a birosag-kulfoldre telepul akkor az itthon maradt apuka hogy kell megoldja a gyermektartas fizeteset?

Figyelt kérdés
Tehat konkret eset erdekelne es nem talalgatasok,koszi!
2011. febr. 11. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En is kulfoldre koltoztem anyammal, apamnak nem kellett tobbet gyermektartast fizetni. (Anyam is ujbol ment ferjhez)
2011. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

bankszámla egy csodálatos találmány


de remélem anyuka meg a láthatást oldja meg ;)

2011. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy írok. De ez engem is érdekelne és csak így tudom újra kikeresni a választ.
2011. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A végleges külföldre utazáshoz az apuka engedélyére is szükség van..Ha nem egyezik bele akkor elvileg nem vihetné el a gyermeket.

A gyerektartást pedig banki átutalással is lehet intézni..

2011. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

: ma 14:52 vagyok

Én is külföldre mentem gyerekkel,és kellett egy aláírás az édesapától,hogy beleegyezik..(nekem engedte,mert jó barátok maradtunk,és neki is a gyerek jövője a fontosabb) A gyerektartást mint írtam banki átutalással jön..A láthatást úgy oldom meg,hogy amikor iskola szünet van akkor haza megy az apjához.Egész nyári szünetben ott van,és téli szünetben is.A hazautazási költségeket én állom.

2011. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

"Én is külföldre mentem gyerekkel,és kellett egy aláírás az édesapától,hogy beleegyezik..(nekem engedte,mert jó barátok maradtunk,és neki is a gyerek jövője a fontosabb) A gyerektartást mint írtam banki átutalással jön..A láthatást úgy oldom meg,hogy amikor iskola szünet van akkor haza megy az apjához.Egész nyári szünetben ott van,és téli szünetben is.A hazautazási költségeket én állom."


Gyakorlatilag ez a példa az, amelyet minden elvált szülőnek követnie kellene.

2011. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyuka köteles biztositani a láthatást, szerintem ez külföldről lehetetlen (14.52-nek gratula, nagyon intelligensen megoldották, ez ritka!!!). Apuka engedélye nélkül nem mehet a gyerek ki külföldre tartósan és apuka tud tovább fizetni, nem hinném, hogy 1-2 émbernél több akad ma, aki kézbe adná a gyerektartást...
2011. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,keves hasznos valaszt kaptam en nem kerdeztem semmit a lathatasrol,ennyire kodosen fogalmaztam volna?
2011. febr. 12. 16:50
 9/11 A kérdező kommentje:
A torvenyre lettem volna kivancsi ami konkretan szabalyozza .
2011. febr. 12. 16:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a torvény érdekel akkor ne itt kérdezd meg,hanem üss fel egy törvénykönyvet,vagy menj a gyámügyhöz és kérdezz rá,hogy mi a törvény ebben az esetben.

Én saját tapasztalatomat írtam le.Amikor kijöttünk külföldre az útlevél csináláshoz kellett az édesapa aláírása is.Mivel hosszabb időre mentünk el,így az édesapa belegyezése is kellett,mert a törvény által megszabott láthatástól az apát nem vonhattam meg.Az apa a gyerektartást már otthon is banki utalással küldte..MA már nincs olyan aki kézbe adná mert csakis banki szelvénnyel tudja igazolni,hogy rendszeresen fizet..

Ha úgy mész ki a gyerekkel,hogy az apa nem engedélyezte,akár bírósági úton le is állíthatja a gyerektartás fizetését,mondván a jogaitól megfosztottad vagyis nem láthatja a gyermekét..Talán ezért is hoztuk szóba a láthatást mert ez is fontos ebben az esetben..

2011. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!