Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet ilyenkor tenni? Év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet ilyenkor tenni? Év elején volt az utolsó tárgyalás a válóperünkben és a gyerekelhelyezésben.

Figyelt kérdés

Nem lett fellebbezés benyújtva, így 15 nap után jogerőre is emelkedett a bírói ítélet. Eddig a férjem fizetett 6000, - gyerektartást, azóta viszont nem fizet egy forintot sem.

Hova lehet fordulni? A bíróság nekem ítélte a közös gyermekünket és őt elmarasztalta az eddigi minimális teljesítés miatt, plusz ugye őt terheli a perköltség, mint vesztes felet. A bíróság visszamenőleg is megítélte a tartásdíjat, ám azóta nem fizet és a gyereket is ritkán keresi.


2011. febr. 27. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
letiltatod a fizetéséből és feljelented a rendőrségen az elmaradás miatt
2011. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Végrehajtás. Panasznapon menj be a bíróságra , vidd magaddal a bírósági határozatot és ott majd segítenek neked kitölteni a végrehajtási lapot. A végrehajtó munkadíját és egyéb költségeit neked kell előlegezni, de az adóst terheli, tehát a férjedtől azt is behajtják majd.

A végrehajtó majd intézkedik.

2011. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A perköltséget a bíróság ítélte meg?

Mert én még nem hallottam olyanról, hogy válóperben vesztes felet hoznak ki és azzal perköltséget fizettetnének meg.

2011. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen a Bíróság döntése volt, mivel ő ellenkeresetet adott be a gyerekelhelyezésre illetve vagyonmegosztásra, de irreális követelései miatt ő maradt alul.

Emiatt kell fizetnie a bíróságnak.

2011. febr. 28. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!