Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás előtt állunk. Van két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás előtt állunk. Van két fiú gyermekük (8 és 13 évesek), valamint a napokban fogom megszülni a harmadik gyermeket. Mi a teendő, ha a férjem nem akar gyes-re menni?

Figyelt kérdés
A terhességem kezdetén megegyeztünk a férjemmel (akkor még szó sem volt válásról), hogy 1 évig Én leszek gyes-en, majd 1 év után Ő lesz gyes-en ill. gyed-en. Válás után 1 vagy 2 gyereket nem tudnék egyedül eltartani ill. egy lakást fenntartani gyesből. Nekem muszály visszamennem dolgozni. Mi a teendő, ha a férjem nem akar gyes-re menni? A bíróságon figyelembe veszik az akkori szóbeli megállapodásunkat?
2009. febr. 12. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

Te osztozkodni akarsz majd a gyerekeiden?Elszakítod a testvéreket egymástól?Minek szülsz mégegyet ilyen kapcsolatba?Vagy a terhességed alatt romlott meg ennyire a viszonyotok,hogy váltok?Képes lennél másra bízni 1 éves gyereket?Még akkor is,ha az apja?

Kérj asszonytartást,ez esetben amíg gyesen lennél biztosan megítélik.Hiszen a férjednek ugyanakkora része van abban,hogy gyesen vagy mint neked,Kötelessége gondoskodni rólatok megfelelően.

Hát ne haragudj,nem megbántani akartalak,de nekem is 3 kisgyerekem van,de el nem tudnám képzelni,hogy más menjen velük gyesre.Beleőrülnék ha nem lehetnének velem,főleg,hogy annyira anyásak.Azt meg,hogy valamelyik ne velem éljen főleg nem tudnám elképzelni.


Minden jót.

2009. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Miért váltok el? És a férjed miért nem akar gyesre menni, mit mondd?
2009. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Az első hozzászólónak:világosan leírta, hogy a terhessége elején még szó sem volt válásról.Mi az , hogy minek szül gyereket egy ilyen kapcsolatba?Az előzőek ismeretében terhesség alatt fajult el így a helyzet , hogy váláshoz vezet.Mondjuk 25 hetesen hogy veteted el a gyereket?Sehogy.Gondolkozz!!!

A kérdezőhöz: leírnád bővebben, hogy mi az oka a válásnak?Biztosan menthetetlen a házasságotok?

2009. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Most akkor szules utan 1 evig te leszel gyesen, ugye?

Ha igen, akkor 1 ev alatt meg sok viz lefolyik a Dunan. Latod, amikor megfogant a baba, meg jol megvoltatok, es par honap alatt valas lett belole!

Szerintem most gondolj arra, hogy 1 evig gyesen leszel, utana pedig megy a bolcsibe a kicsi, mert muszaj visszamenned dolgozni.

Inkabb a tobbi anyagi reszt probald jol elintezni a ferjeddel, de ne azt, hogy gyesen akarjon lenni.

A ferjed nemcsak azt igerte meg, hogy kesobb o lesz majd gyesen a kicsivel, hanem azt is, hogy persze, szuljel csak egy 3. gyereket is, hiszen szeret benneteket!

A ferjed tobbi igerete a gyeshez kepest sokkal nagyobb dolog, hiszen atvert mindannyiotokat!

A birosagot pedig nem erdekli, hogy ti miben egyeztetek meg szoban.

2009. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem, de szerintem igen, ma reggel egy apuka tett fel 3 gyerekkel kapcsolatban, valassal kapcsolatban kerdest. A te ferjed volt az, nem? Lattad a kerdest?
2009. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!


Igen, a terhességem alatt romlott meg a viszony köztem és a férjem közt. Ez többek között a felhalmozott adósságnak, egy 3. személy felbukkanásának (nem részemről)és a sok veszekedésnek köszönhető. 2008. decemberében helyre akartuk hozni a dolgokat, ami kb. 1 hónapig tartott, minden happy volt, majd újabb veszekedés után "elgondolkodott" és a válás mellett

döntött. Kezdem feldolgozni, hogy elválunk, de hogyan tovább? Van egy lakásunk, amin rengetek a jálzálog. Eladni olyan áron képtelenség, hogy tudjunk belőle venni 2 lakható lakást. Férjemnek még lenne segítsége a testvére által, de Nekem semmi.

