Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 18 F vagyok, nem rég léptem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 F vagyok, nem rég léptem ki egy 3,5 éves kapcsolatból a környezetében élők miatt. Hogyan felejtsem el? Ha kikerül ebből a közegből, érdemes lehet újrakezdeni, ha úgy jön ki a lépés? Tisztességes ilyen állapotban egy másik kapcsolatba belemennem?

Figyelt kérdés
Durván a depresszió jeleit mutatom, nem tudok túllépni rajta, és egyre nagyobb hülyeségek jutnak eszembe, szakemberre pedíg nincs pénzem. Belementem egy új kapcsolatba elég hamar, de nem tudom, hogy igazán szeretem, vagy csak felejteni akarok. Most egyértelműen azt érzem, hogy többet érzek iránta, de lehet, ez csak egy illúzió...
2011. márc. 7. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A szakorvos ingyen van! Ennyi pénzed biztosan van.

2011. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen volt az a közeg?
2011. márc. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha értelmes nővel kezdtél most, akkor úgyis tudja, hogy csak gyógyír Neked, és ő sem kezel másként és/vagy jobban. Persze mindez nem kizáró tényezője, hogy aztán ne bonyolódhassatok jobban egymásba, és lehetne ebből is egy komolyabb kapcsolat.


Fiatal vagy, első komoly veszteség.. Próbáld valahogy túlélni, hisz attól csak erősödsz. Baromi nehéz lesz, de tereld el a figyelmed a bánattól. Járj el sportolni, szórakozni (ésszel), vagy kezdj új hobbiba.


Szerintem nem érdemes újrakezdeni, ha kiszabadul abból a közegből, hisz ha lesz újra valami más zavaró közeg, akkor mindig újra el kell engedjétek egymást? Egyszer megtörtént, többször nem érdemes. (Hisz sokszor emlegetett bölcsesség, hogy felmelegítve max a töltött káposzta a jó..)

Mi az a "közeg" amúgy? Az engem is érdekelne...


Valameddig azt szokták mondani, hogy kell az az idő, hogy "meggyászold" a kapcsolatot, lezárt tényleg.. Ezt Neked kell érezni, hogy mennyire tisztességes új kapcsolatba ugrani. Ami talán tényleg az, ha ezt letisztázod az új lánnyal. Persze nem azt, hogy az előző barátnőd miatt most még mély depresszióban érzed magad, hanem mindezt finomítva.. (Te sem tudod mit akarsz, de jó vele, de biztosat nem tudsz neki ígérni egyelőre, hisz azért még megtört vagy picit, stb.)

2011. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez így nem elég infó. Mit jelent az hogy a környezetében élők miatt?

Nyugodtan írd le, ha arról van szó, hogy a cigók mit tettek. Ha az, akkor ne reménykedj, nem engedik elmenni, mert simán befenyegetik egy agyonveréssel.

Vagy másról van szó?

De nem tudsz mit tenni, hiába kerül ki a közegből, teljesen nem tudok elszakítani, előbb utóbb utolérik a hatások.

Te magad próbáld elfelejteni mindenestől a dolgot.

2011. márc. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van sztk-s pszichológus,pszichiáter is (inkább a pszichológust válaszd, ő jó esetben beszélget veled...nem kell neked gyógyszer szerintem...) háziorvosod tud infót adni. Illetve a pszichológushoz lehet, nem is kell beutaló.


A helyzeted hasonlít a barátom egyik haverjáéra, ő is 15 évesen jött össze a barátnőjével és 3 évet voltak együtt, és azért szakítottak (a srác szerint), mert a lány rossz társaságba keveredett. A srác most 20 éves, és egy normális, tartós kapcsolata nem volt azóta. Azt várja,mikor békülnek ki. Csakhogy mi azt látjuk, a lány már árkon-bokron túl van, nem néz visszafelé, ő túllépett a dolgon. Ne hitegesd magad, próbálj előre nézni.

2011. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért gondolsz elsőre a cigókra? Írd le nyugodtan, érdekel ez a gondolkodásmód :)
2011. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A közegen a családját értem, nem cigányok, de ha veréssel is fenyegetnének, nem érdekelne, többet jelent nekem ez a lány. A nagy baj az, hogy általános iskola 8 évében elnyomták, teljesen magába forduló lett. Az első másfél évem kb másról sem szólt, mint hogy ebből kirázzam, erősítsem, de ugyan ilyen hatással volt ő is rám, gyökeresen megváltoztam fél év alatt (jó irányba!) érte, és miatta. A probléma az, amilyen hatással a szülei vannak rá. Anyuka mély depressziós, apuka pedíg játékfüggő. Ebből kifolyólag, ha elértem valamit a lánynál, minden egyes esetben azt kellett végignéznem, ahogyan azt rombolják. Így is sikerült Neki is rengeteget változnia, de szépen lassan belefáradtam. Azért gondolom, hogy később lenne értelme, mert csak a közvetlen környezete befolyásolja ilyen mértékben, talán ha már nem lenne napi szinten ezek közt az emberek közt, komoly eredményeket tudnánk együtt elérni minden téren.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat is!

2011. márc. 10. 08:47
 8/11 A kérdező kommentje:
SZTK szolgáltatások kilőve, kb fél éve szétbombázták, és még csak ígéreti szinten se került elő, hogy mi lesz vele... Más városba kéne hozzá elmennem, de még az útra sincs pénzem, hogy átjárjak... :( A legnagyobb segítséget mint eddig is általában az igazi barátaimtól kapom, ami rengeteget jelent, de még mindig kérdéses, mit érzek a másik (az új) lánnyal kapcsolatban...
2011. márc. 10. 08:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szeretted igazán az exbarátnődet ha ezért elhagytad.. 3,5 év után.. Szüksége lett volna rád ilyen körülmények között.
2011. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A jelenlegi barátnődet nem szeret. Ez esetben nem szép amit csinálsz vele, gondolj ha beléd szeret mekkora fájdalmat fog érezni ha szakítotok. Szerintem még idejében kéne megtenned ezt a döntést.


A volt barátnődre terelve a szót. Ha meguntad, beleuntál a "közegébe" akkor ez már annyit jelent, hogy nem szeretted akkor amikor szakítottatok? Mert úgy tűnik nem közvetlenül a családja tehet arról, hogy szétmentetek hanem a ti saját döntésetek volt.


Ha még szeretitek egymást(kölcsönösen) talán megéri újra próbálni. Lassan felnőttek lesztek és nem leszenek befolyásokó tényezők olyan mértékben a szülei. Gondolok itt az összeköltözésre. Bár érdemes azon is elgondolkoznod, hogy minden időszakban lesznek befolyásoló tényezők és nehéz időszakok? Azokba is csúnyán szólva (nem megbántani szeretnélek) de belefogsz unni, mert akkor jobb nem elkezdeni?


L/19

2011. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!