Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen fordulatot vett az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fordulatot vett az életed, miután kiléptél egy rossz házasságból vagy kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyan esetre, mikor a párod hazudozott, ivott, ütött, megcsalt, megalázott. Sok nő úgy érzi, mindezek ellenére szereti a párját (biztos fordított eset is létezik, de általában a férfiakt szoktak szörnyeteggé válni..), és képtelenek tovább lépni.

Ha neked sikerült, megosztanád a tapasztalataidat? Milyen volt az első néhány hét nélküle? Mi volt fél év múlva? És mostanra helyrejött az életed? Vagy netán megbántad, hogy elhagytad?


2011. márc. 7. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Az én párom nem ütött meg, elvileg nem csalt meg. Érzelmileg zsarolt, elnyomott, elhanyagolt testileg, lelkileg. 3-4 évig örlődtem, míg beadtam a papírt és elváltunk. Az első néhány hét felszabadító volt nélküle, az első fél év ugyanilyen. :) Mintha egy mázsás követ szedtek le volna rólam. Az életem helyrejött, igen, azóta újra férjhez mentem, ezúttal úgy érzem tényleg a másik felemhez. Nem bántam meg, hogy elhagytam. Jó döntés volt!
2011. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem sem volt alkoholista,és soha nem csalt meg,nem ütött meg.Nálunk az volt a gond,hogy túlságosan magához láncolt..Szerinte egy nőnek otthon a helye,hogy a gyermekét nevelje,és a férjét kiszolgálja..Ez jól hangzik így leírva,de nem olyan jó a valóságban.Ugyanis 8 év házasság után kiölte belőlem a NŐT.Soha nem vehettem egy szép ruhát,vagy nem voltam fodrásznál mert minek???

Nem volt soha pénzem,mert úgyse megyek sehová akkor minek?8 év után elváltam..A válóperem után pár hónapig képtelen voltam újra megtalálni önmagamat.Furcsa volt az első fodrász szalon,hogy nem a tesóm hanem egy profi fodrász vágja a hajam..Nem mertem venni magamnak ruhát,mert bennem volt,hogy "minek??" Ráadásul a volt férjem búcsúzóul azt mondta,hogy hülye döntés volt részemről a válóper,mert 28 évesen már petyhüdt vagyok,és senkinek nem fogok kelleni.Pár hónapig nehezen birkóztam meg evvel a ténnyel is..De ahogy lenni szokott ha egy nő szabad lesz a férfiak megérzik,és rögtön körbe zsongják mint méh a virágot..Azt vettem észre,hogy többen is udvarolnak,és nőnek tartanak..Volt aki csak éjszakás kalandot akart,volt aki a felesége mellett szeretőnek akart,de volt egy srác aki oda volt értem..Egy idő után én is oda voltam érte..Így a válóperem után fél évvel újra férjhez mentem..Lassan 10 éve boldog házasságban élek,és igaz ma is férjem a támaszom,de nem tipor el..Mellette fiatal nőnek érzem magam,és sokat segített,hogy az önbizalmam újra visszajöjjön..

Sok mindent átélek mellette,és ami a lényeg imád utazni,világot látni mint én..Ma szinte mindent be akarok pótolni amit úgy érzek,hogy kihagytam az életemből..

Hogy megbántam-e,hogy elváltam?? Inkább azt bántam meg,hogy 8 évig vártam vele..Jóval hamarabb el kellett volna válnom..Azt,hogy hozzá mentem az első férjemhez nem bántam meg,mert ha ez nem lett volna,akkor ma nem szerethetném a világ legjobb kölykét a fiamat! Ő megérte a 8 évet is..

38/N

2011. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is volt egy rossz házasságom ami 10 évig tartott.csupán csak azért mert nem mertem lépni.tudtam hogy nekem kell mert ő neki ez jo volt.nálam is a lelki terórr volt inkább.meg érzelmi zsarolás. aztán jött egy fiu aki segitett és mertem lépni.nálam is több tonnás kő esett le a zsívemről hogy meg tettem.azota megint férjhez mentem és van egy csodálatos kislányunk.soha nem voltam még ilyen boldog mint mostanában.
2011. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy ennyi pozitív válasz érkezik a kérdésemre!:)

