Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam és elköltöztem közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Laci.72 kérdése:

Elváltam és elköltöztem közös otthonunkból albérletbe már 7 hónapja mert lehetetlen volt együtt élni az exemmel. Kérhetek tőle visszamenőleg pénzt hogy használja az én részemet is?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha a bíróság megállapítja, hogy fele-fele alapon tied a ház, akkor kifizet. De ha még nem tartotok a válásnál, akkor nem tudok neked segíteni....
2010. szept. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mielőbb szorgalmazd a válást, az vezet célhoz. Eladni a lakást és megfelezni az árát. Így ki tudja meddig élsz így.
2010. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elváltam már 1 éve,nem az a gond hogy nem váltam el csak hogy én kérhetek e pénzt azért mert használja az én részem mialatt én elköltöztem albérletbe amíg nem adjuk el a házat
2010. szept. 21. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kényszer hatására, hanem önszántadból költöztél el, akkor nem, ahhoz van jogod, hogy visszaköltözz, (gondolom ezt nem szeretnéd), hogy bármikor bemenj, tehát nem cserélhet zárat az exed, de lakáshasználati díjat így nem kérhetsz.
2010. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a lakás közös, és a biróság kizárólagos lakáshasználatot itélt meg az exednek, akkor köteles fizetni lakáshasználatot neked.

Egyébeként meg a legcélszerübb vagy eladni a lakást és felezni, vagy az exed kifizeti neked a fele árat, és marad a lakásban.

2010. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!