Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párom válni szeretne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom válni szeretne a feleségétől. Elég bizalmatlan vagyok, hogy tényleg beadja e a keresetet. Közös megegyezéssel szeretné. Láttam a nyomtatványt kitöltve. A nyomtatványra kell a feleség saját aláirása, vagy csak majd más papirokhoz?

Figyelt kérdés

Valaki leirná nekem, mi a menete az ilyen papirdolgoknak,milyen papirok kellenek még,mikor kell a vagyonnyilatkozat,stb.....

Szóval mire kell figyelnem,hogy ne verjen át.


2011. ápr. 18. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kérdezd meg a feleségét, hogy tényleg válnak-e. Az ő válasza talán meggyőzőbb lesz.
2011. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Más házastársát ne kívánd!


...



Vagy kívánd! Pár év és majd tőled is elkívánja valaki, hajrá!

2011. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a párodban annyira nem bízol meg, hogy azt feltétezed, hogy a válásával átverhet.

És kutatgatsz, ellenőrizni akarod.

Szerinted mi a tök jövője van egy ilyen kapcsolatnak? Ahol a bizalom nyomokban sem található?

2011. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Eddig leginkább indulatból válaszoltak.

Én sok mindenen túl vagyok, hasonló szituáción is. Azt tanácsolom, LÉGY NAGYON ÓVATOS, ÉS NE ÉLD BELE MAGAD SEMMIBE, amíg végleg le nem zárultak a dolgaik!!! Én nagyon rossz kapcsolatban éltem, a párom is. Én keresztülmentem poklon, tűzön érte, mire elváltam, lezártam a régit. Ő később indult el. De az utolsó tárgyalás előtt mégis meggondolta magát, és visszaköltözött ahhoz, aki alázta, kihasználta 15 éven keresztül. Addig sírt, addig sajnáltatta magát a férje, hogy megsajnálta, és visszament hozzá. Most mintalúzer módjára itt állok egyedül, 35 évesen, és csak nézek magam elé az üres lakásomban. Tudom, megérdemeltem. Csak azért írtam le, hogy más okuljon belőle. Addig nem belekezdeni semmibe komolyan, amíg nem áll ott mindkét fél tiszta lappal!!!

2011. ápr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nem mondok véleményt erről a kapcsolatról..De elmondom,hogy is zajlik egy válóper közös megegyezés alapján.

Mivel a nevében is benne van"KÖZÖS MEGEGYEZÉS" ez azt jelenti,hogy közösen minden vita nélkül elválnak.Általában itt már megvan beszélve az ingó,és ingatlan vagyon közös felosztása,ha van gyerek akkor a gyermek elhelyezését is megbeszélik a házasok..Mindent megbeszélnek így vita sem lesz a válópernél.

Aki beadja a válópert(ez esetben a párod) ír egy kérelmet,hogy közös megegyezéssel el szeretnének válni.Rögzíti a kettejük közötti megállapodást(vagyon,gyerek) és kérik a válást.A végén alá kell írni a feleségnek és a férjnek is,hiszen mindketten ezt akarják..

Ha tényleg mindenben megegyeznek akkor nem kell ügyvéd sem.A beadvány után csak az időpontra kell várni,és többnyire egy tárgyalással meg is oldódik az egész.

Amikor én váltam(nem is olyan régen) mi is közösen váltunk el..Úgy ahogy leírtam ..Ügyvéd nem volt,és mindenben megegyeztünk.A vagyonba és a gyerek elhelyezésében is..A bíró mivel nem látott esélyt a békülésre,és mivel mindenben szépen megegyeztünk fél óra tárgyalás után elváltunk..1 tárgyalás volt,nem kellett többet menni..Nagyjából így zajlik ha közös megegyezéssel válnak el a házasfelek.

2011. ápr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 23:24 vagyok

Elfelejtettem leírni,hogy milyen papírok kellenek.

-kell a kérelem a válóperhez(ezt vagy a párod vagy a felesége ír meg egy papíron ahogy az előbb leírtam)

-csatolni kell a gyermek születési anyakönyvi kivonatát (ha van gyerek)

-csatolni kell a házassági anyakönyvi kivonatot.

Ha közös megegyezésről beszélünk akkor nincs szükség vagyon nyilatkozatra mert addigra már közösen minden ben megegyeznek..

Nekünk nem volt vagyon nyilatkozati papír pedig volt lakásunk,autónk,és ingó vagyonunk..De mire a kérelmet beadtuk az ingó vagyont magunk között már elosztottuk. A közös lakásunkat eladtuk és a pénzt elfeleztük..

A közös megegyezésnek ez a lényege--NINCS VITA...

2011. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne verjen at?! Milyen kapcsolat az, amiben masodik vagy es raadasul meg attol is kell tartanod, hogy a "parod" atver? Ebbol nem lesz semmi hosszutavon...nincs szabad ferfi, hogy foglalt kell meg hazug?
2011. ápr. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

23.02.

Elfelejtetted odairni,hogy anyádra gondoltál!

Tudsz te valamit is az előzményekről!

Gyökér

2011. ápr. 19. 12:18
 9/14 xStefix ***** válasza:

Részben egyetértek a kiakadással - csak mondjuk az az érdekes, hogy ez egyáltalán nem egyedi eset... Akkor miért ennyire felháborító? Ez a topik elvileg magában foglalja a mai magyar házasságok már több mint 60%-át.. Szóval lassan ez a normális.

Nem tudom, hogy ennek örüljünk-e vagy inkább ne. :-S


(Bocsánat az offért és nem bántani céloztam a Kérdezőt, csak hangot adtam egy észrevételnek.)

2011. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A közös megegyezéses válás a papír beadásában ugyanolyan, mint bármelyik: ugyanúgy van al- és felperes, tehát aki indítja a válópert, csak annak kell aláírnia a beadványt. A feleség aláírása csak a vagyonmegosztásos papírra kell.


Ismerősnél úgy zajlott, hogy a férj adta be a papírt, volt szerződés a vagyonmegosztásról (házassági szerződés alapján), és bár a feleség a békítő tárgyaláson úgy nyilatkozott, békülne, a férj meg úgy, hogy nem, még így is közös megegyezéses váláskényt folytatták le.

2011. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!