Én is voltam hasonló helyzetben, 5 éven keresztül tartott, és szépen lassan életvidám, érdeklődő, nyitott, örökké tenni akaró lányból otthon ülő besavanyodott, boldogtalan nőt nevelt a párom (exem). Mielőtt megismertem őt, jó életem volt, tanultam, kialakult baráti köröm volt, akikkel folyton mentünk erre-arra, a családommal is tökéletes volt a kapcsolatom. Ő viszont folyton félt attól, hogy találok egy nála jobbat, és elhagyom. A folytonos féltékenykedéseivel elérte azt, hogy a házból sem tudtam már kitenni a lábam veszekedés nélkül, megszakadt a kapcsolatom a barátokkal, majdnem a családdal is, és mikor már teljesen a markában voltam, elkezdett engem ott alázni, ahol tudott. Tudatosítani akarta bennem, hogy az övé vagyok teljesen.. Nem tisztelt, csavargott, ivott, és az utolsó években már kezet is emelt rám, ha nem tetszett nekem a viselkedése. Mert neki mindent szabadott, nekem pedig semmit. Kiölte belőlem a tartás, büszkeség és ésszerű gondolkodás utolsó morzsáját is. Elhitette, hogy nem kellenék senkinek, és tulajdonképpen örülnöm kellene, amiért elvisel és nem keres jobbat (amiért ugyebár csak a kezét kellene kinyújtania..). Közben persze én mindent megtettem érte, kiszolgáltam, szerettem.. A munkahelyet ott kellett hagynom, tanulmányaimat befejeznem amiatt, mert ő féltékeny volt mindenkire, haszontalannak tartotta, és idegileg már képtelen voltam megfelelni az elvárásoknak.

Végül több sikertelen próbálkozás után sikerült megszabadulnom tőle. Az első napokban olyan hihetetlen volt számomra, hogy azt tehetek, amit akarok, nem kell tartanom a reakciójától.. A következő hetekben pedig visszarázódott minden a régi, boldog kerékvágásva. A családom mellettem állt, a barátaim megkerestek és ugyanúgy viselkedtek, mintha semmi sem történt volna.. Nagyon sokat segítettek abban, hogy szinte nulláról újra felépítsem az életemet. Most, évek múlva én is csak azt bánom, ennyi időt vesztegettem erre az emberre. Azóta elkezdtem megvalósítani önmagamat, ismét tanulok, szórakozok, nagyon jól érzem magam a bőrömben. Kapcsolatom azóta nem volt.. még nem vetkőztem le a rossz emlékeket, egyenlőre nem akarok más részévé válni.


Biztos sokkal nehezebb lett volna, ha ezt az egészet egyedül kell végigcsinálnom, és talán ezért félnek sokan még évek múlva is lépni.. Sokan pedig a gyerekek miatt érzik úgy, együtt kell maradniuk a párjukkal. (Második válaszoló, a fiad hogyan élte meg a válást? Jobb élete van most, mint amilyen a férjed mellett lehetett volna?) Szerintem egy gyerek akkor boldog, ha a szülei is azok. Külön élve is lehet szebb és jobb élete, mintha háborús övezetben töltené a gyermekkorát. Aki úgy érzi, miattuk kell együtt maradni, valószínűleg nem ilyen körülmények között nőtt fel, különben tudná, mekkorát téved.

Remélem még sokan megosztják itt tapasztalataikat, és ez erőt ad azoknak, akik még vívódnak, merjenek-e lépni.

2011. márc. 7. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
30-on túl voltam már, amikor kiléptem egy rossz házasságból (már évek óta rossz volt), rá 2 hónapra megismertem a második férjem, aki életem értelme és már majdnem 3 éves a kislányunk. Mint írtam az első házasságom már évek óta rossz volt (nem vert, nem ivott, nem nőzött, egyszerűen nem értettünk egyet fontos dolgokban és nem sokat törődött velem a volt férjem, elég magának való emberke), emiatt az elválás nem volt igazán megterhelő lelkileg, mivel addigra túljutottam a nehezén. Persze ne higyje senki sem, hogy előtte nem volt borzasztó, amikor még szerelmes voltam belé, de Ő már nem. Persze harag nincs, azóta is szülinapon, névnapon, ünnepen egy sms jön-megy. Én nem bántam meg, mert a második férjem teljesen más, Tőle rengeteg figyelmet kapok, mindent megbeszélünk, úgy csináljuk, ahogy az egész családnak jó stb.
2011. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ildegonda ***** válasza:

50! évesen léptem ki, teljesen visszataláltam egykori önmagamhoz. Fejemet falba, miért nem korábban!!!

(csak lelki terror, 1 gyerek, aki beszólt 17 évesen, miért nem válsz már el?:((

2011. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz lesz, akár az első 6 hónap is! De megéri!!!!!!Válts minél hamarabb!!!!!Ennél már csak jobb jöhet, de ha nem jön senki még az is jobb és nyugodtabb!! Ne okold magad!Higgadtan csináld végig! Döntsd el és lépj! Rövid az élet!
2011. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 R Katalin válasza:
Lassan fél éve hogy eljöttem...elszöktem a két gyerekkel a közös lakásunkból. Albérletben vagyunk..a nyugalom megfizethetetlen..eszünkbe sem jut a volt férjem...ha jelentkezik nagy néha akkor picit ideges leszek...de a régi állandósult sírós estéknek vége...jól döntöttem
2011. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!