Amikor találtam magamnak egy jó munkahelyet, akkor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. Nagyon féltünk attól, hogy el fognak küldeni, ha megtudják, hogy terhes vagyok(próbaidő, stb). Bejelentettük a munkahelyen, hogy "csak" 1 évig leszek gyesen, majd a férjem. A próbaidőm lejárt és meghosszabbították a szerződést, de 1 év után számítanak rám.

Válás után a 8 éves fiúnk velem szeretne lenni, Ő nagyon ragaszkodik hozzám. A 13 éves fiú pedig még őrlődik.

Fogalmam sincs mit csináljak. Ha sikerül is venni egy 1 szobás lakást (legjobb esetben is), akkor is csak 1 vagy max. 2 gyereket tudnék ellátni, de nem gyes-ből.

Ha a férjem marad gyes-en, akkor ez Neki nem okoz problémát, hiszen egy Bt-nek a tulajdonosa, ahonnan akkor is folyik be pénz, ha effektív nem dolgozik, hiszen Ő a "főnők" (persze, ahogy ez lenni szokott ez nem hivatalos, minibálbéren való bejelentés, stb.). Szóval ezért kérdeztem, hogy a bíróság figyelembe veszi-e a szóbeli megállapodásunkat vagy sem?

Ui: Nagyon szeretem a két fiamat és a még meg nem született lányunkat, de a sok rossz közül a kevésbé rosszat kell választani.

2009. febr. 13. 09:43
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Ne válj el!

Ez most nem jól van időzítve.

Ha a férjed szeretne válni, az ő baja.Mivel fogja indokolni a bíróságon, ha mégcsak nem is te csaltad meg?

Nem lenne jó, hogy most cserbenhagyjon!

Nehogy belemenj a közös megegyezésbe!

A házasság egy szerződés. Most ő milyen indokkal akarja felrugni?

H a ő bont szerződést, egyoldalúan akkor fizessen gyerektartást, asszonytartást, ésa kárpótlásul még a kölcsön összegét!

Ha nincs pénze rá, akkor meg most miből akar ugrálni?

Különben a nagyi is mehet gyesre úgy tudom. Vagy apuka fizet még egy bébiszittert, ha ő nem ér rá. Ő nem emlékszik, mit igért?


Végső esetben még a nyitott házasság is szóba jöhet, de válni majd max 4-5 év múlva.

2009. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A lenyeg, a munkahelyedre vigyazzzzzzz!!!!!!!!!

Ha a baba megszuletik, legyel vele otthon 1 eves koraig, utana beadod bolcsibe! Ne ez legyen a legnagyobb baj, ne gondold, hogy egy valllkozo gyesre fog menni! Ilyen a vilagon nincs. Max. papiron, ott, ahol egyutt elnek meg, es ugy jobban kijonnek anyagilag. De ne hidd, hogy egy BT tulajdonosa gyesre fog elmenni! Ilyen nincs. Igert gondolom o mar sok mindent mast is.

A legfontosabb, hogy a munkahelyedet becsuld meg, arra vigyazz, mert 3 gyerekkel nem lesz konnyu ujabbat talalnod szerintem, ha valami gaz lenne. Igy sem biztos, hogy majd az 1 ev utan visszavesznek, manapsag tudod mi a biztos? Ami mar megtortent. Amugy semmi.

Vannak kismamak akik mar az 1 ev elott is kenytelenek visszamenni dolgozni, es kulfoldon pedig 6-9 honapig vannak otthon a kismamak!

2009. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg vidéken lakunk és sajnos a közelben sehol sincsen bölcsöde, úgyhogy ez teljesen ki van zárva. Nagymama sem jöhet szóba, az egyik aktív dolgozó még, a másik (a férjem anyukája) igen elviselhetetlen. Még a saját fia sem igazán szereti. Szerintem is, a mai világban, ha valakinek van egy munkahelye az egy kincs. Úgyhogy még törhetem a fejem egy darabig, hogy mit is csináljak.
2009. febr. 13. 16:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kifizetsz egy nénit, aki vigyáz rá.

A férjed hogyan tervezi eltartani a gyerekeit?

2009. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!