Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha kozos megegyezessel valunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kozos megegyezessel valunk nincs se gyerek, se kozos vagyon akkor mennyi ido alatt valasztanak el minket es mennyibe kerul?

Figyelt kérdés
Hogyan kell elkezdeni a folyamatot? Mit kell irni a keresetlevelben? abekito targyalason kerdezgetnek, lesz e egyaltalan ilyen ha kozos megegyezessel valunk? Es tenyleg a postan kell ilyen belyeget kerni? Hogyan kerjem ezt? Segitsetek!!!
2011. szept. 11. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Közös megegyezéssel elválni "gyors".


A bíróságra kell benyújtani a kérelmet, melyben leírod, hogy szeretnétek elválni, nincs gyerek, nincs közös vagyonotok, stb. (ahogy itt is). Ez mellé csatolnod kell a házassági okmányotokat eredetiben! Ez fontos nagyon.

A bíróság a leírtak alapján reagálni fog - és valószínűleg megkapjátok az idézéseteket is (ez kb. 2 hónapon belül történik meg). Ha tényleg mindketten válni akartok akkor egy kb. 15-20 perces tárgyalás az egész és vége is a dolognak. :)


Illetékbélyeget a Postán tudsz vásárolni majd ennek összegét nem tudom, mert nem ezzel foglalkozom, de ha nem veszel, az sem baj, a bíróság írni fog, ha kell neki, azt is, mennyit kér.


Ha ennél bővebb információ kell, akkor menj be a hozzátok tartozó bíróságra ügyfélfogadási időben, és ott tudsz kérdezni, biztos vagyok benne, hogy készséggel tájékoztatni fognak részletesebben mindenről! :)

2011. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom. azt nem tudnad megmondani hogy attol majdaz "ex"-ferjem neven maradhatok e? Egyutt fogunk ugyanugy elni, csak azert valunk el mert igy anyagilag jobban fogunk jarni. Sajnos ilyen vilagot elunk...
2011. szept. 11. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen a neved maradhat, az más tészta. :)


Ha gondolod, ezt írd bele a kérelmedbe is, ártani nem árt! :) (Anyukámék is több mint 10 éve elváltak, külön is élnek, de anyu még mindig apu nevét viseli, plusz költséget jelent az új nevet bejegyeztetni, mintha megtartaná a házas nevét.)

2011. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez most érdekelne engem...hogy együtt fogtok élni,de elváltok azért,hogy anyagilag jobb legyen?....nem igazán értem...elmagyaráznád kérlek?
2011. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
miért jobb anyagilag, ha el vagytok válva?
2011. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert egyedulallokent kaphatok olyan tamogatasokat amelyeket hazastarskent nem kaphatok. Ez 40000ftot jelent es nem kis penz ez mert eleg szukos az anyagi helyzetunk es nekem most igy 10 filler jovedelmem sincs. Na de szerintem itt en vagyok a kerdezo, nem ez a lenyeg...
2011. szept. 11. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha mindenben megegyeztek és nem kell hiánypótlás, akkor kb 10 perc. Nekünk ennyi volt.
2012. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!