Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek? Milyen jogok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek? Milyen jogok védenek egy anyát és a gyerekeit? Albérletbe nem tudunk menni.70 ezer Ft-ból élünk 3-an.

Figyelt kérdés
Két éve elváltam,visszaköltöztem a szüleimhez a 2 gyerekkel.A volt férjemet kitiltotta a házból az anyám,mostanában meg ellenem fordult,ismét jóban vannak.Engem lehordott az anyám mindennek.Ki akar rakni a lakásból,mintha én olyan rossz lennék.Az a baja,hogy "mertem" elválni.most úgy néz ki a dolog,hogy a volt férjemet sajnálja,mert egyedül maradt.az anyám sajnos idegbeteg van róla papírja.Azt hiszi,hogy a folyamatos zaklatásaival engem el tud innen üldözni.Milyen jogok védenek,mivel nem vagyok tulajdonos.a közös házunkat a szoc-pol és a hitel miatt csak 3 év múlva tudjuk eladni.
2011. márc. 27. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
költözzetek ti a házba, a volt férjed meg anyádhoz, így nem lenne egyedül.
2011. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos az édesanyád ellen nem tudsz semmit tenni.

Övé a ház.

A közös ház használatához pedig bíróságra kellene menned.

2011. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Ha a ház anyukádé és nincs haszonélvezeted akkor kitehet, bármikor, viszont te mehetsz anyaotthonba a gyerekekkel együtt.

2011. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az sem kizárt,h anyukádnak van kapcsolata az exeddel..

A mai beteg világban minden elvárható....

2011. márc. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukádat az anyagiak zavarják vissza akkar üldözni az exhez hogy együtt tartsátok el a gyerekeket, ne hagyd magad birosági panasznapo kérdez utána a dolgoknak.
2011. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 J.Tímea válasza:
A bíróság nem segít neked.Keresd fel a helyi családsegítőt.Az egészen biztos,hogy jogodban áll visszaköltözni a házatokba.Itt már csak az a kérdés ki a rosszabb anya vagy az ex.70ezer? akkor nem dolgozol? A családsegítőnél szoktak segíteni állást találni.
2011. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A családsegítőbe is voltam,ők tanácsolták,hogy anyámhoz költözzek.Nem dolgozom,mivel esti suliba is járok,hogy érettségim legyen.Így nehéz munkát találnom addig.380-400 ezer ft-ot keres a volt férjem,egy gyerekre 20 ezer ft-ot ad.Sajnos a bíróság csak a papírjait nézte,így csak ennyi gyerektartást fizet.a közös házunkba lakik egyedül,mi meg 30 négyzetméteren 3-an.A 4 millió kölcsönből semmit nem láttam,de mivel adóstárs vagyok,fizetnem kell a havi törlesztés felét.A bíróság úgy itélte nekem a gyerekeket,hogy közös szobába lakjanak az apjukkal.Összeférhetetlenség miatt,jobbnak láttam,hogy anyámékhoz költözzek.Egyik rosszból a másikba.
2011. márc. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!