Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartást a gyerek hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartást a gyerek hány éves koráig kell fizetni ha a gyerek már nagykorú és egyetemen továbbtanul?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Amíg nappali tagozatra jár, addig. Ha lediplomázik, akkor már másnaptól nem köteles fizetni, de addig igen.
2011. márc. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Úgy tudom,hogy valamivel kevesebb ez az összeg mint egy 100%-os gyerektartás.Mert ugye,egy felnött ember más mint egy kisgyerek aki ténylegesen teljes eltartásra szorul.
2011. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kevesebb.

A szabály az, hogy ha betöltötte a 18-at, de még a tanulmányai miatt rászorul, akkor a tartásra kötelezett szülő nem fejezheti be a tartás folyósítását, de a gyerek olyan mértékben részesülhet csak tartásdíjban, amennyiben a kötelezett szülő saját szükséges tartásán felül azt megfizetni képes.

Vagyis míg 18 év alatt saját tartása terhére is köteles fizetni a megállapított összeget, felette csak annyit kell, amennyit a saját tartásán felül képes.

Vagyis egy 200-ezres fizetés után megállapított 20%-os tartást akkor is köteles tovább fizetni, ha 18 éves elmúlt, és egyetemre jár.

2011. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
18 éves kor felett ha tanul a "gyermek" akkor rokontartást kell fizetni (nem gyerektartást)ami jóval kevesebb mint a gyerektartás összege és csak abban az esetben jár ha a gyerek betudja bizonyítani hogy érdemes rá,értem ezalatt hogy jól tanul és lelkiismeretesen bejár az iskolába pl.
2011. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezt a butaságot honnan szedted? Semmi értelme nem lenne (pl. egy bölcsészszakon sokkal jobb eredményeket hoz a barátnőm, mint én az orvosin. Akkor most én ne kapjak, mert "csak" 3-as lett az átlagom?)

A gyerektartást ugyanúgy kell tovább fizetni (azonos összegben) a hallgató 1. nappali tagozatos diplomájáig.

2011. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nincs életkori felső korhatár? 25 év vagy ílyesmi??Ha váltogatja az egyetemeket (ez csak elméleti példa és 40 éves korig tanul!(Pl. az orvosi nappali jelentkezés felső korhatára 40 év!)Addig nincs diplomája akkor én addig köteles vagyok gyerektartást fizetni?Vagy van egy életkori max is?!
2011. márc. 29. 20:09
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez nem butaság amit írtam.Olvass utána.Rokontartás!!

Tapasztalat h létezik!

2011. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés... Elméletileg, ha nem megy rögtön egyetemre, akkor nem kell fizetni a gyerektartást (viszont, ha felveszik utána, akkor nem tudom kell-e). Viszont olyan életkori korhatár (szerintem) nincs, hogy 25 éves korától nem kell. Saját példa, ha nem kell évet ismételnem, akkor is 25 évesen jövök ki az egyetemről (orvosi, és év vesztes vagyok). Viszont ha újra kéne járnom egy évet (tehát 26 évesen jönnék ki), akkor kötelezhetik az apát a gyerektartás fizetésére. Az államilag támogatott keret ugye 12 félév (orvosinál 14), tehát akár hat évig is elbukdácsolhat a gyerek, de fizetni kell. De ez csak a nappali, és államilag támogatott.
2011. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 20:17

Létezik, de nem erre a helyzetre. Ilyenkor a gyerektartás van érvényben, lévén a gyermek nem dolgozik az egyetem alatt, hiába múlt el 18 éves. Azért is tudom, mert az én édesapámnak is kell fizetnie, amíg én nappalin vagyok, és nem fizet kevesebbet.

2011. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De van határ. A jogszabály szerint 25 éves kor felett csak nyomós indok alapján kötelezhető valaki tartásra.


És a rokontartás szabályait a gyerektartásra vonatkozó szabályokkal EGYÜTTESEN kell alkalmazni, mert a gyerektartás nem egyenlő a rokontartással...


Lényeg, hogy a nappali tagozaton tanulmányokat folytató eltartott után a gyerektartás kötelező tovább (van mentesülési lehetőség, de a hármas átlag nem az). Az összege is kötelező, KIVÉVE, ha az összeg olyan magas, hogy veszélyezteti az eltartó saját tartását.

2011. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!