Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után, mivel a három...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után, mivel a három gyermekünk nálam marad, jogilag nem lehetséges, hogy nagyobb részt kapjak a közös vagyonunkból?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

De, de akkor apának kevesebb gyerektartást vagy egyáltalán semmi gyerektartást nem kell fizetnie, de akkor sem te kapod hanem a gyerekek.


Mi alapon akarsz TE nagyobb részt a közös vagyonból? Az közös. Semmi köze nincs a gyerekeknek hozzá, akkor sem ha szocpolt vettetek fel rá. A gyerekeknek az apukának gyerektartást kell fizetnie. A gyerektartás mindkét félnek a felét kell fizetnie a gyermekek eltartásából.

de neked semmi nem jár. a gyerektartás nem asszonytartással egyenlö.

2011. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A közös az közös, ahogy az előttem szóló írta.
2011. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A közös vagyonbóla gyerekek fognak többet kapni,hiszen majd öröklik, de NEKED miért járna több?
2011. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A közös vagyon független a gyerekelhelyezéssel kapcsolatos összes pereskedéstől! Válóper során is erősen szétválasztják a kettőt! Közös vagyon pedig alapesetben 50-50%, a gyerekek számától függetlenül! Viszont ha valamelyik félnek (jelentős) külön vagyona van, az akár még a gyermekelhelyezést is befolyásolhatja (de nem feltétlen)! Egyébként pedig nem szép dolog váláskor kisemmizni a másik felet, hisz a három gyereket közösen vállaltátok!
2011. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem, mégis hogy gondolod ezt? A volt házastársad részéért ő dolgozott meg és fizetni fogja a gyerektartást, de pedzegesd csak a bírónak, hátha elszakad nála a cérna..
2011. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok nő azt hiszi, hogy a gyerekekkel a vagyon is jár. De még szerencsére nem így van! A vagyonmegosztásnak semmi köze a gyerekekhez, a gyerekeknek nincs tulajdonrészük, hacsak nem irattatok rájuk valamit, de még azt sem tudja elvenni az egyik fél egyedül. Így is kisemmizik szegény férfiakat eléggé a tartásdíjjal meg a kizárólagos lakáshasználattal.
2011. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Miből / miért gondolod úgy, hogy neked nagyobb rész jár?


Ha elváltok is, és nálad marad mindhárom gyerek, ez nem befolyásolja azt, hogy feleznetek kell a közös szerzeményeket.


Ez így igazságos is, amennyire lehet. Neki is kell lehetőséget hagyni, hogy új életet kezdjen. Elég nehéz lesz neki három gyerek után fizetni a gyerektartást, ha még ki is semmiznéd az nem lenne szép. (Teljesen függetlenül attól, hogy mekkora pénzekről beszélünk, hogy utána is vagyonos ember maradna, vagy mehetne a híd alá lakni. Az elv maga az, ami így van: osztoznotok kell, egyenlő arányban, azon ami közös.)


Pusztán az, hogy neked a három gyerekkel nagyobb szükséged lenne mondjuk a házatokra, nem elegendő indok. Igaznak lehet igaz, csak nem érv.


Az is gyakran felmerül, hogy minden a másik fél hibája, megcsalt, elhagyott... tehát semmilyen büntetés nem elég, mindent neki kellene megfizetnie stb. stb. stb. Ez a legritkább esetben ilyen egyszerű. Legtöbbször inkább látom bonyolultnak.

2011. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szó nincs arról, hogy én kiakarnám semmizni. Sajnos ő akar inkább engem. Én évekig itthon voltam a gyerekekkel, közben bedolgoztam, de szerinte az nem volt munka, tehát én semmit nem tettem a közös vagyonunkért. A különvagyonomnak is a felét követeli, én ebbe is bele mentem, mert különben nem egyezett volna bele semmibe és nem akarok évekig pereskedni. Tulajdonjogilag a házunknak az 1/4-e az övé, 3/4 része az enyém. És fele-fele arányban kell vele osztoznom. Szerintetek én akarom őt kisemmizni? Mit tennétek a helyemben?
2011. ápr. 19. 14:48
 9/16 anonim ***** válasza:

nem értelek, nem akarsz pereskedni, de azért kérdezed, hogy milyen jogi lehetőséged van többet kapni.

ha úgy gondolod,ésbizonyítani is tudod, hogy a fele-fele nem igazságos, mert pl. neked benne van a házban pl. örökséged, akkor pereskedj.

Hogy gondoltad,hogy "jogilag" többet kapsz? per nélkül? csak úgy?

2011. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul tetted fel a kérdést.

Igen tehetsz ellene hogy megkapd a törvényes részed, de nem úgy, hogy a gyerekekre hivatkozol.

2011. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!