Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után gyermekünk közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után gyermekünk közös szülői felügyelet alá lett helyezve, havonta két hét nálam. Kérdésem?

Figyelt kérdés
Három éve az exférjem veszi fel a családi pótlékot,amiből a gyermekemnek még egy zoknit sem vett eddig.Sajnos ez az igazság,a fiam nekem panaszkodik.Az én kevés jövedelmem semmit nem fedez jóformán,de ha nem akarom,hogy meztelenül járjon a fiam, mert az apja semmit nem vesz neki,én ruházom.Bármikor felhívom az ex férjemet,hogy legalább a családi pótlék felét küldje el,pótolni a megélhetésünk,rágalmaz és kinyomja a telefont!Ő él az új élettársával boldogan,aki miatt egyébként váltunk, jön a havi tizenkétezer pluszban,utaznak szórakoznak élnek,a gyermekemre meg egy fillért sem költ legalább abból a pénzből ami neki jár.Ha valamit kér az apjától nincs a válasz!Mindenre telik csak a fiamra nem.Így inkább én nélkülözöm csak neki legyen.Az lenne a kérdésem,ha közös felügyelet alatt van a gyermekem fél hónapot én nevelem, akkor a családi pótlék fele havonta nem engem illet? Immár harmadik éve?Mert automatice az ő címére küldik,nekem meg nem küldi el a felét.Köszönettel!
2011. márc. 30. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj be a MÁK-hoz és kérdezd meg, hogy van e olyan, hogy megosztott családipótlék.
2011. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs,és ezt meddig türted?Már az első napokban kellett volna a biróságon jelezni,hogy ez történik és sziveskedjenek kötelezni az apát a csp.összegének lefelezésére.A MÁK-ot is hivd fel(cegléd)és mond meg,hogy jogerős birósági végzésed van,a közös felügyeletről de a csp.-vel ez és ez történt.Hatezer is hatezer.És mi az,hogy a gyerekének soha semmit sem vesz?Ha ilyen szar szülő.hogy itélhették félig oda a gyereket neki?Miért nem a tiéd a gyermek kizárólagos felügyeleti joga?Ezt nyugodtan megtámadhatod még,persze ha akarod.Én bizony nem hagynám ott a gyerekemet egy percig sem.
2011. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A közös felügyeletet amibe mi meg egyeztünk,és az akkor 14 éves gyerekem is így kérte tőlünk, a bírónő úgy hozta meg a döntést hogy a fiamat be sem hívta,meg sem kérdezte!Nem tudom nem is kell?A családi pótlékról senki nem tájékoztatott,hogy csak neki jár,vagy nekem is,hova menjek mit intézzek.Sajnos nem is foglakoztam vele mindez idáig,de betelt a pohár,hogy mindent én biztosítsak a fiamnak,ő semmit.Az a válasz ha kérdezem miért nem küldöd el a felét,legalább ennyit húsz év után,hogy abból osztja vissza a napi zsebpénzt!Kérdem én,három éve, fél havonta miből osztom?Egyébként az egész tragikum,negyed órás válásom volt,bármit kérdeztem nem ide tartozik,hova tartozik?! a bírónő leállított,fel sem eszméltem már el voltunk válva.Ami állt egy idézésből,egy békítőből,és egy tizenöt perces végzésből.Így jár húsz év után az akinek nincs pénze ügyvédre,pereskedni,és méltányossági képviseletet sem kap.Belesodródik a közös megegyezésbe,és ki lesz semmizve húsz év után.Tudom én vagyok a birka,de nem volt segítségem,és még most a fiam is velem szeretne lenni állandóra,mert hiába hagytam ott egy közös otthont,még sincs otthona,mert fölöslegnek érzi magát,az új kapcsolatban,ami éreztetve is van vele sajnos!
2011. márc. 30. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Furcsállom,hogy egy 14 éve gyereknek nem kérdezték meg a véleményét.Szerintem kérd a kizárólagos felügyeleti jogot a biróságon.Ha ez megvan,akkor meg a kötelező gyerektartást,is itéltesd meg magatoknak.Nem lesz egy két nap,de ez lesz a legjobb megoldás.
2011. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!

Gondolom, 3 éve még másképp láttad a dolgokat...sajnálom, hogy mostanra így alakult az apuka részéről. Sajnos, ha valamit szeretnél lépni, akkor hozzá kell nyúlni a közös megegyezéshez, vagy a gyámügyön, vagy a bíróságon. Megosztott családi pótlék nincs a MÁK-tól, azt az egyik szülő kapja, és ha úgy egyezik meg a két szülő, akkor a fele-fele idő miatt, illetve közös felügyelet miatt fele csp. járna neked. De ha ez nincs benne a közös megegyezésben, akkor bele kellett volna/kell vetetni. Igazából ha az sincs benne, hogy az apuka igényli, akkor jogosan léphetsz fel ellene, hogy neked jár a fele. És ha a kapcsolattartást szeretnéd újraszabályoztatni, akkor sajnos eljárást kell indítani a gyámügyön. A fiatokat meg fogják hallgatni, csak kérni kell...de vedd figyelembe, hogy a volt férjed vajon hogy fog reagálni a beadványodra, mert ha felbőszíted valamivel (véleményem szerint, az általad leírtak alapján), még a végén a gyereket is magának követeli, és mivel neki telik ügyvédre is, még a végén rosszabbul jöhetsz ki belőle. De ha biztos vagy benne, hogy a volt férjed nem fog kikelni magából, és nem kell neki a gyerek több időben, és nem fog hadakozni, hogy mégis miért akarsz Te kizárólagos gyermekfelügyeletet, akkor bele kell vágni! De pénz az nem lenne rossz, ha lenne...mert ha ügyvédekig jut a dolog, és közben fogysz ki a pénzből, akkor már a végén elkeseredésedben inkább ráhagysz majd mindent volt férjedre, csak hogy szabadulj az ügytől, és pont kerüljön a végére. DE ha úgy látod, van erőd harcolni, mert már így nem mehet tovább, akkor irány a gyámügy, a fiaddal együtt!!!

2011. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy 14 éves fiúgyereknek már úgy tudom van döntési joga melyik szülőnél szeretne élni.Igen a gyámhatóságra menjetek be,ők ezt támogatni fogják ha kell a tárgyaláson is képviselnek,és védenek.Ha ők is javasolják az csak jó pont neked.
2011. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a váláskor 14 volt a fiú, és 3 éve történt mindez, akkor az azt jelenti, hogy már 17 éves. Lehet, hogy mire bármit sikerül kijárni, már nagykorú is lesz. Nincs is így nagy kockázat az egészben, hiszen egy nagykorút nem perelhet el tőled az apja, oda költözik, ahova akar. Pontosan nem tudom, de úgy sejtem, 18 éves kortól a családi pótlék is a gyereknek jár már, és nem a szülőknek, amennyiben tanul persze.
2011. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is igy tudom.
2011. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Az utolsó válasz,tiszta sima ügynek látszik,ha így van.Én is arra próbálnám jelenleg is rábeszélni mert nem igazán akar haza menni,bírja ki októberig,míg betölti a tízen nyolcat,sok kellemetlenségtől kíméljük meg magunkat.A csp-vel meg ha ő rendelkezhet az csak jó neki végre.Mert jelenleg is tanul,és tovább is szándékozik.
2011. ápr. 5. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!