Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltunk párommal. Van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltunk párommal. Van egy közös gyerekünk. Mennyi gyerektartást kérhetek ha 89000ft a bejelentett bére?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A 20%-at.
2009. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fix összeget beszéltek meg, akkor az minden hónapban jár, de ha a bér 20%-áról döntötök, az csak akkor jár, ha bér is van, tehát a munkanélküli hónapokbanpl nem igen jár semmi, mert a 0ft 20%-a is nulla!

Az apa szemszögéből persze ez emberségesebb, hiszen ha nincs havi bére mit is adjon szegény, de ez attól isfügg milyen az apa, mert ha nem szeret dolgozni, akkor neki mindegy.

A legjobb, ha meg tudjátok beszélni mennyi legyen.

2009. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Általában 20%ot szoktak megitelni, ez akkor rossz, ha nincs bejelentve, vagy mas osszegre, de ez a bevett szokás.
2009. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon pontos válaszokat kaptál, csak annyit akartam hozzátenni, hogy ha van, amikor több jön össze neki, akkor adjon többet, ha meg kevesebb, akkor kevesebbet. Így biztos, hogy könnyebb lesz mindkettőtöknek gazdálkodni a pénzzel. Szóval nem kell feltétlenül fix összeget fizetnie, a párod rugalmasságán is múlik.
2009. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért kicsit pontosítanám azokat a "pontos" válaszokat... :-)


A gyerektartásdíj - általában - 20 %, de a bíróság meghatároz egy minimumösszeget is, amelyet akkor is meg kell fizetni, amikor az adott hónapban az apa keresete esetleg úgy alakul, hogy a 20 % kevesebb lenne ennél.

Ez esetben a minimumösszeg mindig jár, de ha legalább ennyit tesz ki a 20 % vagy többet, akkor a 20 %.

Ezt a megoldást javaslom.

2009. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. és még egy kérdést feltennék.láthatásra mennyi napot szoktak megadni.és hány órát?ugy értem,hogy heti hány napot kell engedni hogy lássa a gyereket? barátnőméknél hétvégén van láthatás
2009. febr. 27. 13:53
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Láthatásra: mennyi idős a gyerek?

Ha a bíróságnak kell meghatároznia a láthatást - ami régen rossz, mert pont ez az a kérdés, amelyben a szülőknek meg kellene egyezniük a gyerek érdekében, sőt, az előre meghatározotttól is el szoktak térni, mert a gyereknek szüksége van mindkét szülőjére -, akkor az általában minden második hétvége, plusz nyáron 2 hét, plusz minden nagyobb ünnep második napja.

De ezek olyan merev szabályok, hogy - szerencsére -a felek nem szokták betartani, kérdés, meg lehetne-e egyezni abban, hogy pl. hol az egyikük, hol a másikuk megy érte az iskolába, illetve hogy akkor lássák egymást, az apa és gyermeke, amikor akarják.

2009. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a láthatás 2 hetente hétvégén történne,ha ideadná az anya a gyereket. A pároddal egyezzetek meg úgy (nekünk így van a határozatba),hogy a jövedelme 15-25%(amennyit a bíróság megállapít,ált. 20%) vagy havi x ezer forint. ez így azért jó mert,ha nincs jövedelme azt az x összeget fizetnie kell,ha meg dolgozik abból vonják,és az meg lehet azért jobb,mert a százalék levonás több mint a meghatározott összeg. Remélem érthetően mondtam.
2009. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.3 éves a lányunk.talán egyetértünk mindenben,de az apának nagyon nehéz.szeretne visszajönni hozzánk,de nagyon tulzásba vitte már a féltékenységet,kiidegeltük már egymást.veszekedtünk minden nap,meg már csak kerülgettük egymást.a gyerekeknek (van egy lányom az elözö kapcsolatomból.nem hiszem hogy ez igy jó.én is nyugodtabb vagyok igy,de sajnálom igy történt.nem tudom mit tegyek.van valaki ilyen helyzetbe? mit tennétek?
2009. febr. 28. 20:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ilyen helyzetben, de ha jól értem, amit írtál, akkor a gyerekeket nem bántja, nem alkoholizál, nem csalt meg stb. csak ti ketten nem jöttök ki. Bár mind mások vagyunk, de nekem ha már lenne gyerekem, és kialakulna ez a helyzet alaposan végig beszélném a dolgot a párommal, és ha lehet külön szobában, vagy ágyon együtt maradnánk, ill. semmiképpen nem válnék el és igyekeznék nyugodt álarcot fölvenni, és amíg lehet nem mutatni semmit olyat a gyerekek felé, ami miatt bánkódhatnának. Ha már nagyobbak (min.8-10 év) elmagyaráznám nekik mi helyzet apuval meg Velem, és őket is bevonnám a döntéshozatalba, hogy mit akarnak...

Remélem nem lesz ilyen, de (nem mondom lehet naív vagyok) úgy tervezem, ha lesz gyerekem valaha, akkor az én igényeim, kényelmem stb. háttérbe fog kerülni.

2010. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!